[KLASYCZNA 10] - Mieczysław Jurecki

W naszym studiu swoją klasyczną dziesiątkę typuje Mieczysław Jurecki - polski gitarzysta, basista, kompozytor i aranżer znany z występów w zespołach takich jak Budka Suflera!

AC/DC - Whole Lotta Rosie

Jako pierwszy kawałek wybieram AC/DC - "Wholla Lotta Rosie". Na ten utwór zdecydowałem się z różnych powodów - oprócz tego, że ma to niezłe kopnięcie, to dodatkowo kojarzy mi się z książką, którą przeczytałem właśnie o AC/DC. Kiedyś jak grałem z zespołem Perfect, to w Ameryce przebyliśmy dokładnie tą samą drogę, graliśmy w tych samych klubach, gdzie oni i te miejsca były wymienione w ich książce.

Aerosmith - Dude (Looks Like A Lady)

Na liście moich propozycji z pewnością nie mogło zabraknąć utworu Aerosmith - "Dude Looks Like a Lady", a cała ich płyta zatytułowana "Permanent Vacation" jest moją ulubioną z ich dyskografii - tam jest hit za hitem!

Artur Gadowski - Ona Jest Ze Snu

Na kolejny kawałek proponuję Artura Gadowskiego - "Ona Jest Ze Snu". Gdyby to zaśpiewał przykładowo Bruce Springsteen, lub ktoś, kto się jakoś nazywa, to z pewnością byłby to hit światowy - to jest znakomita kompozycja!
Stawiam ją na równi z utworami, które wymieniłem wcześniej.

The Beatles - Hey Jude

Tym razem proponuję The Beatles - "Hey Jude". Lennon z McCartney'em to prawdziwa fabryka przebojów!
"Hey Jude" robi wielkie wrażenie, ponieważ oni potrafili podnieść tłum ludzi do zaśpiewania tego wszystkiego, a to z pewnością nie należy do rzeczy prostych.

Black Sabbath - Iron Man

Moją kolejną propozycją jest zespół Black Sabbath i kawałek "Iron Man". Bardzo dużo tych utworów graliśmy razem z zespołem Nurt. W tamtych czasach nie było jeszcze tak ciężkiego i ponurego brzmienia oprócz właśnie Black Sabbath. To były rzeczy niespodziewane, niespotykane i fascynujące zwłaszcza dla młodego człowieka, który kochał muzykę rockową.

Breakout - Oni Zaraz Przyjdą Tu

Darek Kozakiewicz wraz z zespołem Breakout nagrał płytę zatytułowaną "Blues" na czeskiej gitarze marki "Jolana", natomiast w jego rękach brzmi to jak najwyższej klasy Gibson, co słychać do dzisiaj. Cała płyta "Blues" to jest cudo!
Utwór, który zaraz usłyszymy "Oni Zaraz Przyjdą Tu" jest grany właśnie na "Jolanie".

Bruce Springsteen - Born in the U.S.A.

Tutaj jeden z mistrzów świata Bruce Springsteen i utwór "Born In The U.S.A". To mną po prostu trzepnęło strasznie!
Widziałem ich wiele koncertów oczywiście na DVD, na żywo czy też Blu-Rayu, nawet takie akustyczne z muzykami z Irlandii. On od tamtego okresu mimo że się trochę postarzał nawet wizualnie, to jest nadal ten sam chłopak z gitarą, z tą flagą amerykańską, a utwór "Born In The U.S.A" do dzisiaj robi wrażenie.

Bryan Adams - Run To You

Ja lubię takie chrapliwe głosy, i taki chrapliwy głos posiada Brian Adams. Pamiętam, jak wyszli parę lat temu w Sopocie w trójkę - gitarzysta, perkusista i Brian Adams, który śpiewał i grał na gitarze basowej. Zrobili rzecz niemożliwą! Stworzyli magię na tym koncercie.
Wiele różnych koncertów widziałem z jego udziałem i to zawsze była ta sama magia.
Zagrajmy Brian Adams - "Run To You"!

Budka Suflera - Jest Taki Samotny Dom

Jest taki utwór, który sam nagrałem z Budką Suflera - "Jest Taki Samotny Dom".
Pamiętam bardzo dobrze etap nagrywania, kiedy gitara była tak rozkręcona, że szkliwo na zębach pękało. Musiałem nagrywać na kolanach przed wzmacniaczem, żeby to nie sprzęgało i nie wyło.
Jest to znakomity utwór, którego ludzie zawsze oczekują na koncertach.

Creedence Clearwater Revival - Have You Ever Seen The Rain

Jako ostatni kawałek wybieram Creedence Clearwater Revival - "Have You Ever Seen The Rain".
Zacząłem grać te piosenki w czasach, kiedy byłem o krok od spełnienia swoich marzeń - żeby mieć zespół, w którym będziemy grali mocne rockowe piosenki. Wybrałem tą piosenkę ze względu na sentyment, że ja ten utwór też grałem. Graliśmy to, śpiewaliśmy na głosy - jest to jeden z kawałków dzięki któremu jestem muzykiem profesjonalnym. Zawsze jestem zachwycony jak wychodzę na scenę, ponieważ cieszę się, że mogę grać dla ludzi i to jest moje hobby - to jest moje życie.

Copyright © Grupa Radiowa Agory