Naj Na Maj - #3 Największe Sukcesy Sprzedażowe

Największe Sukcesy Sprzedażowe
Koncert The Rolling Stones w Los Angeles Koncert The Rolling Stones w Los Angeles GoldenEye / London Entertainment / EAST NEWS

10. The Rolling Stones - 99,1 mln sprzedanych płyt

Na pozycji dziesiątej plasuje się jeden z najsłynniejszych brytyjskich zespołów rockowych, założony w 1962 roku i lansowany jako konkurencja dla Beatlesów. Ta legendarna Grupa oficjalnie sprzedała łącznie ok. 99,1 mln płyt.

AC/DC - od lewej: Malcolm Young, Angus Young, Cliff Williams, Brian Johnson i Simon Wright. AC/DC - od lewej: Malcolm Young, Angus Young, Cliff Williams, Brian Johnson i Simon Wright. Everett Collection/EAST NEWS

9. AC/DC - 115 mln sprzedanych płyt

Na dziewiątej pozycji znajduję się pionier muzyki hardrockowej. AC/DC Oficjalnie sprzedali 115 mln płyt, jednakże w rzeczywistości wynik ten jest oczywiście znacznie większy.

Billy Joel Billy Joel flickr.com

8. Billy Joel - 118 mln sprzedanych płyt

Artysta należący do czołówki najlepiej zarabiających muzyków wszechczasów, w 1999 roku wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Jego oficjalny wynik to 118 mln sprzedanych płyt.

Pink Floyd Pink Floyd domena publiczna

7. Pink Floyd - 120,3 mln sprzedanych płyt

Pink Floyd - angielski zespół będący inspiracją dla wielu współczesnych artystów. Grupa od początków swojej działalności w 1965 roku sprzedała w przybliżeniu ok. 120,3 mln płyt.

25 lat temu zmarł Freddie Mercury. 25 lat temu zmarł Freddie Mercury. 123RF

6. Queen - 133,8 mln sprzedanych płyt

Na dalekiej pozycji siódmej (co może niektórych zaskoczyć) znajduję się legendarny zespół Queen z Freddiem Mercurym na czele . Osławiona grupa w oficjalnej sprzedaży osiągnęła liczbę 133,8 mln sprzedanych egzemplarzy, jednak realny wynik jest z całą pewnością znacznie wyższy.

Photo of Led Zeppelin Photo of Led Zeppelin Michael Ochs Archives

5. Led Zeppelin - 140 mln sprzedanych płyt

Legendarna grupa rockowa, uważana za jedną z najważniejszych w historii swojego gatunku. W oficjalnej sprzedaży Ich wynik to 140 mln egzemplarzy.

Eagles - music group Eagles - music group https://www.billboard.com

4. Eagles - 149,5 mln sprzedanych płyt

Miejsce czwarte to powstały w latach siedemdziesiątych w Kalifornii zespół, należący dziś do legend amerykańskiego rocka. Ma na koncie prawie 150 mln sprzedanych płyt.

3. Elton John - 183,5 mln sprzedanych płyt

Podium otwiera uznawany za jednego z największych muzyków wszechczasów - Elton John, z wynikiem 183,5 mln płyt, choć według nieoficjalnych źródeł jest to ogromna liczba 300 mln krążków.

Elvis Presley Elvis Presley Starstock/Photoshot/REPORTER

2. Elvis Presley - 224,5 mln sprzedanych płyt

Miejsce drugie zajmuje jedna z największych ikon popkultury XX wieku. Elvis Preasley ma na koncie 90 złotych, 52 platynowe oraz 25 multiplatynowych płyt, co czyni go najbardziej utytułowanym artystą wszechczasów. W oficjalnej sprzedaży osiągnął wynik 224,5 mln sprzedanych albumów, jednakże rzeczywista liczba przekracza 600 mln.

The Beatles The Beatles fot. Omroepvereniging VARA - Beeld en Geluidwiki - Gallery: The Beatles, CC BY-SA 3.0 nl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9832115

1. The Beatles - 272 mln sprzedanych płyt

Na zwycięskiej pozycji znajduje sie zespół The Beatles. Istna legenda muzyki, Wielka Czwórka z Liverpoolu. Jego członkowie - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr - znaleźli się w zestawieniu Najważniejszych Ludzi XX wieku. Mają na koncie 48 złotych, 42 platynowe oraz 26 multiplatynowych płyt, a oficjalna liczba sprzedanych krążków wynosi ponad 272 mln.