Małe co nie co o Perfect

Ciekawostki o już noszącym miano kultowego i jednocześnie będącego chyba jednym z najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce - Perfect.

Początek

Grupa Perfect została założona na przełomie 1977 i 1978 roku przez muzyków z zespołu Breakout perkusistę Wojciecha Morawskiego, gitarzystę basowego Zdzisława Zawadzkiego, wokalistki zespołu Alibabki Ewę Konarzewską i Barbarę Trzetrzelewską oraz keyboardzistę Pawła Tabakę.

Wybór nazwy to nie taka łatwa rzecz

Pierwszą i nieoficjalną nazwę zespołu zaproponował Paweł Tabaka . Brzmiała tak: Perfect Super Show and Disco Band. Chyba dobrze, że ją skrócili...

Małymi kroczkami do przodu

Zadebiutowali w 1978 roku wykonując covery popowych kawałków w Warszawskich klubach. Towarzyszyli wtedy między innymi Annie Jantar czy też Halinie Frąckowiak.

Pierwsze własne utwory

Również w roku 1978 do zespołu Perfect dołączył Zbigniew Hołdys, który napisał utwory: 'Co się stało z Magdą K.', 'Jego nie ma', 'Nie ma mogiły rock and rolla'. Błyskawicznie stał się liderem grupy.

A jaki był pierwszy koncert?

Ptaszki ćwierkają, że grupa po raz pierwszy wystąpiła przed studentami z Poznania. Na koncercie pojawiło się wtedy 12 osób, a za pieniądze z biletów zakupiono 10 butelek soku z winogron i delektowano się nim z publicznością.

Motywujące osiągnięcie

Pismo Non Stop w swojej ankiecie uznało utwór "Jego nie ma" za najlepszy utwór rockowy 1978 roku.

Zmiana składu

W 1979 roku Zbigniew Hołdys zakończył współpracę z Tabaką, Morawskim, Konarzewską i Trzetrzelewską w skład Perfectu weszli Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz i Piotr Szkudelski.

Zespół nie chciał kończyć kariery

W 1992 roku Zbigniew Hołdys ogłosił koniec działalności zespołu. Muzycy jednak zdecydowali grać dalej pod nazwą Perfect ale już bez Hołdysa.

Wielki sukces

W 1997 roku Perfect wydał płytę Geny, która zawiera przebój 'Niepokonani'. Krążek otrzymał status "złotej płyty".