[KLASYCZNA 10] - Anna Korcz

W naszym studiu swoją klasyczną dziesiątkę typuje Anna Korcz!

Europe - The Final Countdown

Pierwszym utworem, który zagramy będzie Europe - "The Final Countdown"!
Kiedy pierwszy raz mając 16 lat pojechałam do Szwecji, to w naszym kraju była straszna komuna - tego nie da się inaczej
określić.
Byłam wtedy w pierwszej klasie liceum i pojechałam do tej "zgniłej demokracji", gdzie było wszystko. Można było kupić ptaka,
telefon - po prostu wszystko, a u nas wiedzieliśmy co to jest ocet i buty na kartki. Któregoś dnia włączyłam telewizję i tam
była zagraniczna lista przebojów. Ujrzałam tam facetów z włosami jak stogi siana... i ta muzyka... myślałam, że jestem w raju.
Co tu więcej dodać - po prostu Europe!

Lady Pank - Kryzysowa Narzeczona

Jako drugi kawałek wybieram Lady Pank - "Kryzysowa Narzecznona"!
Chyba wszyscy z mojego pokolenia znają ten utwór.
W liceum miałam kolegę o imieniu Piotr, który był moim potencjalnym narzeczonym, ale niestety mnie nie chciał. Pamiętam jak
wychodząc z klatki bloku słyszę tą piosenkę, która gdzieś płynie z otwartych okien i śpiewam ją w duszy przypominając sobie o tych wszystkich przeżyciach.

Perfect - Autobiografia

Tym razem zagrajmy utwór Perfect - "Autobiografia".
Jest to piosenka, która wygrała konkursy wszech czasów w Polsce i jest to moja najpiękniejsza piosenka życiowa.
Kiedy pierwszy raz zagrali w radiu ten utwór, to wszyscy zamarliśmy w momencie tej długiej pauzy w utworze i zastanawialiśmy się, czy przypadkiem nie zacięła się taśma. Po chwili nagle wchodzi muza!

Oddział Zamknięty - Obudź Się

Teraz zagramy Oddział Zamknięty - "Obudź Się"!
Uwielbiam ten utwór, lecz znów są to trochę inne skojarzenia. Niestety pół życia przeżyłam w PRL-u i było kilka takich piosenek - to było duże przesłanie, żeby naród się obudził i zaczął myśleć. Bardzo dziękuję im za ten kawałek.

The Police - Every Breath You Take

Następnym utworem jest The Police - "Every Breath You Take".
Jest to piękny utwór, a Sting to taka historia muzyki rozrywkowej.

Queen - Bohemian Rhapsody

Jako kolejną pozycję wybrałam zespół Queen, którego jako młoda osoba nie bardzo rozumiałam - teraz jako dojrzała osoba obejrzałam film zatytułowany "Bohemian Rhapsody" i bardzo to przeżyłam. Tam jest wszystko świetne w tym filmie, ale taki był ten
zespół - miał oczywiście swoje wzloty i upadki, tam było dużo tragedii jak to zwykle wśród ludzi wrażliwych i bardzo zdolnych, ale uwielbiam formację Queen w każdej postaci.

Lombard - Taniec Pingwina Na Szkle

Tym razem zagramy Lombard - "Taniec Pingwina Na Szkle"!
Małgosię Ostrowską uwielbiam - jest to cudowny człowiek, ale w tym małym ciele jest wielki głos, ta chrypa - wszystko tam jest!

Ozzy Osbourne - Dreamer

Kolejnym utworem jest Ozzy Osbourne - "Dreamer"!
Jego momenty, kiedy podglądała go kamera w domu to zupełnie nie moja bajka natomiast uwielbiam go słuchać. "Dreamer" jest wyjątkowy, ponieważ tam wyjątkowo drży mu głos - robi to na mnie fajne wrażenie.

O.N.A. - Kiedy Powiem Sobie Dość

Teraz zagrajmy O.N.A. - "Kiedy Powiem Sobie Dość"!
Bardzo lubię Agnieszkę Chylińską z tego okresu, ale z obecnego okresu oczywiście również. Pozytywnie zaskoczyła mnie jej metamorfoza, ponieważ z takiej zaniedbanej dziewczynki często sprawiającej ludziom niestety przykrość teraz stała się piękną dojrzałą kobietą. Dojrzała mentalnie, intelektualnie i śpiewa cały czas fantastycznie.

Chłopcy Z Placu Broni - Kocham Wolność

Jako ostatni utwór wybieram Chłopcy Z Placu Broni - "Kocham Wolność"
Są to znów czasy mojej młodości, buntu i próby wyzwolenia się z imadeł. Nawet dzisiaj jest to taki sztandarowy utwór, który śpiewamy.

Copyright © Grupa Radiowa Agory