Miłość w rytmie rocka

W świecie rock'n'rolla miłość bywa różna - kontrowersyjna, skandaliczna lub do grobowej deski. Oto kilka przykładów rockowej miłości.

Paul i Linda McCartney

Poznali się w 1967 roku podczas koncertu w Londynie, a po dwóch latach w 1969 roku byli już małżeństwem. Spędzili ze sobą 30 lat. Nie były to łatwe lata. Rozpad The Beatles, który Paul bardzo przeżył wpadając w depresje. Dzięki żonie, w której miał duże wsparcie, wyszedł z tego. Najgorszym momentem związku była informacja o nowotworze Lindy, Paul dla jej dobra ukrywał faktyczny stan choroby przez co odeszła uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona w 1998 roku na fermie na której razem mieszkali i hodowali wiele zwierząt.

Yoko Ono i John Lennon Yoko Ono i John Lennon wikimedia commons/Nationaal Archief

John Lennon i Yoko Ono

Miłość nie zawrzała w nich od razu, ale niemal od początku było wiadomo, że jest coś na rzeczy. Oficjalnie zaczęli się ze sobą spotykać w 1968 roku. Niedługo później wzięli ślub, ceremonia była stosunkowo krótka w luźnej atmosferze. Na podróż poślubną wybrali się do hotelu Hilton w Amsterdamie, gdzie w łóżku manifestowali pokój na świecie. Zapraszali dziennikarzy do pokoju hotelowego i udzielali wywiadów. Jakiś czas po tej manifestacji doszło do rozpadu The Beatles. Oskarżano o to właśnie Yoko, ale ani ona, ani Lennon nie sprawiali wrażenia jakby się tym przejmowali. Związek zakończył się tragiczną śmiercią Johna Lennona 8 grudnia 1980 roku.

Jim Morrison i Pamela Courson

Istnieje kilka wersji kiedy i gdzie się poznali, wiadomo jest jednak, że darzyli się ogromną miłością. Pomimo spektakularnych awantur i sprzeczek, łączyło ich wiele wspólnych pasji, na przykład fascynacja środkami odurzającymi i alkoholem lub powodowanie kolizji drogowych. W 1970 roku przenieśli się do Paryża, gdzie Jim miał zebrać siły do kontynuacji pracy z The Doors. 3 lipca 1971 Pam znalazła swojego ukochanego nieprzytomnego w wannie ich paryskiego apartamentu. Jim Morrison został pochowany na słynnym cmentarzu Pere LaChaise w Paryżu, natomiast jego partnerka spoczęła w Kalifornii po tym jak trzy lata po śmierci Jima przedawkowała heroinę.

Kurt Cobain, Frances Bean Cobain i Courtney Love Kurt Cobain, Frances Bean Cobain i Courtney Love mat. prasowe

Kurt Cobain i Courtney Love

Ich miłość zaczęła się nietypowo. Courtney, jak sama mówi, chciała się wiele nauczyć dlatego potrzebowała najlepszego nauczyciela i właśnie takiego znalazła w Kurcie, wokaliście Nirvany. Wysłała mu pudełko w kształcie serca, w którym znajdowały się listy miłosne oraz głowa porcelanowej lalki. Jak się okazało ten dziwny prezent okazał się trafiony i inspirujący, ponieważ jakiś czas później została jego żoną. Połączyła ich miłość do muzyki i poezji. Mówili o swoim uczuciu, że jest niezwyciężone i daje im radość dzięki której pokonują wszystkie przeszkody. Coś jednak było nie tak ponieważ 5 kwietnia 1994 roku Kurt Cobain popełnił samobójstwo. Pozostawił rodzinę z listem pożegnalnym i wielki smutkiem, natomiast fanów z brakiem odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Priscilla i Elvis Presley, 5.01.1961r. Priscilla i Elvis Presley, 5.01.1961r. Everett Collection/ East News

Elvis i Priscilla Presley

Elvis w trakcie służby wojskowej poznał swoją miłość w Niemczech. Czternastoletnia Priscilla zawróciła mu w głowie do takiego stopnia, że postanowił zabrać ją ze sobą do Stanów Zjednoczonych. Król rock'n'rolla rozpieszczał swoją małą księżniczkę.
Dostawała wszystko na co tylko miała ochotę, a od razu po przyjeździe podarował jej część swojej posiadłości. Podobno przez kilka lat, gdy uczucie rozkwitała nie zbliżał się do jej łóżka, aż w końcu podarował jej pierścionek zaręczynowy i doszło do pięknego i bogatego ślubu w Las Vegas. Niestety i takie piękne historię mają smutny koniec. Elvis zbyt poświęcał się pracy przez co zaniedbywał rodzinę. Priscilla znalazła ukojenie w ramionach trenera karate. Romans doprowadził do rozpadu małżeństwa, ale to Elvis wziął na siebie całą wine z tym związaną.

Bono i Ali Hewson Bono i Ali Hewson AP

Bono i Ali Hewson

Idealny dowód na to, że długie związki w show biznesie są możliwe. Znają się od czasów liceum, a małżeństwem są od 1982 roku, czyli już 35 lat. Ali przez większość czasu zajmowała się czwórką dzieci, nie chciała dopuścić do sytuacji by wychowywały się bez rodziców w czasie gdy Bono jeździł po całym świecie z U2. Oboje są prężnie działającymi aktywistami, jednak Ali nie często pojawia się w świetle fleszy wraz z mężem. Oby ta miłość kwitła kolejne 35 lat i jeszcze dłużej.

Copyright © Grupa Radiowa Agory