[KLASYCZNA 10] - Marta Żmuda-Trzebiatowska

Aktorka filmowa i teatralna. W czasach młodości nosiła glany i mocny makijaż. Jej rockowa historia składa się z bardzo wielu utworów, dla nas jednak skróciła ją do zestawienia swojej Klasycznej 10. Zobaczcie sami!

10. Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing

"Najbardziej znany dla mnie utwór Aerosmith. To była też płyta, którą kupiłam za pierwsze zarobione pieniądze. Kupiłam ją po obejrzeniu filmu "Armageddon". Dotychczas nie miałam płyt oryginalnych, zazwyczaj nagrywałam na kasety utwory, które leciały w radiu. Pierwsza taka wymarzona płyta."

9. Bon Jovi - Born To Be My Baby

"Moja pierwsza miłość z czasów liceum, a może nawet podstawówki. Miałam wrażenie, że wokalista śpiewa tę piosenkę do mnie. On tak się uśmiechał w tym teledysku. Zdecydowanie wydawało mi się, iż utwór dedykowany jest dla mnie i to ja mam zostać jego dziewczyną."


8. Europe - The Final Countdown

"Jak grałam w siatkówkę lata temu, będąc w szkole sportowej, to przed każdym meczem w słuchawkach leciał właśnie ten utwór. On mnie świetnie motywował i nastrajał do takiego bojowego działania. Do dziś z tym utworem tak mam. "

7. Guns N' Roses - November Rain

"Jest to utwór, który kocham i uwielbiam. Pamiętam, że zawsze polowałam, aby nagrać cały w radiu, bo zazwyczaj puszczali skróconą wersję. Raz udało mi się nagrać od początku do samego końca.
Miałam cały pokój w plakatach, od góry do dołu i był tam też Slash."

6. Metallica - Nothing Else Matters

"To jest czas mojego liceum, ja wtedy nosiłam glany i długie czarne swetry. Wtedy słuchałam namiętnie Metalliki. Lubię też tę wersję z orkiestrą symfoniczną. "

5. Nirvana - Come As You Are

"Ten utwór można usłyszeć jak się do mnie dzwoni. Nie wszyscy mają mój numer, ale możecie sobie wyobrazić, że tę piosenkę słychać podczas dzwonienia. Płytę Nevermind miałam i nadal mam, takich płyt się nie wyrzuca."

4. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence

Teraz będzie trochę spokojniej. Moja miłość do tej piosenki i tego duetu zaczęła się od filmu "Absolwent".

3. No Doubt - Don't Speak

"Utwór, który do dziś mogę od początku do końca zaśpiewać. Zakochana byłam w tym kawałku. Od niego zaczęłam interesować się tym zespołem i śledzić ich poczynania. Bardzo wymowna ballada."

2. T.Love - Warszawa

"Kapela, którą kocham do dziś. Zawsze w moim sercu ten utwór będzie kojarzył mi się będzie z tym jak przyjechałam do tego miasta, Warszawy. Zdawałam egzaminy wstępne do szkoły teatralnej i wtedy wszystkie rozgłośnie radiowe grały ten kawałek. Tak się składa, że przez ten czas mieszkałam na Żoliborzu. Jak go słucham to przypominają mi się te czasy, kiedy byłam bardzo zagubiona po przyjeździe."

T. Rex - Children of the Revolution

"Wokalista jest po prostu oszałamiający w swoich ruchach i jego wokal również porywa, tak uważam. Moja miłość do tego kawałka zaczęła się od filmu "Billy Elliot". Tam po raz pierwszy usłyszałam ten utwór i wtedy zainteresowałam się zespołem T. Rex. Tak mam do dziś."

Copyright © Grupa Radiowa Agory