[KLASYCZNA 10] - SZTYWNY PAL AZJI na żywo z Krakowa

Zobacz jakie piosenki do KLASYCZNEJ 10 wybrał zespół SZTYWNY PAL AZJI na żywo z krakowskiej Metaforma Cafe!

Talking Heads - Psycho Killer

Jarek Kisinski:
"Ja wybrałem tę piosenkę, bo otwiera film "Stop making sens" ja go obejrzałem w Wiedniu w latach 80. Gdy wróciłem do Polski zadzwoniłem do kolegów i powiedziałem, żebyśmy założyli zespół, który prostotą osiągnie najwięcej i to był Sztywny Pal Azji."

Dire Straits - Sultans of Swing

Jarek Kisinski:
"W tej piosence jest wszystko, świetna melodia, tekst i oczywiście zagrywki gitarowe - zwracam na to uwagę bo jestem gitarzystą. Nauczyłem się tej piosenki w tydzień. To były moje czasy licealne i co dziennie jak wracałem ze szkoły jadłem obiad, schodziłem do garażu, tam miałam magnetofon szpulowy i uczyłem się tego cały tydzień. Jeszcze pochwalę się że razem z bratem i zespołem zagraliśmy ta piosenkę na mojej studniówce."

The Beatles - Revolution

Paweł Nazimek:
"Wybrałem The Beatles, bo - nie powiem nic rewolucyjnego - to mój ulubiony zespół. Uważam, że w latach 60, 70 i 80 było wiele genialnych rzeczy, ale nic nie przebiło według mnie tego zespołu."

Beck - Loser

Paweł Nazimek:
"Uwielbiam freaków, ludzi którzy mieszają dźwięki, style, tworzą rzeczy nieszablonowe, więc gdy usłyszałem piosenkę "Loser", a później całą płytę "Mellow Gold", to całkiem zmieniło moje postrzeganie świata i oszalałem."

Maanam - Krakowski Spleen

"Gdy zostaliśmy poproszeni żeby zagrać coś na antenie Rock Radia to było jeszcze przed smutnymi wydarzeniami. Wszyscy znaliśmy Korę, występowaliśmy z nią. To nasz hołd dla Kory."


Jefferson Airplane - Somebody To Love

Paweł Nazimek:
"Nie jestem wielkim fanem Jefferson Airplane, ale ta piosenka kilka razy pojawiła się w filmie "Serious Man" braci Coenów. Moim zdaniem ci panowie zawyżają poziom całego Hollywood. Pokazują człowieka uwikłanego w życie i to w karykaturalny sposób."

Queen - Fat Bottomed Girls

Leszek Nowak:
"To jest piosenka z płyty "Jazz", a zespół queen to dla mnie zjawisko, wychowałem się na Freddym Mercurym, nikt nie potrafi tak tak śpiewać. Tą piosenkę wybrałem, bo jest grana dość rzadko, a gdy puszczałem ja sobie na magnetofonie, brałem paletkę do badmintona i udawałem, że gram na gitarze."

Sweet - The Ballroom Blitz

Leszek Nowak:
"Moja mama zawsze mówiła że lubi piosenki z lat 50, my się wychowaliśmy w latach 70, dlatego z tych lat pamiętam muzykę. A wybrałem Sweet, bo to bardzo charakterystyczny zespół glam rockowy i to było dla mnie pierwsze spotkanie z brytyjskim rockiem."

Republika - Śmierć w bikini

"To jest piosenka zespołu, któy już nigdy nie zagra, a zespół jest niezwykły."

Sztywny Pal Azji

Zapraszamy do odsłuchania podcastu na naszej stronie gdzie znajdziecie pełną rozmowę z członkami zespołu SZTYWNY PAL AZJI oraz ich wykonanie piosnki zespołu Maanam, Republika, i nowego singla zespołu!

http://audycje.rockradio.tuba.pl/podcast/klasyczna-10-sztywny-pal-azji-na-zywo-z-krakowa/1834