Ranking najszybszych i najdroższych aut gwiazd rocka!

Prezentujemy ranking najszybszych i najdroższych samochodów gwiazd światowego formatu. Artyści światowej sławy są wręcz zmuszeni do trzymania poziomu i pokazywania się publicznie z jak najlepszej strony. Jednym ze sposobów na zwrócenie uwagi na swoją osobę są nietuzinkowe auta luksusowe. Kto bogatemu zabroni?
Ferrari 250 GTO Ferrari 250 GTO Ferrari 250 GTO

1. Nick Mason (perkusista Pink Floyd) - Ferrari 250 GTO

Jest to obecnie jeden z najdroższych modeli Ferrari. Produkowany w latach 60 model 250GTO uznawany jest za najsłynniejszy i najpiękniejszy produkt włoskiej firmy. Z fabryki wypuszczono 33 egzemplarze tego auta.

2. Bruce Springsteen - Chevrolet Bel Air 1957

Chevrolet był pierwszym samochodem Bruca. Artysta napisał w nim jeden ze swoich najbardziej znanych utworów :"Born to run". Obecnie wartość Bel Air-a wynosi 350 tysięcy dolarów.

3. Steven Tyler (Aerosmith) - Hennessey Venom GT Spyder

Hennessey Venom GT Spyder to super-samochód zbudowany na bazie Lotusa Exige. Nowa zabawka Tylera ma 1244km mocy i od 0-100km/h przyspiesza w 2,4s.

Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Italia Ferrarichat.com

4. Ozzy Osbourne - Ferrari 458 Italia

Włoska maszyna muzyka ma 570km co sprawia, że osiągnięcie prędkości 100km/h według producenta zajmuje zaledwie 3,5s.

5. Brian Johnson (wokalista AC/DC) - Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

Wokalista legendarnego AC piorun DC jest ogromnym fanem motoryzacji. W jego kolekcji aut można znaleźć wiele samochodowych perełek, wśród nich jest najdroższe i największe Coupe na świecie. Rolls-Royce kosztuje ponad 1,5 mln polskich złotych.

LAMBORGHINI Gallardo Spyder 06-10 2006 kabriolet przedni prawy LAMBORGHINI Gallardo Spyder 06-10 2006 kabriolet przedni prawy fot. EurotaxGlass

6. Rod Stewart - Lamborghini Gallardo Spyder

Gallardo Stewarta jest błękitne i osiąga "setkę" w 4,2s. Może to właśnie dlatego Rod ma zawsze taką fryzurę?

Aston Martin Vanquish Carbon Edition Aston Martin Vanquish Carbon Edition fot. Aston Martin

7. Slash - Aston Martin Vanquish

Gitarzysta Guns N' Roses niczym James Bond zmienia swoje Astony. Obecnym autem Slasha jest prezentowany Vanquish. Poprzednim autem muzyka było takie samo auto jak z filmu o agencie 007 czyli Aston Martin V12 Vantage (oczywiście czarny).

Underground Racing Lamborghini Aventador LP700-4 Underground Racing Lamborghini Aventador LP700-4 Underground Racing Lamborghini Aventador LP700-4

8. Joey Kramer - Lamborghini Aventador

Perkusista Aerosmith powtarza, że kocha swoje auto. Nie ma w tym nic dziwnego auto posiada pięknie brzmiący motor V12, moc 760km i od 0 do 100 przyspiesza w niecałe trzy sekundy.

Który najlepszy?

Piszcie w komentarzach, które auto przygarnęlibyście do domu.

Copyright © Grupa Radiowa Agory