[KLASYCZNA 10]- Piotr Stramowski

Po raz kolejny mamy dla was ranking 10 utworów Klasyki Rocka. W tym tygodniu swoją listę stworzył aktor Piotr Stramowski . Sprawdź jaka jest jego najlepsza dziesiątka!

10. Budka Suflera- Jolka, Jolka

"Budka Suflera kojarzy mi się z takim okresem w moim życiu, gdzie miałem z 14, 15 lat. Moi rodzice tego słuchali i jakoś tak kojarzy mi się to z miłym okresem wakacji i z Budką Suflera w tle. "Jolka, jolka pamiętasz" to był taki kawałek dla mnie przy którym potrafiłem się rozmarzyć, uciec w swoje myśli."

9. Joe Cocker- Unchain My Heart

Wiesz co nie wiem dlaczego, lubię Joe Cocker'a po prostu. I to jest taki utwór, który niesie taką siłę w sobie i jakiś taki rodzaj chęci uwolnienia. Dobry na początek dnia.

8. John Lennon- Imagine

"Kojarzy mi się z Nowym Yorkiem no i ,niestety, tą smutną historią. Widzę ten budynek Dakoty, pod którym John Lennon został zastrzelony. Tam jest obok w Central Parku taki napis "Imagine"... Może dla niego chciałbym to puścić."

7. Queen- The Show Must Go On

Jestem ciekawy filmu, który ma wyjść choć przyznam szczerze, że byłem bardziej ciekawy Sachy Barona- Cohena, który miał zagrać rolę Freddiego. A wybrali drugiego aktora, nie pamiętam jak się nazywa. Ale jestem wielkim fanem Queen, uwielbiam.

6. U2- With Or Without You

"O właśnie, U2! Śmieję się, bo z kolei to jest pierwsza piosenka, którą się nauczyłem śpiewać po angielsku jak byłem w Irlandii na obozie językowym w wieku 17 lat. Mój pedagog Shawn dał nam kartki, puszczał "With or Without You", a my mieliśmy śpiewać razem z nim. Więc jakby to jest pierwszy numer, którego nauczyłem się na pamięć po angielsku."

5. Lady Pank- Zamki na Piasku

"Lady Pank też kojarzy mi się z miłym okresem w życiu, dojrzewania, że tak powiem. No i z okresem fajnych imprez, domówek u znajomych. Jest coś takiego, że chce się wracać do tych starszych kawałków. Mam siostrę starszą o 10 lat, też się podbierało te płyty starszemu rodzeństwu, może stąd to zafascynowanie Lady Pank."

4. Maanam- Cykady na Cykladach

"To może coś dla Kory. Maanam "Cykady na Cykladach." Ostatnio, po odejściu Kory, ta muzyka brzmi w naszym domu non- stop. I cały czas słuchamy Maanam. I mam wrażenie, że odkryłem ją na nowo. Zobaczyłem, że to jest genialne, to, co ona robiła, co nagrywała. Taka osobowość... Nie miałem okazji jej poznać, żałuję. Ale słucham bardzo dużo."

3. Metallica- The Unforgiven

"A dlaczego? Dlatego bo to był kawałek, którego użyłem do mojego pierwszego teledysku. Bo ja oglądałem dużo anime, dużo mangi. Była taka moda, że robiło się teledyski pod to anime, czyli wycinało się fragmenty tej bajki, dawało się swoją muzykę i łączyło się w całość. I ja pamiętam, że zrobiłem teledysk do takiej bajki "Naruto" pod kawałek "The Unforgiven". Pamiętam, że spędziłem dwa tygodnie na montażu, zrobiłem sobie z gabinetu mojego taty montażownię i tam montowałem. Co śmieszne, chyba mam ten teledysk do dziś."

2. Nirvana- Smells Like Teen Spirit

To a'propos moich pierwszych miłości. Tego wątku nie rozwinę, to jest takie "moje".

10. Ozzy Osbourne- Dreamer

A, bo to tak trochę o mnie. Mówię o piosence "Dreamer" a nie o samej postaci Ozzy'iego. Ale dawno o nim nie słyszałem.

Copyright © Grupa Radiowa Agory