[KLASYCZNA 10] - Piotr Adamczyk

Wiele rockowych utworów towarzyszyło mu w czasach młodości. Twierdzi, że zupełnie nie odnajduje się w temacie, lecz ma w zanadrzu kilka swoich ulubionych pozycji. Przed wami Piotr Adamczyk ze swoją klasyczną 10!

10. AC/DC - Thunderstruck

"Oczywiście czasy mojej młodości to jest rock i między innymi także AC/DC i nawet, mimo, że ja nie lubię hałasu, trafiłem na ich ostatni koncert w Warszawie.
A o tym, że byłem taki trochę oderwany od tego tłumu długowłosych fanów zespołu może świadczyć fakt, że kiedy grali ten utwór na koncercie to pod kopułą latał cały czas taki przerażony, zagubiony ptaszek. Obserwowałem go przy tych wybuchach ognia i na prawdę mocnym graniu. Na niego zwróciłem uwagę i Thunderstruck kojarzy mi się właśnie z tym zagubionym ptaszkiem"


9. Extreme - More Than Words

"Ja się zainteresowałem rockiem, oczywiście amatorsko, dzięki balladom. Wydawało mi się, że Extreme gra w ogóle bardzo spokojnie i nawet próbowałem śpiewać te utwory"


8. Chłopcy z Placu Broni - Kocham wolność

"Nawet nie grałem żadnego rockmana, chociaż kiedyś się wygłupialiśmy z Tomkiem Karolakiem i Borysem Szycem na scenie w Opolu. Mieliśmy taki amatorski zespół aktorski, który grał na gitarach i innych instrumentach a my śpiewaliśmy Chłopców z Placu Broni. Ja nie pamiętam co śpiewaliśmy bo to było dawno, ale w hołdzie temu, że zepsuliśmy im kilka fajnych kawałków to chciałbym puścić teraz ten zespół"


7. The Clash - London Calling

"Miałem kiedyś długie włosy, więc niektórzy myśleli, że jestem Poppersem, ale to mnie po prostu fryzjer tak skrócił któregoś dnia. Rzucałem tą grzywką na bok przez chwilę, ale to nie było związane z żadną subkulturą. Od dzieciństwa nie lubiłem być wrzucany w jakiekolwiek szufladki. Nie mniej jednak słuchałem różnego typu takich subkulturowych przebojów"6. Budka Suflera - Nie wierz nigdy kobiecie

"Niech będzie Budka Suflera, mieszkałem kiedyś na osiedlu z jednym z muzyków z Budki Suflera więc jemu zadedykuje ten utwór"

5. Dire Straits - Money For Nothing

"Niektórzy myślą, że my aktorzy mamy prace, która jest właśnie takim "money for nothing", tu podskoczy, tu coś robi, więc może puśćmy coś tego rodzaju. Od mojego ulubionego zespołu Dire Straits"

4. Dżem - Czerwony jak cegła

"Zaznaczyłem sobie "List do M", bo mi się skojarzyło z filmem, w którym grałem, ale znalazłem zupełnie inny tytuł - "Czerwony jak cegła". To była zawsze moja wada ogromna, bo przez całe życie się czerwieniłem. Jak była jakaś kradzież w klasie i pani kazała wszystkim stanąć, aby ten winny się przyznał to wszyscy patrzyli na mnie, bo byłem po prostu czerwony jak cegła mimo, że na prawdę nic nie ukradłem"

3. Lady Pank - Wciąż bardziej obcy

"Ostatnio miałem zaszczyt poznać pierwszego perkusistę zespołu Lady Pank i bez żadnych opowieści to jemu chciałbym zadedykować "Wciąż bardziej obcy"

2. U2 - Where The Streets Have No Name


"Pamiętam jak była jeszcze pierwsza generacja walkmanów a ja chciałem pobiegać. Akurat miałem wtedy kasetę U2 z albumem "Joshua Tree", jedyną tego zespołu u siebie i odsłuchiwałem ją podczas joggingu, który robił się wtedy popularny. Walkman przy wstrząsach bardzo zwalniał i mój rytm biegu bardzo wpływał na ścieżkę dźwiękową. Wszystkim tym, którzy biegają, utwór "Where The Streets Have No Name"

1. Kobranocka - Kocham Cię jak Irlandię

"Są też takie momenty na scenie, kiedy wychodzi się z monologiem, popełnia się błąd i schodzi się ze sceny. Rozumiem, że wtedy jak się nagrywało to nie dało się już powtórzyć. To nie śmiejmy się w takim razie z seplenienia Kobranocki, tylko posłuchajmy jak perkusista pomaga zatrzeć jakieś tam niedostatki"

Copyright © Grupa Radiowa Agory