Niesamowite koncerty, niesamowite miejsca

Nieodłącznym elementem koncertów jest ich widowiskowość. Artystom zależy żeby ich show został zapamiętany przez fanów na długie lata. Oto zestawienie kilku wydarzeń, które zapisały się w historii muzyki.

Koncert w ruinach

W 1971 roku zespół Pink Floyd zagrał koncert w ruinach amfiteatru we włoskich Pompejach. Koncert został uwieczniony na filmie. Oprócz ekipy filmowej koncert obserwowały tylko lokalne dzieci.

Egipski koncert

Pozostając w temacie historycznych miejsc, w 1978 roku grupa Grateful Dead zagrała trzy koncerty u stóp piramid w Gizie. Ekipa pracowała z tonami sprzętu w 40 stopniowym upale. Ostatni koncert uświetniło całkowite zaćmienie księżyca.

Manowar Manowar Facebook

Najgłośniejszy koncert

W 2008 roku grupa grająca geriatryczny metal, Manowar, pobiła rekord głośności z 1994 roku, który wynosił 129,5 dB. Muzycy zmiażdżyli widownie dźwiekami o mocy 139 dB.
Żeby była jasność tego rekordu:
- 50 dB - normalna rozmowa
- 128 dB - ludzkie włosy na głowie zaczynają drgać
- 130 dB - start samolotu
- 140 dB - granica bólu

Everest Rocks: The Highest Concert in the World Everest Rocks: The Highest Concert in the World Everest Rocks: The Highest Concert in the World

Najwyżej zagrany koncert

Walijski muzyk, Mike Peters, zebrał grupę himalaistów oraz rockowy muzyków i wraz z nimi ruszył na podbój Mount Everest. Koncert odbył się w pobliżu najwyżej położonego, górskiego obozu. Muzycy mimo przymarzających palców, zagrali pięć kompozycji. Wszystko to, aby zebrać pieniądze na rzecz fundacji, która walczy z rakiem.

Najpiękniejszy krajobraz

21 czerwca 2015 roku szwedzka grupa Shining, zagrała koncert na klifie. Koncert odbył się na półce skalnej zwanej Trolltung, czyli Język Trolla. Nie ma wątpliwości, że jest to jeden z najpiękniejszych krajobrazów koncertowych w historii.

Copyright © Grupa Radiowa Agory