[KLASYCZNA 10] - Krzysztof Cugowski

Po raz kolejny mamy dla was ranking 10 utworów Klasyki Rocka. W tym tygodniu swoją listę stworzył wokalista Krzysztof Cugowski. Sprawdź jaka jest jego najlepsza dziesiątka!

10. The Animals - Don't Let Me Be Misunderstood

House of the Rising Sun to ikona, ale nie przepadam za tym utworem. Nie jest dla mnie wizytówką The Animals.

9. The Beatles - Get Back

Może powiem coś obrazoburczego, ale Beatlesi nie byli rockowym zespołem, może na początku. Get Back to jeden z późniejszych rockowych kawałków Beatlesów, których nie było za wiele.

8. Black Sabbath - Paranoid

Kiedy pierwszy raz usłyszałem ten utwór to zrobił na mnie ogromne wrażenie. Black Sabbath to taki początek heavy metalu, a ich riffy gitarowe to absolutna klasyka.

7. Cream - Sunshine Of Your Love

Byłem wielkim fanem zespołu The Yardbirds. Pamiętam jak na ekrany wszedł film "Powiększenie" Antonioniego, w którym jest fragment koncertu Yardbirds. Klasa filmu filmu mnie nie dotknęła, ale byłem na nim kilkakrotnie po to by zobaczyć Yardbirdsów.

6. Deep Purple - Highway Star

Mój najstarszy syn jest wielkim fanem Deep Purple i po ostatnim koncercie powiedział, "wiesz tato już powinni przestać grać". Biologia jest bezwzględna. Ale gdy wydali Highway Star byli na samym szczycie swoich możliwości i popularności.

5. Free - All Right Now

Podziwiam Paula Rodgersa, który gra do dzisiaj i o dziwo, wciąż jest w świetnej formie. Bardzo lubię zarówno Paula jak i zespół Free. All Right Now to chyba ich najpopularniejszy utwór.

4. Janis Joplin - Piece of My Heart

3. Myślę, że damska wokalistyka rockowa kończy się na Janis Joplin. Było dużo utworów, które mogłem wybrać, ale padło na Piece of My Heart. Bardzo piękny utwór.

3. The Jimi Hendrix Experience - Hey Joe

Jimi Hendrix przestawił muzykę rockową na inne tory, szczególnie jeśli chodzi o rolę gitary w zespole. Hey Joe znają wszyscy, więc trudno, niech będzie.

2. Led Zeppelin - Whole Lotta Love

Led Zeppelin nagrali piękną pierwszą płytę, ale drugi album, z którego pochodzi Whola Lotta Love to jest pokazanie jak zespół rockowy może. Jeśli chodzi o muzykę rockową to jest top.

1. The Rolling Stones - (I Can't Get No) Satisfaction

Z tym numerem to jest komiczna historia. Jak pierwszy raz usłyszeliśmy z kolegami riff utworu Satisfaction to myśleliśmy, że gra go saksofon, bo nikt z nas nie słyszał o przesterze gitarowym.