[KLASYCZNA 10] - Urszula

Dzisiaj w naszym cyklu klasycznej 10 Urszula i jej lista klasyków rocka!

10. Aerosmith - Dude (Looks Like A Lady)

"Aerosmith, a zwłaszcza wokalista jest moim idolem od bardzo, bardzo wielu lat. Widziałam ich na żywo i dużo mam tutaj takich dobrych fluidów. Będąc w Stanach śpiewałam tę piosenkę wielokrotnie."


9. The Beatles - Come Together

"Pamiętam jak ją pierwszy raz usłyszałam i po prostu nie wierzyłam własnym uszom. Z albumu z 1969 roku, ten album Abbey Road, kiedy oni przechodzą przez te pasy. Kiedyś wyczytałam, że to jedna z niewielu piosenek, którą po rozpadzie Beatlesów John Lennon wykonywał na koncertach."

8. Bon Jovi - You Give Love A Bad Name

"Widziałam ich na żywo, ponieważ graliśmy w klubie w Stanach i oni tam często przychodzili. Piosenka super, dziwiłam się kiedyś, że Bonnie Tyler nie zdobyła takiego posłuchu ze swoją wersją "If You Were A Women" jak Bon Jovi zaśpiewali swoją aranżację w "You Give Love A Bad Name."

7. Joan Jett - I Love Rock N' Roll

"Wreszcie kobieta, Joan Jett. Ją również widziałam na żywo i miałam ją na wyciągnięcie ręki, ale nie doceniałam tego wtedy. Teraz po latach doceniam. To jedna z najsłynniejszych melodii, bardzo często pożyczana, przeze mnie także."

6. Joe Cocker - With A Little Help From My Friends

"Teraz zauważyłam, że idę pewnym kluczem czyli wybieram artystów, których widziałam na żywo lub śpiewałam ich piosenki. Joe Cockera też zobaczyłam, na Woodstocku w 1994. Pamiętam te Polskie flagi i serduszko WOŚP, bo byłam wtedy z Jurkiem Owsiakiem."

5. Kiss - Rock & Roll All Nite

"Przez dość długi czas czyli kilka miesięcy byłam na Florydzie i niemalże nawiązałam znajomość z Paulem Stanleyem. Miałam z nim zaśpiewać duet i zajmowali się mną producenci z Florydy. To oczywiście nie wyszło, ale sytuacja była podbramkowa, gdyż prawie już wszedł do studia. Uczuciowo do tego podchodzę i wspominam."

4. Obywatel G.C. - Nie Pytaj O Polskę

"Miałam wielki zaszczyt zaśpiewać w tym roku podczas obchodów dni Grzegorza Ciechowskiego i było to duże przeżycie, przyznam, że nogi mi się ugięły. Wykonałam to trochę zmienionej aranżacji, ale dopiero śpiewając poczułam ciężar tej piosenki. Zresztą, każda piosenka Grzegorza jest po prostu świetna."

3. Uriah Heep - July Morning

"Cofamy się do wczesnego czasu moich pierwszych prywatek i wyjazdów z klasą. Zespół, którego nazwę wypisywaliśmy sobie długopisami na torbach. Wielkie wrażenie to na mnie zrobiło. Te solówki i te wstępy, to było w ogóle coś, czego u nas się tak nie stosowało w polskiej muzyce. Aranżacyjnie i brzmieniowo to był po prostu kosmos."

2. Tom Petty And The Heartbreakers - Into The Great Wide Open

"Jeden z moich ulubionych artystów i żałuję, że już go z nami nie ma. Większość osób kojarzy teledysk do piosenki "Into The Great Wide Open". Wspaniała piosenka. Tak proste rzeczy, tak klasyczne, a mnie powalają na kolana."

1. Lenny Kravitz - American Woman

"Jeżdżę na większość jego koncertów, które są w Polsce. Jak mój syn był mały i woziłam go do przedszkola samochodem to udawało się nam przesłuchać tylko jednego utworu bo przedszkole było dość blisko. I mój syn też kojarzy głównie Kravitza z tą piosenką. Nie mogło go zabraknąć."

Copyright © Grupa Radiowa Agory