Zwariowaliśmy i nauczymy Was gotować! Rozdajemy książki Jamiego Olivera!

Jamie Oliver to jeden z najlepszych i najbardziej znanych szefów kuchni na świecie. Nauki pobierał w najlepszych uczelniach na świecie, w tym w słynnej Westminster Catering College.


Popularność przyniosły mu programy telewizyjne o tematyce kulinarnej. Począwszy od 'The Naked Chef', aż do nadawanego w USA 'Jamie Oliver's Food Revolution'. Stał się dzięki nim ikoną zdrowego i smacznego odżywiania.


W książce, którą Wam proponujemy uczy gotować w taki sposób, iż każde beztalencie, przypalające nawet wodę na herbatę, w ciągu kilku dni nauczy się przyrządzania naprawdę pysznych potraw. Inspiracją do powstania tej książki stali się wszyscy znani mi ludzie, którzy byli przekonani, że nigdy w życiu nie nauczą się gotować.


- Tego rodzaju myślenie działa na mnie jak płachta na byka- mówi Jamie.- Ponieważ głęboko wierzę, iż gotowanie w domu jest jedną z najbardziej podstawowych umiejętności, którą powinna posiadać każda osoba na tej planecie, aby móc zadbać o siebie, rodzinę i przyjaciół.

Do swojej książki wybrał przepisy, które każdy powinien znać. Oczywiście są to wersje mocno uproszczone. Co nie oznacza, że złe. Jamie nie chce zniechęcić, przestraszyć. On chce pokazać, że niezbyt skomplikowana potrawa również może smakować niebiańsko i wzbudzi zachwyt w każdym.


Nie trzeba być zawodowym kucharzem, czy szefem kuchni, aby smacznie gotować. A więc do dzieła!

Mamy dla Was 3 książki Jamiego Olivera 'Każdy Może Gotować. Naucz się Gotować w 24 Godziny i Przekaż Dalej'. Wystarczy, że odpowiecie na 3 proste pytania dotyczące kuchni i gotowania, po czym wyślecie odpowiedzi wraz z namiarami na adres: slawek@roxy.fm do najbliższej środy do godziny 12. Ogłoszenie wyników opublikujemy w środowy wieczór.


Uwaga! Doceniamy nie tylko to, że odpowiedź jest prawidłowa, ale również sposób w jaki ją udzielicie. Ma być po bandzie!

Redakcja

Flambirowanie

Co to jest flambirowanie i po co to robimy?

Fugu

Udowadnialiśmy kilkukrotnie, że Japończycy nie są normalni. Jedzą oni między innymi Fugu. Wiecie co to jest?

Knedliki

Knedliki uwielbiał pewien czeski wojak. A wiecie dlaczego?

Ucz się gotować!

Uwaga! Doceniamy nie tylko to, że odpowiedź jest prawidłowa, ale również sposób w jaki ją udzielicie. Ma być po bandzie!
Copyright © Grupa Radiowa Agory