[KLASYCZNA 10] - Maciej Zakościelny

Gra na skrzypcach w grupie jazzowej, miał nawet epizod śpiewania utworów Pearl Jam w zespole. Aktor i muzyk, który czasy młodości spędził na słuchaniu legend rocka. Przed wami Maciej Zakościelny i jego klasyczna 10!

10. Red Hot Chilli Peppers - Scar Tissue

"Wychowałem się na nich ,byłem parę razy na koncercie i są mi bliscy. Kiedyś perkusista zespołu Chad Smith przez swoją siostrę, która jest koleżanką mojej koleżanki, przekazał mi 10 biletów na koncert w Chorzowie. Podobno czekali na nas po koncercie, ale nie wiedzieliśmy o tym. Ostatecznie się nas nie doczekali, nie byłem nawet na tyle śmiały żeby tam pójść."

9. Lenny Kravitz - Stand By My Woman

"Bardzo lubię tę piosenkę. Jak ludzie jeszcze kupowali płyty i były w nich te książeczki, tak zwane buklety, to w takim buklecie były słowa a ja je wszystkie znałem na pamięć. Ten utwór kojarzy mi się jako dotykający i poruszający pewne fajne emocje."

8. Perfect - Chcemy być sobą

"Ja co prawda nie byłem z tego pokolenia, które chciało bić ZOMO, ale ja słyszałem, że moi koledzy bili. Pamiętam, że taką wielką sprawą było to, kiedy jeden z nich popchnął zomowca i spadła mu czapka. Podobno to była straszna obraza i straszna kara."

7. Dżem - Sen o Victorii

"Byłem na koncercie w 98', ale nie było już wtedy wokalisty Ryszarda Riedela, był też inny niż obecny w zespole Maciek Balcar. Z repertuaru tego zespołu jest piosenka Wehikuł Czasu, którą bardzo lubię grać na gitarze, a także śpiewać, ale jest jeszcze Sen o Victorii. Jest bardzo poruszający."

6. Pearl Jam - Jeremy

"Pearl Jam jest absolutnie moim faworytem, śpiewałem to kiedyś."

5. Nirvana - Rape Me

"To był dla mnie bardzo ważny czas dlatego, że szukałem swojej osobowości i tożsamości. Chodziłem w dzwonach, wyciągniętych wełnianych swetrach a potem były spodnie skórzane, ramoneska, była też flanelowa koszula. Też przeżyłem bardzo śmierć Kurta Cobaina, co jak co, ale ten zespół mógł jeszcze grać. On opowiadał swoją historię, był autentyczny."

4. Oddział Zamknięty - Gdyby nie Ty

"Pamiętam obóz harcerski w Gąskach, imienia nie pamiętam. Zresztą, czy to ważne? [śmiech]"


3. Bruce Sprinsteen - Dancing In the Dark

"Zawsze fascynował mnie jego styl i jego sposób bycia na scenie. Ta dynamika i jego power trochę bym powiedział jak Freddie Mercury czyli rodzaj takiego spalania się na scenie."


2. Queen - Bohemian Rhapsody

"Tam jest bardzo takich dużo złamań rytmicznych a proces tworzenia takiej piosenki musiał być w ogóle fascynujący."

1. Coma - Spadam

"Pozdrowienia dla wokalisty Piotra Roguckiego. Znamy się i graliśmy razem w
"Czasie Honoru", bardzo się lubimy i dostałem nawet od niego płytę z autografem. To kolejny polski wykonawca, który uważam, że robi fantastyczną robotę."

Copyright © Grupa Radiowa Agory