[KLASYCZNA 10] - Golden Life

Zobacz utwory, które wybrał Adam Wolski z zespołu Golden Life wraz z synem Filipem do Klasycznej 10 podczas Letniego Studia Rock Radia w Hard Rock Cafe w Warszawie.

U2 - Pride (In The Name Of Love)

Adam Wolski : "To był dla nas bardzo ważny band, w historii słuchania i delektowania się wspólnego muzyką. Jurek był zapatrzony w U2 i jak mu włączyliśmy nagranie na VHS podczas imprezy to nie chciał wstawać, nawet nie chciał przyjmować żadnych płynów i patrzył tylko z zapartym tchem."

Pink Floyd - Wish You Were Here

Filip Wolski : "Oglądałem kiedyś koncert, gdzie do Pink Floydów dołączył Dawid Bowie, co jest dosyć niespotykanym zjawiskiem, żeby takich dwóch artystów się spotykało razem na scenie i zaśpiewało razem numer. "
Adam Wolski : "Też miałem z tym zespołem styczność, taką dosyć wiążącą i mocną, chociażby dlatego, że byłem na trasie Division Bell w Berlinie na stadionie olimpijskim. Pamiętam ten koncert, to było wielkie przeżycie, które zostawiło trwały ślad."

Soundgarden - Black Hole Sun

Adam Wolski : "Kapela absolutnie epokowa, przepiękne płyty. Nigdy nie zapomnę mojej pierwszej styczności z tym z zespołem, to była płyta Badmotorfinger i pamiętam jak włączaliśmy MTV i wpatrywaliśmy się w teledyski. Nigdy nie zapomnę tego młodzieńca, który darł tak japę."

David Bowie - Heroes

Filip Wolski : "Jego utworów słucham najczęściej, bo każdy utwór jest inny, w innym gatunku i ciągle opowiada o czymś innym. Jak taki kameleon krążył po różnych gatunkach i stylach." Adam Wolski : "Bowie wyprzedzał epokę, zawsze do przodu o kilka ładnych lat."

Utwór został wykonany na żywo przez Adama i Filipa Wolskich podczas audycji.

Prince - Purple Rain

Adam Wolski : "Prince był zawsze blisko muzyki rockowej, jego gitara, jego pazur - mimo niskiego wzrostu. On miał coś takiego w sobie, że ta jego muzyka po prostu była bardzo ambitna. Dla mnie on był artystą, którego stawiam może nie na równi, ale bardzo blisko Davida Bowiego."

The Doors - Riders On The Storm

Adam Wolski : "Nie może zabraknąć tego zespołu, bo chyba każdy zna, każdy słyszał, każdy wie o co chodzi - zespół The Doors. Absolutna, światowa postać i w każdym domu ta muzyka dźwięczała. Byłem z takim jednym zespołem rockowym w Stanach Zjednoczonych, graliśmy w Los Angeles i spotkaliśmy tam Robbyego Kriegera. "

Chłopcy z Placu Broni - Kocham wolność

Adam Wolski : "Kolejna postać, której już nie ma wśród nas na tej liście, a którą znaliśmy bardzo dobrze, gdyż Boguś Łyszkiewicz miał epizod w Trójmieście. Był u nas przez jakiś czas, bawiliśmy się bardzo przednio, oraz wspólnie tworzyliśmy i nagrywaliśmy. Kiedy dowiedzieliśmy się, że już go nie ma wśród nas, stwierdziliśmy - No nie, tak być nie może i postanowiliśmy nagrać jego utwór Wolność, który wpadł na naszą płytę."

Utwór został wykonany przez Adama i Filipa Wolskich na żywo podczas audycji.

The Beatles - Hey Jude

Filip Wolski : "David Bowie i Beatlesi to taki zestaw, który gra u mnie praktycznie non-stop. Oni wywarli na mnie największy wpływ. Hey Jude to jest numer, który jako jeden z pierwszych grałem podczas nauki gry na pianinie."

John Lennon - Imagine

Filip Wolski : "Jeżeli porównamy kariery McCourtneya i Lennona, oraz zestawimy je ze sobą to jednak ta kariera Lennona, która była dosyć krótka, ale treściwa - jest mi dużo bliższa, porusza zupełnie inne tematy. Ten utwór był bardzo rewolucyjny."

Golden Life - Oprócz błękitnego nieba

Adam Wolski : "Zrobiliśmy to z czystą premedytacją, bo po płycie Midnight Flowers, która była w całości po angielsku, stwierdziliśmy fajnie się gra, ale trzeba coś zrobić po polsku. Pamiętam, że to były moje urodziny i mówię do chłopaków : Po co robić, skoro żaden z nas nie napisze tak fajnego tekstu tak szybko. Naturalnie, trzeba posiedzieć trochę. Weźmy czyjś utwór. Mam propozycję - weźmy Oprócz błękitnego nieba i zróbmy to na rockowo."

Utwór został wykonany przez Adama i Filipa Wolskich na żywo podczas audycji.

Copyright © Grupa Radiowa Agory