Festiwal Klasyki Rocka - Wyniki Półfinału

Poznaj zespoły które dostały się do III Etapu Festiwalu Klasyki Rocka! Pamiętaj aby dołączyć do specjalnego wydarzenia i być na bieżąco! https://www.facebook.com/events/329555635494074

BABOKI

Demony z mitoligii słowiańskiej, straszydła związane z ciemnością. Według opowiadań Baboki zamieszkują lasy, moczary, ciemne piwnice i tym podobne ponure miejsca. Szczególnie na Śląsku, Baboki są postrachem, którymi rodzice straszyli dzieci w celu ich zdyscyplinowania. Teraz powracają. I bądźcie grzeczni, bo zjedzą i Was.
Muzyka Baboków oscyluje wokół różnych odmian rocka. Gramy głównie muzykę autorską, jednak nie stronimy od polskich klasyków rocka i bluesa, które z przyjemnością wykonujemy w nowych, babokowych aranżacjach. Obecnie jesteśmy w trakcie nagrywania materiału na nową EP - planujemy, że będzie ona gotowa do wakacji! ??


Blues Station

Flirt

2016 rok - Początek Flirtu. Z małymi przerwami, trwa do dziś. Pojawia się, kiedy jest okazja. Zostaje w pamięci na długi czas. Spróbuj.

NoName

Cześć! Nasz zespół funkcjonuje od grudnia 2020 roku. W nasz skład wchodzi Julia- 22 letnia wokalistka oraz studentka psychologii, Igor- 15 letni gitarzysta i uczeń liceum ogólnokształcącego oraz szkoły muzycznej 2 stopnia, Dawid- 20 letni basista oraz student Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku kreacji dźwięku, Emilka- 20 letnia pianistka, która razem z Filipem- 21 letnim perkusistą uczą się w szkole przyteatralnej KamArti.

Rocker Soul

Pragniesz koncertowego szaleństwa w stylu lat 80-tych? Rocker Soul to piątka z Czechowic-Dziedzic, która postanowiła wypełnić lukę i nakarmić rock&rollem ludzi głodnych wrażeń.
Każdy kto przeżył nasz koncert na żywo, doskonale pamięta naszego charyzmatycznego wokalistę i wie, że podczas występów odbywa się prawdziwy rockowy spektakl.
Doskonale wiemy, że nasze widowisko budzi rockową duszę, nawet w tych, którzy na co dzień nie sięgają po płyty z muzyką gitarową. Dlatego czujemy, że naszą misją jest zarażanie rockiem kolejnych pokoleń, co jak widać na naszych koncertach - z powodzeniem realizujemy, a to nasz największy sukces. Było też kilka innych, którymi warto się pochwalić:
- 07.05.2021r. odbyła się premiera naszego najnowszego singla pt. "Mozaika" - jednocześnie prezentując się na antenie Radia Bielsko, a dzień później debiutując w rozgłośni Polskiego Radia Trójka. - Rock&Roll'owy singiel "Po Swojemu" stał się hitem Codziennej Listy Przebojów Radia Bielsko utrzymując się na niej przez blisko 2 miesiące, jednocześnie wciąż zajmując szczytowe pozycje. - "W Mojej Głowie" był debiutanckim albumem zespołu. Znajduje się 10 autorskich utworów, napisanych i skomponowanych w pełni przez członków zespołu. - Kolejnym albumem zespołu była EP "Płomienie", na której można znaleźć sporo mocnego gitarowego brzmienia, jak i tytułową balladę "Płomienie" nagraną wspólnie z licznie nagradzanym kwartetem smyczkowym z ZPSM w Bielsku-Białej. - Wielokrotnie występowaliśmy już na wielkich scenach wraz z gwiazdami takimi jak: Varius Manx, Nocny Kochanek, Kabanos, Sztywny Pal Azji, Bracia Figo Fagot, Gooral, Hunter, Plagiat199 i wiele innych...
- Podczas XXV finału WOŚP 2017 wystąpili jako gwiazda wieczoru dla kilkutysięcznej publiczności, wypełniającej po brzegi rynek w Bielsku-Białej, a w 2016 roku zagrali dla równie licznej publiczności podczas Dni FCA.
Marzeniem Rocker Soul jest wystąpienie na największych festiwalach rockowych Polski jak PolAndRock czy Open'er Festival, a także aby ich utwory znalazły się na playlistach topowych polskich rozgłośni radiowych, takich jak choćby Rock Radio ??.
Skład zespołu:
Paweł Borkowski - wokal
Michał Nowak - gitara
Mateusz Rojewicz - perkusja
Jakub Kałuża - bass
Beniamin Ćwiklak - instr. klawiszowe

Sordino

Jesteśmy świeżo upieczonym zespołem z Przemyśla. Niedawno zaczęliśmy pisanie własnych kawałków, staramy się działać jak tylko można w trakcie pandemii. Wizja zagrania koncertów po poluzowaniu obostrzeń jest dla nas bardzo obiecująca! Niestety nie posiadamy jeszcze żadnych stron, ani social mediów zespołu poza kanałem YouTube na którym wylądował nasz cover. Jednakże, jako wielcy fani uniwersum Shreka i wierni słuchacze Rock Radia od razu stwierdziliśmy, że ten konkurs, to nasza szansa! Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby mimo napiętego grafiku, utwór wyszedł jak najlepiej! Cały proces nagrywania był bardzo przyjemny, luźny i zabawny. Każdy z nas dał coś od siebie do tego dzieła, dobrze się przy tym bawiąc.
Mamy szczerą nadzieję, że nasze wypociny spodobają się również słuchaczom!

The Managers

Każdy z nas mieszka w innym mieście. Odległość między najdalszym i najbliższym to 1000 km. Między najstarszym i najmłodszym jest prawie 30 lat różnicy. Poza tym łączy nas wszystko.

Topinambur

Topinambur to zespół złożony z grupy przyjaciół, których połączyło jedno miasto- Sanok. Zespół tworzy muzykę z pogranicza rocka progresywnego i noise-u, z elementami etnicznymi i elektronicznymi. Czasami z tej mieszanki wychodzi coś bardziej etnicznego i łagodniejszego, a czasem są to znacznie cięższe brzmienia. Dziś w stały skład zespołu wchodzi 7 osób, chociaż rodzina muzyków, którzy z zespołem są związani jest znacznie większa i czasem można gościnnie ich usłyszeć. Obecnie zespół jest w trakcie studyjnego nagrywania utworów, które powstały w ramach cyklu spotkań o nazwie BezZ, podczas których zespół tworzył od zera utwór na jednej próbie i rejestrował go na "setkę". Efekty tych spotkań oraz relacje z pracy zespołu można zobaczyć na ich kanale Youtube. Cover utworu "Another brick in the Wall" zespołu Pink Floyd, powstał specjalnie w celu udziału w Festiwalu Klasyki Rocka w Rock Radiu.
W skład zespołu wchodzą: Daniel Fejdasz, Robert Onacko, Ernest Drelich, Piotr Dorotniak, Kuba Kowalewicz, Elżbieta Kulczycka-Fejdasz, Grzegorz Wójcik.

Załoga Córki Żeglarza

Jesteśmy Załogą Córki Żeglarza - na prawdę. Każdy z Nas podąża swoją drogą jednak łączy Nas wszystkich droga płynąca w sercu - droga Rocka.
Michalina - wokalistka, córka najprawdziwszego żeglarza. Dostała od Niego łajbę - wyjątkowego Bandziora, słynnego już Fiata 125p. Podążając drogą Rocka zaczęła szukać załogi. I tak znalazła:
Andrzeja  - perkusista, istruktor jogi, nasz spokój i ostoja zespołu - człowiek lasu, żyjący w zgodzie z naturą.
Piciu z Bagaja (Piotr) - to nasz mózg zespołu. Multiinstrumentalista, człowiek od zadań specjalnych. Utalentowany, gość który bawi się muzyką. Piciu nie posiada socialmedia, ale ma za to najlepsze studio przypominające klimatyczny bunkier idealnie pasujący do naszego klimatu.
Eli - gitarzysta, wizjoner, kamerzysta, ogólnie gość z przystanku. Prawie zawsze i wszędzie z wiosłem na plecach.
Załoga Córki Żeglarza powstała w tym roku. Każdemu z Nas w sercu grała nuta, na łajbie z każdej nuty powstała muzyka.

Copyright © Grupa Radiowa Agory