"Kiedy byłem małym chłopcem", czyli jak wyglądały młode muzyczne gwiazdy

Część z nich od małego miała diabełka w oczach, a część wyglądała jak małe aniołki. Prezentujemy wam zdjęcia gwiazd rocka z lat młodości! Jesteście ciekawi jak wyglądali?

John Lennon

Urodzony 9 października 1940 w szpitalu położniczym na Oxford Street w Liverpoolu. Syn Julii Stanley i Alfreda Lennona. W 1956 roku stał się liderem szkolnego zespołu The Quarrymen, w którym poznał dwa lata młodszego Paula McCartneya i George'a Harrisona. Tak rozpoczęła się ich światowa kariera.

john lennon
FORUM

Elvis Presley

Król rock and rolla urodził się 8 stycznia 1935 w stanie Missisipi w mieście Tupelo. Elvis Aaron Presley swoją karierę muzyczną wraz z rozpoczęciem współpracy z Sun Records w 1954 roku. Zadebiutował w roku 1956 w... filmie 'Kochaj mnie czule'. Przez większość lat 60-tych grał w filmach i nagrywał do nich ścieżki dźwiękowe.

Stars: PRESLEY, ELVIS
SLOWA KLUCZOWE:
PRIVATE LIFE PERSONAL ELVIS PRESLEY STARS
East News

Freddie Mercury

Tak naprawdę Farrokh Bulsara. Urodził się 5 września 1946 w szpitalu rządowym w Stone Town w Zanzibarze. Dzięki swojej ciotce zaczął się uczyć się gry na fortepianie. Niedługo potem grał w swoim pierwszym zespole 'The Hectics'. W 1964, w wieku 18 lat, ze względu na wojnę domową w Zanzibarze wraz z rodzicami i młodszą siostrą Kashmirą wyjechał do Anglii. Ta przeprowadzka była dla przyszłej gwiazdy wielką szansą, której nie zmarnował.

młody Freddie Mercury
młody Freddie Mercury

Jimi Hendrix

Uważany za najlepszego gitarzystę w historii Jimi Marshall urodził się 27 listopada 1942 w Seattle w stanie Waszyngton. Hendrix był pochodzenia afroamerykańskiego, irlandzkiego oraz indiańskiego z plemienia Czirokezów. Jego pierwszą gitarą dzięki, której rozpoczął doskonalenie gry na tym instrumencie była kupiona w wieku 15 lat za 5 dolarów gitara akustyczna od znajomego ojca Hendrixa.


www.facebook.com/JimiHendrix/photos_stream

Jim Morrison

Jeden z najbardziej wpływowych muzyków rockowych. Choć sam siebie nazywał poetą stał się wzorem do naśladowania przez ówczesnych młodych buntowników. Urodzony 8 grudnia 1943 roku na Florydzie James Douglas Morrison utworzył znany obecnie na całym świecie zespół The Doors.

Jim Morrison
Jim Morrison

Amy Winehouse

Winehouse urodziła się 14 września 1983 w Londynie. Dorastała w Southgate, północnej dzielnicy Londynu. Co ciekawe przodkowie wokalistki pochodzili z Białorusi, Polski i Rosji. W wieku dziesięciu lat założyła krótko działającą grupę muzyczną o nazwie Sweet 'n' Sour. Profesjonalnie śpiewała już w wieku 16 lat, natomiast na gitarze grała od trzeciego roku życia.

źródło http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2323796/Amy-Winehouse-Intimate-family-photos-late-singer-display-London.html
James Grimstead

James Hetfield

Metalice i jej brzmienie zna cały świat. Natomiast mało kto wie jak wyglądał jej wokalista w młodości. Urodzony 3 sierpnia 1963 w Downey w stanie Kalifornia James Alan Hetfield już w wieku 9 lat rozpoczął przygodę z muzyką. Pierwszym instrumentem był fortepian. Następnie perkusja i ostatecznie gitara.

James Hetfield
James Hetfield

Kurt Cobain

Na drugie imię miał... Donald. Założyciel zespołu Nirvana urodził się 20 lutego 1967 roku w Aberdeen w stanie Waszyngton. Rodzina Cabaina miała już muzyczne doświadczenie mimo tego, że ojciec Kurta był mechanikiem samochodowym, a matka kelnerką. Jego wuj, Chuck Fradenburg, grał w zespole The Beachcombers. Ciotka, Mari Earle występowała w zespołach w całym Hrabstwie Grays Harbor. Cobain zaczął śpiewać już w wieku dwóch lat, a po osiągnięciu lat 4 grał na pianinie.


Rock Radio

Marilyn Manson

Brian Hugh Warner urodził się 5 stycznia 1969 w Canton. W 1989 roku przyjął pseudonim Marilyn Manson, które jest połączeniem Marilyn Monroe i Charlesa Mansona. Założył zespół Marilyn Manson and the Spooky Kids, w skład którego weszli oprócz niego: Brian Tutunick (gitara basowa), Scott Putesky (gitara) oraz Perry Pandrea (keyboard). Artysta jest honorowym kapłanem Kościoła Szatana, największej organizacji satanistycznej na świecie.


RR

Copyright © Grupa Radiowa Agory