10 filmów grozy wszech czasów! [Halloween]

31 października nasi goście i słuchacze tworzyć będą listę najlepszych filmów grozy! Przez cały dzień na antenie Rock Radia typować będą m.in. Ania Guzik, Organek, Joanna Brodzik i Daria Widawska. Już dziś przypominamy tytuły najbardziej kulowych dreszczowców!
Freddy Krueger Freddy Krueger Freddy Krueger (Nowy Freddy / Comingsoon.net)

Koszmar z Ulicy Wiązów (reż. Wes Craven)

W roku 1984 Wes Craven zapoczątkował serię filmów, która opowiada o losach grupy nastolatków walczącej z mrocznym mordercą - Freddym Kruegerem. Mężczyzna ze spaloną twarzą ukazywał się w ich snach, chcąc dokonać zemsty. Chęć ta wiązała się z jego przeszłością i tajemnicą jaką skrywali przed nastolatkami ich rodzice. Sny bywają bezpieczne dopóki nie zaczynają zlewać się z rzeczywistością.

"Lśnienie" kadr z filmu ''Lśnienie''

Lśnienie (reż. Stanley Kubrick)

Film z 1980 roku jest adaptacją słynnej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Główny bohater (Jack Torrance) wraz z żoną i synem wyprowadza się do górskiego hotelu. Jest tam zatrudniony jako stróż na czas zimy. Jack nie może znieść życia na odludziu i popada w obłęd. Film został okrzyknięty jedną spośród 100 najlepszych ekranizacji wszech czasów.

"Piła" facebook

Piła (reż. James Wan)

Film o poczynaniach tajemniczego Pana Układanki i losach jego ofiar. Seryjny morderca ustanawia pewną grę, w której udział biorą ludzie mający coś na sumieniu. Gra toczy się w nieprzyjemnym miejscu, a główną stawką jest życie. Film jest skierowany raczej do osób o mocnych nerwach.

"Omen" facebook

Omen (reż. Richard Donner)

Produkcja filmowa opowiadająca o losach Damiena Thorna - dziecka uznanego za potomka szatana. Chłopiec zostaje zaadoptowany przez zamożnego ambasadora Stanów Zjednoczonych. Z czasem gdy dorasta daje się zauważyć jego nadnaturalność. Mimo to matka ignoruje oznaki odmienności syna.

Poltergeist Poltergeist facebook

Poltergeist (reż. Tobe Hooper)

Amerykański horror został po raz pierwszy ukazany na ekranach kin w 1982 roku. Uznawany za jeden z najlepszych horrorów jakie dotychczas powstały. Opowiada o losach rodziny Freelingów, która przeprowadza się do nowego domu. Zaraz po tym ich dzieci zostają zaatakowane przez nieznaną siłę. Okazuje się, że dom został zbudowany na na terenie dawnego indiańskiego cmentarza. Rodzinę nawiedzają duchy.

The Ring The Ring mat. prasowe

The Ring (reż. Gore Verbinski)

Posiada zarówno japońską jak i amerykańską wersję. Rachel Keller odnajduje kasetę wideo, o której krążą różne plotki. Podobno po jej obejrzeniu ma rozdzwonić się telefon, a głos w słuchawce oznajmia, że oglądający ma jeszcze tylko siedem dni życia. Bohaterka stara się jednak odkryć tajemnicę taśmy i pozostać przy życiu.

The Grudge The Grudge facebook

Klątwa (reż. Takashi Shimizu)

Także występuje w wersji japońskiej i amerykańskiej. Karen Davis będąca studentką odbywa wymianę w związku, z którą udaje się do Japonii. Tam zostaje wysłana w ramach pracy do jednego z domów. Ma pomóż starszej kobiecie, jednak to co odkrywa mrozi jej krew w żyłach. Okazuje się, że na dom została rzucona klątwa. Każdy kto do niego wejdzie musi umrzeć.

"Obecność" facebook

Obecność (reż. James Wan)

Jest to horror świetnie łączący wątki biograficzne badaczy zjawisk paranormalnych, państwa Warren'ów oraz grozy związanej z przedstawianą historią. Dom do którego Ed i Lorraine Warrenowie zostają wezwani został nawiedzony przez zjawę. Para badaczy ma za zadanie zmierzyć się z demonem i zwalczyć go na zawsze. Ich obecność w domu pobudza złą moc do działania.

Ellison Oswalt Ellison Oswalt facebook

Sinister (reż. Scott Derrickson)

Głównym bohaterem jest autor popularnych powieści kryminalnych (Ellison Oswalt). W swojej pracy wykorzystuje autentyczne historie. Po przeprowadzce do nowego domu siada do napisania kolejnego bestselleru. Odkrywa zapis kilkunastu zbrodni znajdujący się na starych taśmach. Jedno z morderstw miało miejsce w domu, który aktualnie zamieszkuje. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Laleczka Chucky Laleczka Chucky ROLF KONOW /materiały prasowe Stopklatka TV

Laleczka Chucky (reż. Tom Holland)

Film opowiada o losach lalki o imieniu Chucky, która potrafi mówić oraz samodzielnie się poruszać. Okazuje się, że został w niej uwięziony duch zmarłego mordercy. W otoczeniu jej posiadacza, małoletniego Andy'ego Barclay'a, dochodzi do niedających się wyjaśnić zbrodni.

Copyright © Grupa Radiowa Agory