[KLASYCZNA 10] -Szymon Wydra

W tym tygodniu nasze zaproszenie przyjął Szymon Wydra - zobacz jakie piosenki wybrał do swojej Klasycznej 10!

10. Soul Asylum "Runaway train"

Jak miałem kilkanaście lat, byłem grandżowcem. Miałem długie włosy i nosiłem kraciaste koszule. To było związane z tym, co miałem w mojej głowie i sercu.

9. Aerosmith "Crazy"

Numer, który jest hymnem rock'n'rolla. Przypominają mi się dawne młodzieńcze lata, kiedy wypuścili zwariowany klip o szaleńczej miłości. To był amerykański sen o życiu, o wolności. Ten numer podoba mi się szczególnie pod tym kątem.

8. Dire Straits "Brothers in Arms"

Wychowywałem się na tym numerze. Kilka razy miałem wielką przyjemność być na ich koncercie. Bardzo ujmująca jest ta żywiołowość, energia i bezkompromisowość, która bije ze sceny. Staram się podobnie prowadzić nasze sztuki.

7. Marillion "Lavender"

To rock progresywny. Marillion to cały osobny dział mojego życia. Uważam, że ten zespół jest dobry z Fishem i bez Fisha. Nie jestem ortodoksyjny.

6. AYA RL "Księżycowy krok"

Kapela, którą można byłoby opisać złotą czcionką. Trochę mroczne, ale liryczne klimaty dla romantycznych dusz. Mam na kasecie.

5. The Hutters "All you zombies"

Słuchanie tego kawałka sprawia mi dziką rozkosz.

4. John Lennon "Imagine"

Lubię klasykę. Uwielbiam melodie, sam jestem melodystą. Wychowywałem się na pięknych dźwiękach.

3. Ozzy "Dreamer"

W jego twórczości naprawdę można się rozkochać.

2. Tilt "Jeszcze będzie przepięknie"

Utwór, który wychowywał mnie przez całe moje muzyczne życie, który po prostu ubóstwiam. Jestem optymistą. Wierzę, że jeszcze będzie przepięknie i jeszcze będzie normalnie.

1. Republika "Odchodząc"

Zespół poznałem dzięki mojej siostrze Marcie. Miałem przyjemność grywać z Grzesiem Ciechowskim - moim muzycznym idolem, rockowym poetą. Jako Carpe Diem grywaliśmy na jego imieninach muzycznych. Republika przywodzi mi na myśl wiele wspomnień z lat 90.

Copyright © Grupa Radiowa Agory