[KLASYCZNA 10] - Piotr Kraśko

Nie lubi smutnych piosenek i uważa, że muzyka powinna przede wszystkim podnosić na duchu. U nas przedstawił zestaw utworów, który towarzyszy mu w tych gorszych jak i lepszych momentach. Przed wami Piotr Kraśko ze swoja propozycją klasyki rocka w naszym cotygodniowym cyklu Klasycznej 10!

10. Aerosmith - Crazy

"Moja żona zawsze się ze mnie śmieje, że ja mam bardzo dziwny gust muzyczny. Jako reporter musiałem jeździć w miejsca, gdzie zazwyczaj działy się tragiczne rzeczy. Ja uważam, że muzyka jest generalnie od tego, aby poprawiać humor i podnosić na duchu. Nie przepadam specjalnie za smutnymi piosenkami. Są takie piosenki, które kojarzą mi się z czymś co miało mi poprawić nastrój i to zazwyczaj działa. Utwór "Crazy" od Aerosmith za sprawą kultowego i legendarnego teledysku, który był na prawdę fantastyczny i do dzisiaj go pamiętam. Do tej pory działa na mnie elektryzująco."

9. Bryan Adams - Summer Of 69'

"Byłem na tym koncercie, festiwal w Sopocie. Bryan Adams to mega fajny gość, jak to większość kanadyjczyków. Bardzo utalentowany człowiek i komponuje super muzykę."

8. Bill Withers - Ain't No Sunshine

"Uważam, ze ten utwór jest bardzo fajny. Jak dla mnie lekko za smutny, ale to jest wspaniała chwila i poruszająca scena z legendarnego filmu z Hugh Grantem, który rozstał się z Julią Roberts i idzie tak przez market w Londynie i rozpacza, że stracił swoją dziewczynę."

7. Bruce Springsteen - Hungry Hearts

"To też za sprawą czegoś, co uwielbiałem w Stanach Zjednoczonych, bo tam jadąc samochodem pokonywało się ogromne odległości. Fantastyczne jest słuchać, jak w innych stanach są inne rozgłośnie radiowe. W Teksasie ponad 60 rozgłośni grało muzykę country. Wszyscy jednak znali Bruce'a Springsteena."

6.The Eagles - Hotel California

"Był taki nieprawdopodobny koncert zespołu The Eagles. Oni w pewnym momencie wrócili po latach, pojechali w ogromna trasę koncertową i zarobili mnóstwo pieniędzy. Gigantyczność tego powrotu świadczy o tym jak Amerykanie uwielbiają ten zespół. To, jak oni zagrali swój największy utwór w wersji akustycznej to było coś powalającego. Patrzyłem na ten koncert na DVD oniemiały za każdym razem."

5. Eric Clapton - I Shot The Sheriff

"I tu znowu jest wątek podróży samochodem. Ja najbardziej lubię słuchać muzyki w samochodzie. Jest to dla mnie ogromna rozkosz. Często zdarza mi się gdzieś dojechać na miejsce, a później zrobić jeszcze kilka kółek by posłuchać kilku dodatkowych utworów."

4. Hey - Moja i Twoja Nadzieja

"To jest o tyle dla mnie ważna piosenka, że pamiętam taki koncert, którego hymnem był ten utwór. Było to po tej wielkiej powodzi, powodzi stulecia. Telewizja Polska organizowała wtedy koncert "W pomocy powodzianom". Przejmujący do dzisiaj kawałek."

3. Extreme - More Than Words

"Jak chodzi o instrumenty to jest jeden genialny utwór akustyczny, "More Than Words".

2. Faith No More - Easy

"Przykład muzyki, która sprawia, że czujesz się lepiej. Ten kawałek zagrali rewelacyjnie. Rzadko się zdarza, żeby cover był lepszy od oryginały, ale w tym wypadku uważam, że tak jest. Jeżeli jest to ciężki dzień, szaro za oknem i jest smutno, to "Easy" zawsze zadziała."

1. Lady Pank - Kryzysowa Narzeczona

"Lady Pank miejscami według mnie bardzo niedoceniany. Ten wspaniały utwór znałem kiedyś na pamięć i śpiewałem."

Copyright © Grupa Radiowa Agory