Klasyczna 10 - Michał Milowicz

Jesteście ciekawi jakie utwory wybrał Michał Milowicz do swojej klasycznej 10?

Queen - We Will Rock You

Stadionowy mocny kawałek, dla mnie jeden z najbardziej rockowy utworów queen. Niosący za sobą mocny ładunek energetyczny który daje niezłego powera.

Perfect - Niepokonani

Bardzo dojrzały tekst, kompatybilny do muzyki rockowej, słowa które zawsze niosą myśl przewodnią. Bliski każdemu z nas, trochę enigmatyczny ale w sumie to wszyscy wiemy o co chodzi.

T.Love - Warszawa

Ja jestem z Żoliborza i kiedyś zapytałem Muńka "o co chodzi z tym Żoliborzem?"
Opowiedział mi anegdotę o tym jak występował w zakładzie penitencjarnym, okazało się że za ten Żoliborz chcieli go tam tłuc bo oczywiście kilki chłopaczków było z Żoliborza. Tłumaczył im że opacznie rozumieją tekst piosenki, on się zakochał na Żoliborzu a później tez w Żoliborzu. Tak na prawdę w tej piosence chodzi o jego miłość życia, wyraził zachwyt i miłość do swojej ukochanej na Żoliborzu. "Zielony Żoliborz, pieprzony Żoliborz" to nie miało być pejoratywne, to miało mieć bardzo pozytywny wydźwięk.

Bon Jovi - It's My Life

To utwór mojej młodości, pamiętam jak szalałem do niego ze znajomymi w parku. Ten kawałek był wszędzie w radiu i telewizji na każdym kroku było go słychać. Wywołuje całą masę pozytywnych emocji.

The Animals - The House Of The Rising Sun

Ten utwór powodował u mnie ciarki od kiedy pamietam. Ma łatwe akordy i łatwo się ich nauczyć, dlatego właśnie to od tej piosenki zaczynałem brzdąkanie na gitarze. Pamiętam miałem może z 13 lat a wujek pokazywał mi akordy.

Maanam - Kocham Cię kochanie moje

Wspaniały utwór bardzo sentymentalny, przy nim były pierwsze przytulanki. Teraz tańczy sie raczej solo, kiedyś na dyskotekach tańczyło sie w parach, a ten utwór był idealny ze względu na swoją długość.

Aerosmith - Janie's Got A Gun

Zdaje się że śpiewa o historii opartej na faktach, brutalnej i smutnej zarazem. Ten utwór jest grany mocno i konkretnie, powinniśmy mieć takie na swojej liście i umieć ich słuchać ze zrozumieniem.

Joe Cocker - You Can Leave Your Hat On

Trochę taki soft erotyk, kojarzy mi się z rewelacyjną kreacją i roznegliżowanymi dialogami z 9 i pół tygodnia. Myślę że ten film bez tej piosenki dużo by stracił.
Pamiętajcie możecie wszystko z siebie zdjąć ale kapelusz musi zostać.

The Beatles - Don't Let Me Down

Republika- Biała flaga

Muzyka z czasów buntu, piosenka ze znakiem zapytania po jej wysłuchaniu trzeba było się trochę zastanowić. Śpiewało się wtedy piosenki mocno polityczne albo nawet antypolityczną. Przekazywali swoją treść w ciekawy sposób.