Wielki Horoskop na 2021

Już dziś dowiesz się co czeka Cię w 2021 roku. Praca? Pieniądze? Miłość? To wszystko sprawdził w swoim pasjansie z magiczną kulą u nogi nasz niezawodny Wróż Rock Radia!
Baran Baran canva.com

Baran

Z całą pewnością rok 2021 dla Barana będzie prosty jak baranie rogi. Po tym jak impreza sylwestrowa skończy się w okolicach tłustego czwartku, Baran zacznie ogarniać rzeczywistość i skupi się na własnym rozwoju. Pierwsze co się rozwinie u Barana to niespodziewana choroba weneryczna. Zapał do jej zwalczenia minie w drugiej połowie roku, kiedy to pozna na Słowacji szamana. Zadana przez niego zagadka z rozszerzonej matury z fizyki, stanie się mottem życiowym Barana na kolejne miesiące.

Miłość

Miłość Barana nigdy nie była skomplikowana, co było czasem obiektem drwin otoczenia - tak też będzie w 2021 roku. Jednakże kiedy reszta będzie starała się zadowolić swoją drugą połówkę wymyślnymi prezentami Baran weźmie sympatię na zapieksa oraz piwo i za każdym razem stówka zostaje w kieszeni. Proste rzeczy są piękne! Jak na przykład ordynacja podatkowa w Polsce.

Pieniądze

Jak już wspomniano pieniądze będą się trzymać Barana dzięki sprytowi i zapiekance. Jednak trzeba uważać na osoby spod znaku Wagi, które słynnym "pożycz dychę" będą starali się przejąć kapitał i postawić własną budkę z zapiekankami na dworcu w Sosnowcu. Cała intryga będzie trwała aż do podwieczorka 27 sierpnia 2021 roku.

Praca

Praca uszlachetnia, mówi stare powiedzenie, ale nie w wypadku Barana. Jego uszlachetniać będzie relaks na plaży, słońce, palmy i inne rzeczy namalowane na fototapecie w sypialni. Cotygodniowy poniedziałkowy smutek zmieszany z resztką kaca moralnego po weekendzie regularnie będzie ustępował z każdą godziną. i tak przez 53 tygodnie.

Zdrowie

Zdrowie Barana, jak wspomniano na wstępie, będzie poligonem walki bakterii i przeciwciał. Początkowo dla jego zdrowia będzie to wyglądało raczej jak lądowanie w Normandii, ale ostatecznie spotkany szaman pomoże zdobyć Berlin. Warto w tym roku zadbać o nawodnienie i parzenie herbaty w torebce ze sznureczkiem. Koniec roku to szansa na doczekanie się na wizytę u lekarza specjalisty na NFZ.

Rodzina

Rok 2021 został przez Sejm ustanowiony rokiem Stanisława Lema i śladem tego życie Rodzinne Barana to będzie jakiś kosmos. Nieustające zwroty akcji doprowadzą do tego, że nigdy niewidziana ciotka wprowadzi się na kilka miesięcy do schowka na miotły. Wspólny wyjazd na wakacje przyniesie wiele wspaniałych zdjęć, które nikogo nie będą interesowały.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to peruwiański nintendocore

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Czeladź

Potrawa, której należy spróbować to płucka na kwaśno

Byk Byk canva.com

Byk

Nadchodzący rok będzie okazją do spełnienia swoich marzeń i najgłębszych pragnień. Byki będą miały okazję pokazać światu swoje prawdziwe ja, czyli przemalować twarz na fioletowo przebrać się w barokowy strój i ruszyć na rowerze w kierunku Świnoujścia. Sprawy mniej istotne jak pokój na świecie, stan demokracji w Polsce czy poziom Wisły w Annopolu Byki pozostawią zodiakalnym Rybom. Jeśli Byki nie przestraszą się swojej siły to w nagrodę pozwoli im to wygrać wycieczkę na niezapomniane wakacje w Górach Świętokrzyskich

Miłość

W tym roku Byk spotka w tym roku miłość swojego życia. Jak wiadomo jedyna prawdziwa miłość to miłość do jedzenia, więc według gwiazd, z dużym prawdopodobieństwem będzie to koszyk słodziutkich malin. Warto w tym miejscu wspomnieć, że z malin wychodzi znakomita nalewka, więc zamiast je bezceremonialnie zjeść, zasyp cukrem i zostaw na jakiś czas. Jeśli chodzi o miłość rozumianą w bardziej konwencjonalny sposób, to w porównaniu z rokiem 2020 sytuacja się poprawi, choć dalej będzie beznadziejna.

Pieniądze

Niespodziewany przypływ gotówki na początku roku sprawi, że Mikołaj w tym roku przyjdzie dużo wcześniej i przyniesie do zapłacenia podatek od darowizny. Niestraszny będzie Bykom rosnący dług publiczny, bo niewiele się znają na ekonomii, ale za to wiedzą, że najwięcej w obiegu jest banknotów 100 PLN. Poczucie bezpieczeństwa finansowego spowoduje, że Byk zacznie mniej planować swoje posunięcia, czego konsekwencją będzie zakup akcji upadającej fermy strusi.

Praca

W 2021 roku Byki będą musiały wykazać, że są profesjonalni w tym co robią a wręcz najlepsi w swoim fachu. Nie będzie to szło w parze z zaangażowaniem i czy ilością spędzonych w pracy godzin. Po prostu będą musiały znakomicie udawać, co więcej odniosą w tym sukces. Nowe pomysły będą sypały się jak z kapelusza, choć większość będzie nietrafiona i zaprowadzi pracodawcę na skraj bankructwa i wizytę CBA.

Zdrowie

Zdrowie Byka w 2021 roku będzie "książkowe", jednak raczej z książki "100 sposobów na leczenie lumbago". Przewiane plecy będą się dawały we znaki w najbardziej niespodziewanych momentach, przez co ucierpi zarówno życie erotyczne jak i sprawność fizyczna. Rozwiązaniem powinna być zmiana pozycji a także zajęcie się mniej inwazyjnymi sportami jak szachy, brydż czy też bierki elektroniczne pod wodą.

Rodzina

Skupienie się na pracy odbije się na życiu rodzinnym. Kulminacją tego będzie odebranie z przedszkola nie swojego dziecka, a Byk zorientuje się o wpadce dopiero wtedy, gdy maluch nie będzie zupełnie reagował na nadane mu imię i zamiast do swojego pokoju pójdzie do garderoby. Lepsze światło dla życia rodzinnego byka zaświeci po półroczu. Snucie wspólnych planów na przyszłość podczas oglądania "Wiadomości" przywróci harmonię.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to wietnamskie destroy techno

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Bytów

Potrawa, której należy spróbować to wodzianka

Bliźnięta Bliźnięta canva.com

Bliźnięta

Szykuje się rok obfity w zaskoczenia i zwroty akcji. Umiejętne lawirowanie pomiędzy kolejnymi zadaniami i zrzucanie ich na innych będą dowodem przebiegłości i inteligencji Bliźniąt. Ostatecznie tak się zagmatwają, że nie będą wiedziały gdzie jest przód, a gdzie tył swetra i czy schody biegną do góry, czy na dół. Ogrom wyzwań pozwoli spróbować nowych ziołowych leków na uspokojenie na bazie melisy, chmielu i rumianku. 

Miłość

Konieczność poświęcenia uwagi swojemu związkowi pozwoli odświeżyć listę rzeczy, które najbardziej irytują Bliźnięta w swojej drugiej połówce. Co więcej na liście pojawią się nowe, nieznane dotychczas cechy, które jeszcze kilka lat temu wykluczałyby jakąkolwiek interakcję. Spędzone wspólnie chwile dodadzą jednak masę energii Bliźniętom, lecz ta energia zostanie spożytkowana głównie na to, żeby nie wybuchnąć. Nie ma co jednak rozpaczać, bo samotne Bliźnięta w nadchodzącym roku będą miały jeszcze gorzej.

Pieniądze

Jeśli myślałeś, że uśmiechnięty sąsiad, z którym pod wpływem znacznej ilości bimbru zrzuciliście się na łódkę na ryby nie oszuka Cię na pieniądze to się grubo myliłeś. Tak też będzie wyglądała pozostała część roku. Uważaj komu, na co i jak pożyczasz pieniądze. W zasadzie w ogóle tego nie rób. Grosz do grosza i będzie kokosza mawiała babcia i jak się okazuje była mądrzejsza od Ciebie w kwestiach ekonomicznych mimo, że liczenia uczyła się na ziemniakach.

Praca

Cierpliwość i spokój to dwie cechy, którymi powinny się kierować Bliźnięta. Co prawda cierpliwości starczy mniej więcej do połowy marca, a spokój pojawi się dopiero na urlopie, ale warto poczuć z tego odrobinę satysfakcji. Bezwzględnie potraktowany współpracownik będzie miał okazję się zemścić i zacznie Cię szkalować w zakładowej gazetce ściennej na parterze budynku.

Zdrowie

Twój stan, głównie psychiczny, będzie wyglądał jak jazda na kacu po serpentynach w południowym Tyrolu. Nie ma jednak nic złego w tym, że uronisz łzę oglądając "Lassie wróć" a kilka godzin później wdasz się w bójkę o miejsce w kolejce na poczcie, dzięki czemu zamiast z awizowaną przesyłką wrócisz do domu z podbitym okiem. Nie ma też nic złego w tym, żeby odpuścić i zadbać o wewnętrzną równowagę, co poskutkuje lepszym samopoczuciem. 

Rodzina

Wojna domowa to nie tytuł serialu a prognoza na ten rok. Zaprocentuje tutaj wieloletnie doświadczenie w kłótniach i dyscyplina wpajana przez ojca przy pomocy kabla od prodiża. Szybkie rozeznanie w sytuacji pozwoli nie tylko przygasić konflikt, ale także obrócić go na korzyść Bliźniąt. Ważne, by w chwilach odprężenia nie wzięła góry nadmierna szczerość, która może stać się zarzewiem nowego konfliktu.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to vegan straight edge

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Wałbrzych

Potrawa, której należy spróbować to zupa owocowa

rak rak canva.com

Rak

To będzie obiecujący rok dla Raka. Już w pierwszych tygodniach obieca sobie zmianę stylu życia i na obietnicach się skończy. Przez pewien czas nad głową Raka zbierać się będą ciemne chmury, lecz okaże się, że to tylko nawałnica z chmury cumulonimbus niszczy właśnie pieczołowicie zaplanowane wakacje. Z pewnością zmusi to Raka do wyjścia ze strefy komfortu i zamknięcia okien w aucie, ale finalnie odnajdzie swoje miejsce na Ziemi, które może nie będzie oszałamiające, ale z pewnością zadowalające w pełni.

Miłość

Miłość Raków będzie wyglądała znakomicie i sielankowo aż do momentu, kiedy Rak nie palnie czegoś idiotycznego i w efekcie cały misterny plan pójdzie wiadomo gdzie. Można powiedzieć, że ułoży się to według hasła "żarło, żarło i zdechło". W przeciwieństwie do Bliźniąt, tu pomoże szczera rozmowa, może jakiś coming-out albo przełomowe wyznanie. Ważne, żeby wyrzucić z siebie to, co od dawna leżało Rakowi na sercu. Istnieje minimalna szansa, że sprawa się zagmatwa jeszcze bardziej.

Pieniądze

Planowanie, planowanie i jeszcze raz kombinowanie. Pamiętaj, że dochody mogą pochodzić nie tylko z pracy którą lubisz, ale jest sporo różnych nieopodatkowanych źródeł. Zerknięcie w szarym kierunku pozwoli kupić wymarzony gadżet i pomalować pawlacz. Dobrym pomysłem będzie odłożenie części środków na czarną godzinę albo na emeryturę, żeby nie mieć tylko na waciki, ale i na serniczek w ulubionej cukierni.

Praca

Rak powinien w tym roku postawić na samorozwój, szkolenia i podnoszenie swoich kompetencji. Wiadomym jest, ze szkolenia on-line to kompletna strata czasu, więc po prostu włącz laptop i idź pod prysznic. Tak czy inaczej pojawi się spodziewany awans na senior managera, czyli nowe zadania zupełnie nieadekwatne do otrzymanej podwyżki. Warto znaleźć balans pomiędzy domem a pracą, szczególnie, że od pracy przy obiedzie cała klawiatura jest tłusta jak silnik Poloneza.

Zdrowie

Wraz z dbaniem o rozwój osobisty, Raki będą także dbały o swoje zdrowie. Apteczka z suplementami rozrośnie się do gigantycznych rozmiarów a reklamy preparatów Raki będą odgadywały już po jednej nutce. Można powiedzieć, że hasłem przewodnim tego roku u Raka będzie "Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu".

Rodzina

Życie Rodzinne Raków będzie kulało, jednak nie przez brak zaangażowania, ale nadmierne zaangażowanie. Swoją nadopiekuńczością Rak obdzieliłby pozostałe 111 znaków zodiaku i jeszcze wszystkie chińskie. Połóż się na kanapie, wyobraź sobie jak się uśmiecha leniwiec patrzący w dokumencie w niedzielne przedpołudnie z telewizora i odpuść. Jeśli masz wątpliwości, popatrz raz jeszcze i wsłuchaj się w kojący głos Krystyny Czubówny.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to Martial industrial

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Wałcz

Potrawa, której należy spróbować to kożuch z mleka

Lew Lew canva.com

Lew

Rok 2021 dla Lwa będzie obfitował z szczęście, dzięki czemu w otoczeniu przylgnie do niego określenie "pieprzony farciarz".  Mimo czyhających zagrożeń zawsze wyjdzie obronną ręką, a kto inny dostanie rykoszetem. Lew będzie zmotywowany do podejmowania kolejnych działań. Stare sprawy z przeszłości zostawi nieruszane, więc niespodziewanie przypomni się niezapłacony mandat za brak biletu w tramwaju.

Miłość

To mocny punkt u Lwa w tym roku.  Mara romantycznych uniesień i gorących chwil sprawi, że Lew będzie się czuł jak bohater drugorzędnego romansidła czytanego z rumieńcami przez panie w średnim wieku. Nucąc "all you need is love" Lew powinien pamiętać, że nie należy obdzielać ową miłością każdej napotkanej osoby, bo można się tak zagmatwać że na jedną randkę przyjdą trzy osoby. Salwowanie się ucieczką w zabawkowych okularach z nosem i wąsami załatwi sprawę.

Pieniądze

Pieniądze to nie wszystko i takie też będzie rozumowanie Lwa. To nie będzie dobry czas na wielkie inwestycje lub podejmowanie istotnych decyzji biznesowych. Mimo, że pojawi się na horyzoncie szansa dużego zarobku Lew będzie zbyt zajęty romansowaniem by dostrzec szansę. Wydawanie pieniędzy na przyjemności i podstawowe (niezbyt wygórowane) potrzeby będą stanowiły trzon gospodarki finansowej w nadchodzącym roku.

Praca

W tym roku pojawi się szansa całkowitej zmiany branży, w której pracuje Lew. Uczynienie ze swojego hobby źródła dochodów jest bardzo dobrym pomysłem, o ile nie jest to hejtowanie ludzi na portalach społecznościowych. Warto jednak pójść tym tropem i znaleźć zajęcie, które spowoduje, że wynagrodzenie będzie jedynie przyjemnym acz ubocznym efektem pracy, jako osoba, która np. głaszcze alpaki.

Zdrowie

Silna motywacja podparta szczepieniem na COVID-19 oraz grypę sezonową spowodują, że Lew będzie okazem zdrowia. Drobne przeziębienia spowodowane bieganiem bez ubrania na mrozie w wyniku przegranego zakładu to jedynie "pestki", którymi nie należy się przejmować. Warto zadbać o swój rozwój duchowy, poczytać jakąś mądra książkę napisaną przez samozwańczego coacha, który do niedawna był jeszcze np. dziennikarzem albo modelką, po czym zrobić zupełnie odwrotnie niż stoi w książce. Pozytywny efekt zaskoczy Lwa, otoczenie a nawet panią w warzywniaku.

Rodzina

Szacun na dzielnicy przełoży się na szacun w rodzinie. Lew jak król dżungli lub jak szczupak - król wód będzie niepodzielnie rządził, co w efekcie skończy się buntem w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Lew jednak rozprawi się z problemem bardzo szybko, choć będzie to niezbyt finezyjne rozwiązanie. Danie domownikom większej swobody działania i poznanie ich potrzeb spowoduje, że Lew będzie postrzegany, jako prawdziwy lider a wspólne wyjście na lody śmietankowe będzie niezapomniane.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to Macedoński progresywny house

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Czorsztyn

Potrawa, której należy spróbować to cynaderki

panna panna canva.com

Panna

Ten rok będzie można przyrównać do uczucie, kiedy jedziesz sobie w ciepły dzień autem bez dachu lub rowerem i zaczyna grać Twój ulubiony kawałek. To doskonałe połączenie odzwierciedli się także w życiu osobistym jak i zawodowym. Jak to mawiał klasyk, całe życie się może odwrócić o 360 stopni i nie cofniesz się do tyłu ani krok! Z pozoru nudna Panna w tym roku pokaże, że jest zupełnie inaczej - jest nie tylko nudna, ale również złośliwa.

Miłość

Przeciętne życie uczuciowe Panny da się we znaki. Można powiedzieć, że wyglądać będzie jak tocząca się niespiesznie trawa na westernach z lat 60-tych. Pocieszeniem będzie jednak to, że owa przeciętność przyczyni się do uniknięcia wielkiego zawodu miłosnego. Mimo tego pojawią się silniejsze emocje w postaci kłótni o chrapanie i ściąganie kołdry przez drugą połówkę. Warto nie prowokować partnera/ki i zawczasu przygotować sobie osobny kocyk.

Pieniądze

Kolejne pomysły na kolejne sposoby zarabiania pieniędzy będą się sypały Pannom jak z rękawa. Zanim jeden pomysł przybierze jakąkolwiek sensowną formę, to Panna już będzie dwa pomysły dalej. Prowadzenie fermy drobiu, dzierganie swetrów, sprzedaż nieruchomości i mechanika samochodowa to za dużo grzybków w barszczu. Mimo wszystko Panny z sukcesem będą mogły dzięki ciężkiej pracy zaspokoić swoje zakupowe marzenia i w końcu w pawlaczu zagości dmuchany krokodyl.

Praca

Nawał nowych obowiązków spowoduje, że to co dotychczas Panna nazywała chaosem będzie jedynie gra wstępną do chaosu lub jak mawiał Churchill koniec początku. Co ciekawe otoczenie odbierało Pannę, jako świetnie zorganizowaną, więc szef docenił to dorzucając nowe zadania. Mimo wszystko drobne wpadki typu wjazd komornika do firmy czy pożar w pokoju socjalnym nie wywołają negatywnych reperkusji ze strony przełożonych. Wizyta straży pożarnej to świetny moment na ulotnienie się na mały lunch w nowej tajskiej knajpie.

Zdrowie

Hulewicz śpiewał "za zdrowie Pań" a powinien "za zdrowie Panien". Imprezowy tryb życia spowoduje, że ilość magnezu w organizmie będzie miał ujemny poziom, ale od czego są kroplówki z dowozem do domu. Regularny kontakt z przyrodą, czyli powroty na piechotę z domówek do domu spowodują, że Panny będą mogły udami i łydkami miażdżyć arbuzy. Warto przed latem popracować nad opalenizną, szczególnie w miejscach za uszami.

Rodzina

Pomniejsze acz regularne sprzeczki będą dawały się we znaki zarówno Pannom jak i rodzinie, ale nie przeszkodzi to czerpać przyjemności ze wspólnego spędzania czasu np. czekając na wózek w hipermarkecie lub zastanawiając się czy lepszy jest chleb litewski czy wileński lub jaki zapach płynu do podłóg wybrać. Praca nad relacjami z członkami rodzimy pozwoli wypracować taką kompozycję zapachową detergentów w domu, że każde sobotnie sprzątanie będzie niezapomnianym wrażeniem.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to meksykański neo-synthpop

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Iłża

Potrawa, której należy spróbować to czernina

Waga Waga canva.com

Waga

Nadchodzą wielkie zmiany, nowa ścieżka życiowa i nowa jakość. Cisza i spokój będą w takim deficycie jak polski budżet po kolejnym lockdownie. Konieczność przystosowania się do otoczenia będzie wyzwaniem dla Wagi, a ostatecznie pojawi się ktoś, kto jeszcze bardziej utrudni całe przedsięwzięcie. Rozpisanie sobie wszystkiego na tablicy sucho ścieralnej albo flipcharcie pomoże ogarnąć ten cały bałagan.

Miłość

Lepiej mniej a lepiej - to powinno przyświecać Wadze w tym roku w miłości. Skakanie z kwiatka na kwiatek to nie jest dobry pomysł. Wzmocnienie więzi z ukochaną osobą, upewnienie się ze tworzycie solidną parę - to jest dobry pomysł, zwłaszcza, gdy druga polówka dowie się o wcześniejszym skakaniu po kwiatkach. Zaprocentuje to po jakimś czasie, bo stara miłość nie rdzewieje, choć miłość Wagi raczej będzie przypominała Alfę Romeo po zimie na polskich drogach.

Pieniądze

Stabilne finanse pozwolą z nadzieją popatrzeć w przyszłość. Niezły zarobek, który pojawi się w połowie roku pozwoli zrealizować wakacyjne plany, zostać prawdziwym królem złotym na parkingu pod biedronką ratując pana Romana dyszką na wino oraz przestać się przejmować czy kupić na grilla śląską czy podwawelską.

Praca

Nadchodzą trudne decyzje związane z karierą zawodową. Wbrew pozorom wybór odpowiedniej kawy do ekspresu może wywołać konflikt w młodym dynamicznym zespole, a owocowe czwartki przestaną być świętem grejpfruta, mandarynki i banana. Nie bez powodu to właśnie Waga została liderem zespołu, dzięki temu będzie mogła spokojnie zamknąć się w gabinecie i obstawiać, kto komu skoczy do gardła pierwszy.

Zdrowie

Rezygnacja z używek pozwoli Wadze na poprawę stanu zdrowia oraz pozwoli przestać być obiektem obserwacji kryminalnych z miejscowej komendy Policji. Konieczność ograniczenia stylu życia, który eksploatuje nadmiernie organizm dotyczy także sportów ekstremalnych jak chodzenie do sklepu w godzinach dla seniorów lub zwracanie uwagi starszym osobom na noszenie maseczki na brodzie zamiast na nosie.

Rodzina

Warto początkiem roku odświeżyć listę członków rodziny bliższej lub dalszej, z którą Waga nie utrzymuje kontaktu. Ten rok to nie będzie dobry czas na ich odbudowywanie, więc lepiej skup się na tych, którzy wykazują jakikolwiek przejaw sympatii i pozytywnego nastawienia. Resztę olej zgodnie z tradycją lat poprzednich. Nie jesteś zupą pomidorową, żeby Cię wszyscy lubili. Dalsi krewni będą starali się być wścibscy, ale Waga wykorzysta swoje doświadczenie by uniknąć wnikliwych spojrzeń w ich życie.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to electronic gospel

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Wolbrom

Potrawa, której należy spróbować to głowizna

skorpion skorpion canva.com

Skorpion

Ciężka praca, zaangażowanie i cierpliwość pozwolą Skorpionowi umocnić swoją pozycję, choć nie będzie to trudnie, bo reszta zespołu to głównie obiboki, głąby lub ignoranci. Niemniej jednak całe życie będzie ruszało powoli do przodu niczym tuwimowska lokomotywa nabierając z każdym miesiącem rozpędu. Czy się wykolei - trudno przewidzieć, ale kto nie ryzykuje ten w Rawiczu nie siedzi.

Miłość

Mimo że rok szykuje się burzliwie to nie nastąpi żadna katastrofa. Można powiedzieć, że w założeniu Miłość Skorpiona w tym roku jest jak Titanic - niezatapialna. Należy się liczyć z tym ze nawal pracy związany z nowym hobby i zdobywaniem kolejnych rang na branżowym forum spowoduje zaniedbywanie drugiej połówki, co może być powodem do konfliktu. Usiądź, weź głęboki oddech i zastanów się co w tej sytuacji poradziłaby Edyta Górniak.

Pieniądze

W 2021 roku warto przestać wydawać pieniądze na pierdoły i zadbać o stabilność finansową. Kilkumiesięczna dyscyplina finansowa okaże się świetnym pomysłem, dzięki któremu przez kolejne miesiące Skorpion będzie miał więcej pieniędzy na kolejne pierdoły. Sklepy internetowe staną otworem a znana firma postawi przed domem skorpiona paczkomat, który okaże się dla niej złotym interesem.

Praca

Konkurencja w pracy spowoduje, że Skorpion będzie musiał stanąć na rzęsach by wygrać przysłowiowy wyścig szczurów. Jednak kwartalna nagroda i zawistne spojrzenia przegranych współpracowników będą znakomitym wynagrodzeniem włożonego trudu. Wspólny wyjazd na szkolenie pozwoli zakopać wojenny topór a co więcej zaowocuje zupełnie nowymi romansami w pracy.

Zdrowie

Stres związany z walka o pozycję w pracy spowoduje, że zdrowie nie będzie mocną stroną Skorpiona. Co więcej po wspomnianym wyjeździe szkoleniowym pojawi się dziwna wysypka. Całe szczęście bogaty pakiet medyczny pozwoli zwiedzić większość przychodni w mieście i poznanie się po imieniu z większością lekarzy specjalistów. Skorpion pozna również nowe rodzaje badań diagnostycznych, o których wcześniej nie miał pojęcia.

Rodzina

Nawał pracy spowoduje, że rodzinne relacje również ucierpią. Należy zadbać o samopoczucie szczególnie starszych członków rodziny i nie oszukiwać babci, że słodzi się jej dwie łyżeczki jak nasypało się jedną. Szykuje się seria poważnych rozmów, z których większość skończy się trzaśnięciem drzwiami - ktoś nie domknął okna i był przeciąg.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to łotewski synthwave

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Bogatynia

Potrawa, której należy spróbować to tatar z koniny

strzelec strzelec canva.com

Strzelec

Ilość zmian, które zajdą w życiu Strzelca będzie tak duża, że otoczenie zacznie się zastanawiać czy przypadkiem nie ma brata bliźniaka. Postawienie na naukę nowych, zupełnie niepotrzebnych umiejętności, doda Strzelcowi pewności siebie i jeszcze bardziej podniesie wybujałe ego. Cała sytuacja spowoduje, Strzelec będzie z siebie bardzo zadowolony i żadna krytyka do niego nie dotrze.

Miłość

Chęć przeżycia czegoś nowego zaprowadzi Strzelca w miejsca, o których przeciętny zjadacz pasztetowej nie ma pojęcia. Zachowanie zdrowego rozsądku to będzie dobre rozwiązanie, zwłaszcza że Strzelec będzie przejawiał skłonność do ryzyka. Ważne jednak by na koniec pocałować w czółko. Dla samotnych Strzelców nadchodzący rok to będą prawdziwe łowy.

Pieniądze

Pozornie nieistotna okazja pozwoli Strzelcowi połączyć swoje hobby z zarabianiem pieniędzy. Ukochane długie wieczorne spacery po śródmieściu warto połączyć z rozdawaniem ulotek swojej nowo otwartej budki z falafelem. Przyniesie to dość znaczny profit, zaś Strzelec będzie mógł spokojnie zapanować nad swoim portfelem. Należy uważać na domowników i ich rozrzutność szczególnie przy wyborze wędliny na kanapkę a także soku do picia.

Praca

Niedostatecznie stymulowany nowymi zadaniami Strzelec zacznie się nudzić w pracy i szukać nowych bodźców. Proste zadania będą robione na samym końcu i traktowane jak najgorsze zło. Formalności i biurokracja doprowadzą Strzelca na skraj rozpaczy i tęsknoty za tym, co kiedyś mówił ojciec w sobotę "chodź mam dla ciebie zadanie bojowe". Świetnym pomysłem będzie przyniesienie swojego laptopa, na którym Strzelec będzie sobie spokojnie grał w strategie zabijając nudę.

Zdrowie

Co Strzelec sobie postanowi, tak się dzieje. Nie inaczej będzie w kwestii zdrowia. Silna motywacja do pozostania zdrowym utrzyma świetną formę Strzelca, choć na początku jesieni pojawią się pierwsze ślady wyeksploatowania. Na te dolegliwości pomoże wyjazd do Ciechocinka na tężnie i festiwal muzyki Romskiej. Jeśli do tego dołoży się ziołowe herbatki o smaku rozczarowania oraz odrzucenie fast-foodów otrzymamy Strzelca, który choruje bezobjawowo.

Rodzina

Wszyscy domownicy będą starali się pomóc Strzelcowi w realizacji jego zamierzeń. Nie będą mieli zbyt dużego wyboru, gdyż w przeciwnym razie będzie gwarantowana awantura. Da się we znaki agresywny temperament Strzelca oraz problemy z zapamiętaniem dat urodzenia członków rodziny. Warto odwdzięczyć się rodzinie za włożony trud organizując wycieczkę w jakieś urokliwe acz niezbyt ciekawe miejsce.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to brazylijskie rockabilly

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Lubaczów

Potrawa, której należy spróbować to durian

koziorożec koziorożec canva.com

Koziorożec

Przed Koziorożcem w nadchodzącym roku roztoczą się nieograniczone możliwości realizacji planów. Przypominać to będzie telewizję kablową gdzie większość czasu zajmuje zastanawianie się, który kanał wybrać. Kiedyś było prościej. Mnogość możliwości i życzliwość ludzi w otoczeniu Koziorożca spowodują, że rezultaty będą nad wyraz korzystne dla Koziorożca.

Miłość

Osiągnięcie balansu pomiędzy życiem uczuciowym a pozostałymi aspektami życia okaże się nie takie trudne jak się z pozoru wydawało. Wyrzucenie z siebie oczekiwań i zatkanie uszu pozwoli postawić na swoim. Warto też całość spuentować tupnięciem nogą - od dziecka to się sprawdzało u Koziorożców. Samotny Koziorożec będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, gdyż chodzenie w maseczce nie sprzyja wykryciu czy obiekt westchnień ma właściwy zgryz.

Pieniądze

Nadchodzący rok w obszarze finansowym będzie dla Koziorożca spokojny, choć da się we znaki jego rozrzutność. Uleganie pokusom, szczególnie, jeśli chodzi o zakup hurtowych ilości rzeżuchy oraz blachowkrętów doprowadzą Koziorożca na granicę utraty płynności finansowej. Warto wesprzeć się w tym czasie doświadczeniem innych lub po prostu nie kupować rzeżuchy oraz blachowkrętów, szczególnie tych czarnych.

Praca

 Koziorożec będzie musiał zawalczyć ze swoją główną słabością w pracy, czyli lekceważenie obowiązków. Odbieranie telefonu słowami "no" oraz akceptowanie projektów przez maila odpisując "+" to niezbyt dobry pomysł, a włożenie odrobiny wysiłku i dodanie do plusa słów "z poważaniem" rzuci zupełnie inne światło na poziom zaangażowania Koziorożca w pracy. Jeśli pojawi się jakiś nowy pomysł warto go nie wdrażać.

Zdrowie

Masa drobnych dolegliwości przetoczy się przez organizm Koziorożca jak fala protestów z czerwoną błyskawicą w logo. Na szczęście nie będą to poważne problemy, warto pójść do miejscowej zielarki/szamanki, aby przygotowała specjalny napar, który w efekcie niczego nie zmieni. Warto wspomnieć, że przemęczenie będzie sprzyjać rozwojowi chorób, zatem zawczasu warto zrobić zakupy spożywcze przez Internet a samemu spokojnie odpalić konsolę.

Rodzina

Mimo niewielkiego zaangażowania w pracy, Koziorożec będzie miał mało czasu dla rodziny, co spowoduje nowe napięcia. Rodzina przyjmie to ze zrozumieniem, po czym w najbardziej niespodziewanym momencie, czyli podczas Wigilii lub Wielkanocy zrobią mu o to największą awanturę w galaktyce. Jeśli Koziorożec zacznie się dyscyplinować i układać swój harmonogram pod rodzinę, szansa awantury maleje, lecz nie znika.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to włoski indie folk

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Działdowo

Potrawa, której należy spróbować to szwedzkie kiszone śledzie

wodnik wodnik canva.com

Wodnik

Wyznaczanie sobie coraz to nowych celów i systematyczne rezygnowanie z każdego po kolei w połowie drogi, pozwoli nie przejmować się tym i iść dalej do przodu mimo ze stoi się w miejscu. Warto w nadchodzącym roku zadbać o swój rozwój duchowy, przeczytanie niezrozumiałej książki filozoficznej czy naukę jakiegoś fajnego języka. Utrzymanie dobrych relacji z otoczeniem to nie powinien być priorytet Wodnika, jest masa ciekawszych rzeczy.

Miłość

Wodnik znudzony kolejnymi takimi samymi smutnymi historiami życia napotkanych partnerów, w końcu oleje temat miłości, dzięki czemu paradoksalnie nawiąże masę nowych znajomości, pośród których może czaić się ten oczekiwany obiekt westchnień. Ważne żeby w tworzeniu relacji nie udawać kogoś, kim się nie jest - przeważnie to widać jak na dłoni i wygląda to idiotycznie.

Pieniądze

Dla Wodnika zarobki to rzecz naturalna jak oddychanie, więc i w 2021 roku nie będzie zwracał na nie zbytniej uwagi. Mają przede wszystkim zapewnić poziom życia prosty i zwyczajny jak kiełbasa do pieczenia na ognisku. Kreatywność Wodnika pozwoli poszukać nowego źródła dochodu w lamowaniu obrazów, ale nikt nie będzie tego chciał kupić, gdyż fatalnych akwarelistów było w historii wystarczająco dużo.

Praca

Pojawiające się co rusz propozycje zmiany zajęcia powinny spotkać się z odmową. Prawdopodobnie to, co miało być nowym wyzwaniem ze wspaniałymi perspektywami, będzie wyglądało jak pomysł ulepiony z dykty, brudu ulicznego i rozpaczy. Skierowanie całego zaangażowania w obecną prace przyniesie dużo większe sukcesy, na koniec roku Wodnik dostanie firmowy kalendarz ścienny oraz kosz prezentowy z tanią kawą mieloną.

Zdrowie

Masa niespożytej energii spowoduje, że Wodnik postawi na sport. Wiadomym jest, że sport to zdrowie, ale w przypadku Wodnika - utracone. Kontuzja skutecznie wyeliminuje Wodnika z dalszych rozgrywek pucharu powiatu w hokeju na trawie, ale dzięki temu będzie miał szansę na komplet dawno nieprzeprowadzonych badań kontrolnych. Utrzymanie dobrych nawyków żywieniowych, czyli kawa i papieros na śniadanie i tłusta kolacja to świetna droga do powrotu formy.

Rodzina

Pozornie życie rodzinne Wodnika nie będzie wyglądało źle, ale chęć Wodnika do odizolowania się szczególnie od rodziców swojej drugiej połówki, wywoła dość spore spięcie. Każdy elektryk wie, że najlepszym rozwiązaniem na spięcia jest oczywiście izolacja, zatem zanim zaczną się zbierać czarne chmury warto ruszyć przed siebie, w przeciwnym kierunku niż do wspomnianych osób.

 Twój gatunek muzyczny na ten rok to włoski indie folk

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Prabuty

Potrawa, której należy spróbować to salceson ozorkowy

ryby ryby canva.com

Ryby

Chęć realizacji marzeń połączona z niebywałą kreatywnością pozwolą Rybom spełnić stawiane sobie oczekiwania. Co prawda, obiektywnie rzecz biorąc, nie były to zbyt wysokie oczekiwania, ale jednak. Budowanie nowych relacji zarówno prywatnie jak i w biznesie będzie obarczone pewnym ryzykiem, może okazać się, że nasz nowy kolega lub koleżanka lubią śpiewać "Everynight" Mandaryny podczas sobotnich porządków.

Miłość

Mimo coraz lepszych więzi z ukochaną osobą na horyzoncie może się pojawić stara miłość, która trochę zamiesza w życiu uczuciowym. Można powiedzieć, że konar zapłonie na nowo. Przysłowiowy kubeł zimnej wody pozwoli Rybom wrócić na właściwe tory zamiast zajmować się starymi słabymi historiami do spisania na serwetce. Szczera i otwarta rozmowa o uczuciach pozwoli podnieść obecny związek na nowy poziom, z którego upadek będzie raczej śmiertelny.

Pieniądze

Zdanie się na specjalistów od zarządzania pieniędzmi to znakomite rozwiązanie, które pozwoli stracić dużo mniej niż gdyby Ryby czytały internetowych specjalistów od siedmiu boleści tzn. inwestowania. Ostrożne postępowanie z finansami popłaci. Okrągła sumka na koncie będzie przyjemnie łechtała przy każdym logowaniu się do banku, a pod koniec roku Ryby będą mogły pozwolić sobie na praktycznie każdą zachciankę, o ile będzie tańsza niż 100 PLN.

Praca

Powodzenie w pracy będzie zależało w dużej mierze od zespołu, w jakim Ryby będą pracować. Dobre relacje w zespole przełożą się na sukcesy, rzecz jednak tkwi w tym, ze w zespole Ryb nie ma żadnych relacji.  Dostrzeżony zostanie jednak tytaniczny wysiłek Ryb, by uratować sytuację i mimo początkowych perturbacji, Ryby wyjdą na swoje. Nawiązane przy tym nowe kontakty okażą się zupełnie nieprzydatne.

Zdrowie

Utrzymywanie dobrych relacji z rodziną znajdzie swoje odzwierciedlenie w samopoczuciu Ryb. Niestety na drugiej szali będzie leżało zamiłowanie do fast-foodów, jedzenia w biegu, oraz chińskich zupek w proszku doprowadzą wątrobę na skraj rozpaczy. Całe szczęście Ryby we właściwym momencie się opamiętają i chociaż do zupki zaczną wkrajać pomidora.

Rodzina

Sytuacja w rodzinie będzie przypominać urocze i słodkie kadry z amerykańskich reklam z lat 60-tych, od których aż mdli. Zero konfliktów, zero sprzeczek, wszyscy uśmiechnięci, wspólnie spęczają czas na tym, co najbardziej lubią, a w weekend wspólny grill i wycieczka rowerowa. Nuda przeokrutna, ale przyjemna. Jedynym punktem zapalnym może być remont w domu, wiec lepiej zawczasu przerzucić go na kolejny rok.

Twój gatunek muzyczny na ten rok to turecki modern jazz

Miasto, które powinieneś odwiedzić to Radom

Potrawa, której należy spróbować to flaczki