10 faktów o albumie Kill' Em All, które powinien znać każdy fan Metalliki

36 lat temu zespół wszedł do studia by nagrać debiutancki, rewolucyjny trashowy album. Czy wiesz jak naprawdę miała nazywać się płyta ? Kogo wyrzucono z zespołu przed nagraniem albumu ? Jaki kawałek z tej płyty jest zakończeniem prawie każdego koncertu ? Oto 10 ciekawostek, które powinien znać każdy fan zespołu Metallica

Oryginalnie album miał nazywać się "Metal Up Your Ass"

.
https://www.metallica.com/store/5464.html


Zbuntowani artyści chcieli, by nazwa ich pierwszego albumu była kontrowersyjna, a na okładce miał pojawić się sedes z wyłaniającym się metalowym ostrzem. Pomysł okazał się zbyt szokujący dla wytwórni. Budząca kontrowersje grafika przetrwała i pojawia się jako motyw przewodni serii koszulek, w postaci naszywek czy na plakatach zespołu.

Nazwę Kill' Em All wymyślił basista Cliff Burton

Cliff Burton
www.facebook.com/Metallica/photos

Kiedy basista, Cliff Burton, dowiedział się, że nie mogą wydać albumu pod nazwą "Metal Up Your Ass" jego reakcja brzmiała:

" Aw, man, f-k'em . F-k those f-kers! Just kill'em. Kill'em all"

Tak właśnie narodziła się nowa nazwa debiutanckiego albumu.

Dave Mustaine został wyrzucony z zespołu na miesiąc przed nagraniem płyty


Ralph Arvesen from Round Mountain, Texas - Megadeth performing in San Antonio, Texas, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70384044

Główny gitarzysta z oryginalnego składu, Dave Mustaine miał problem z nadużyciem alkoholu. Zespół przygotowując się do zebrania materiału na płytę miał dość sprzeczek z gitarzystą, więc...spakowali go i wykupili mu bilet autobusowy do Los Angeles.
Mustaine w dalszym ciągu posiada prawa autorskie do czterech utworów na płycie : Jump in the Fire, Phantom Lord, Metal Militia i The Four Horsemen.

Kirk Hammett miał zaledwie miesiąc, by na nowo skomponować solówki do albumu

Guitarist Kirk Hammett of the American heavy metal band Metallica performs during their Sonisphere festival concert in Warsaw, Poland, Wednesday, June 16, 2010.(AP Photo/Alik Keplicz)
AP/ALIK KEPLICZ

Początkowo, John Zazula, menadżer zespołu chciał, aby Hammett odtworzył solówki i riffy Mustaine'a dla piosenek z demo "No Life Till Leather". Młody gitarzysta nie chciał jednak
rezygnować z możliwości zaprezentowania swojego talentu i ukazania własnego brzmienia.
Ostatecznie solówki zaczynają się frazowaniem Mustaine'a a kończą kompozycjami Hammetta.

Wytwórnia Megaforce Records powstała, by wydać debiutancki album Metalliki

Zespół na samym początku kariery nie mógł znaleźć uznanej wytwórni płytowej, aby sfinansować i wydać debiutancki album. W rezultacie John Zazula wraz z żoną Marshą postanowili założyć własną wytwórnię. Para zebrała gotówkę z pieniędzy, które zarobili na prowadzeniu sklepu Rock N Roll Heaven.


www.facebook.com/metallica

Muzycy nagrali album w nawiedzonym domu ?!

"Kill' Em All" nagrano w Music America, niskobudżetowym studiu nagraniowym, znajdującym się w dużym starym domu w Rochester w stanie New York. Sala balowa rezydencji, dzięki swojej akustyce, służyła idealnie do nagrania bębnów. Właściwe studio znajdowało się w piwnicy. Jak przyznał Lars Ulrich w wywiadzie dla Metal Hammer w 2008 roku - miejsce miało niepokojącą nadprzyrodzoną energię. Zdarzyło się, że talerze perkusyjne zaczęły kręcić się ni stąd, ni zowąd. Dziwne...

Lars Ulrich
Lars Ulrich / źródło: NME

Niektóre piosenki zostały zapożyczone z poprzednich zespołów, w których grali członkowie Metalliki

Utwór "Hit the Lights", który oficjalnie ukazał się na kompilacji "Metal Massacre", został zapożyczony przez James Hetfielda z jego pierwszego zespołu Leather Charm. Natomiast Utwór "The Mechanix" przekształcony na "the Four Horsemen", został skomponowany przez Dave'a Mustaine'a dla jego poprzedniego zespołu Panic.

"Seek and destroy" jako piosenka wejścia dla wrestlera Stinga

Podczas promocji filmu o wrestlingu "Ready to Tumble", w którym wystąpił David Arquette, wykorzystano utwór "Seek and destroy" jako wejście przed kultowym wrestlerem -Stingiem. Do utworu dodano dodatkowe efekty dźwiękowe w postaci grzmotów.

Zespół od 2003 roku kończy prawie każdy swój koncert utworem "Seek and destroy"

Metallica rozpoczęła tę tradycje z okazji 20-stej rocznicy wydania albumu.

Kill' Em All na bucie ?!

Z okazji 30-stej rocznicy wydania albumu, firma VANS wprowadziła specjalne wydanie swoich butów. Wysokie trampki z grafiką okładki "Kill' Em All" dla prawdziwych fanów.


https://rockmetalshop.pl/product-pol-145579-trampki-VANS-METALLICA-KILL-EM-ALL-SK8-HI.html

Copyright © Grupa Radiowa Agory