Naj Na Maj - #4 Największe Koncerty w Historii

Największe Koncerty w Historii
U2 U2 https://www.udiscovermusic.com

6.U2, Devore Heights, 1983 rok.

Koncert zorganizowany przez Steve'a Woźniaka, na którym obsada była naprawdę znakomita! Nieczęsto się przecież zdarza, aby na jednej scenie mogło zagrać U2, Van Halen i David Bowie. To właśnie koncert pierwszego zespołu z wymienionej trójki oglądało bardzo wiele osób, bo aż 670 tys.

Materiały promocyjne Materiały promocyjne fot. Rammstein / 'Radio' / youtube / kadr

5.Rammstein, Samara, 2013 rok.

Może nam się wydawać, że Przystanek Woodstock to największy festiwal rockowy na świecie, tak jednak nie jest - Rock nad Wołgą, czyli jego rosyjski odpowiednik wyprzedza go pod względem ogromu. Pokazuje to koncert z 2013 roku Rammsteina, na którym zebrało się aż 800tys. fanów ostrego brzmienia.

Koncert Rolling Stones w Londynie Koncert Rolling Stones w Londynie MAR/Capital Pictures/EAST NEWS

4.The Rolling Stones, Rio de Janeiro, 2006 rok.

Brazylijska plaża Copacabana to miejsce największych koncertów w historii. Na koncert The Rolling Stones przyszło 1,5 mln osób, co jest liczbą wręcz niewyobrażalną. Dodatkowo ten koncert zabezpieczało ok. 10 000 przedstawicieli różnych służb bezpieczeństwa, co również obrazuje rozmach tego wydarzenia.

AC/DC AC/DC East News

3.AC/DC, Moskwa, 1991 rok.

Rosyjska stolica to jedno z największych miast na świecie, nic więc dziwnego, że na koncert w tym miejscu przybyło aż 1,6 mln osób. Odbył się on na festiwalu Monsters Of Rock, a poza AC/DC fani mogli tam posłuchać Metallici oraz Pantery.

Love Parade, Dortmund Love Parade, Dortmund https://oha-communication.com

2.Love Parade, Dortmund, 2008 rok.

Festiwal odbywający się zwykle w Berlinie zawsze odnotowywał ogromną liczbę uczestników, jednak w Dortmundzie wszedł na wyższy poziom - 1,6 mln to liczba zgromadzonych tam osób.

Rod Stewart Rod Stewart Gaboury / McMullan / Sipa Press / East News

1.Rod Stewart, Rio de Janeiro, 1994 rok.

Znowu wracamy na Copacabanę. Już ponad 10 lat przed występem Rolling Stones odbył się tam największy koncert w historii na którym pomieściło się 3,5 mln osób. Niektóre źródła twierdzą, że jest to fizycznie niemożliwe, gdyż na Copacabanie po prostu nie zmieściłoby się tyle osób. Można jednak stwierdzić jedno, w tą sylwestrową noc liczba uczestników była przeogromna.