Filmowa kariera Mick'a Jagger'a

Mick Jagger, wokalista the Rolling Stones niejednokrotnie zaprezentował swój talent aktorski na wielkim ekranie. W tym roku będzie miał premierę najnowszy film z udziałem wokalisty, zatytułowany "The Burnt Orange Heresy". W związku z nową produkcją stworzyliśmy listę pamiętnych występów muzyka.

1. Przedstawienie (1970)

@PERFORMANCE, Anita Pallenberg, Michele Breton, Mick Jagger, 1970
EastNews/Everett CollectionMick Jagger, James Fox, Anita Pallenberg

Film opowiada o groźnym Londyńskim gangsterze o imieniu Chas (James Fox). Chas, uciekając przed błędami przeszłości znajduje schronienie w domu Mr. Turner'a (Mick Jagger) tajemniczego, emerytowanego gwiazdora rocka.

"Przedstawienie" jest specyficznym filmem, wywołującym wiele kontrowersji ze względu na wszechobecną przemoc, seks i psychodeliczną stylistykę. Pomimo kontrowersji, wielu wielbicieli the Rolling Stones zgodzi się, że jest to tak zwany "must see" każdego fana.

Soundtrack w tym filmie jest pełen interesujących nazwisk m.in. Randy Newman, czy też Merry Clayton.

Tym razem Jagger miał szansę zaprezentować swój talent muzyczny również na wielkim ekranie wykonując piosenkę: "Memo from Turner" której towarzyszyła bardzo specyficzna scena.

2. Ned Kelly (1970)

.
'Ned Kelly' 1970 Tony Richardson


Mick Jagger, Clarissa Knipe, Mark McManus

Ned Kelly jest westernem opartym na faktach, w którym to Mick Jagger wciela się w tytułową rolę głównego bohatera.
Film opowiada o dziejach Australijskiego bandyty, który podróżując przez Australię okrada banki.
Jeśli zawsze marzyliście o zobaczeniu wokalisty The Rolling Stones z brodą Abrahama Lincolna, to jest to film dla was.

Jeżeli chodzi o muzyczną stronę tego westernu, to na potrzeby filmu nagrany został specjalny album zatytułowany "Ned Kelly" lub "Mick Jagger as Ned Kelly", na którym jedna z piosenek jest właśnie w wykonaniu Jaggera. Piosenka autorstwa wokalisty zatytułowana jest "The Wild Colonial Boy" i znalazła się na albumie wśród utworów gitarzysty Waylon'a Jennings'a oraz legendy muzyki country Kris'a Kristofferson'a.

3. Brzemię Snu (1982)

MIKE JAGGER REPRO PM 2206/33
fot. marek karewicz
SLOWA KLUCZOWE:
ROLLING STONES, WARSZAWA, MICK JAGGER
ZDJĘCIE DO WKŁADKI:
GAZETA WYBORCZA
Marek Karewicz


Mick Jagger, Werner Herzog, Klaus Kinski

Film dokumentalny, opowiadający o historii powstania "Fitzcarraldo", jednego z najlepszych filmów słynnego reżysera Werner'a Herzog'a.

Mick Jagger w dokumencie odgrywa rolę Wilbur'a- asystenta niemieckiego reżysera.
Dokument zdobył Nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film dokumentalny.

4. Freejack (1992)


Freejack

Mick Jagger, Anthony Hopkins, Emilio Estevez

Film science fiction z 1992 roku, mający miejsce w przyszłości, w którym piosenkarz the Rolling Stones wcielił się w rolę groźnego łowcy głów.

Mick Jagger w filmie zagrał Victora Vacendak'a, łowcę wynajętego przez bogacza (Anthony Hopkins) by znaleźć byłego kierowcę rajdowego (Emilio Estevez).
Freejack jest filmem, który często dostaje opinię co najmniej... kiczowatego. Pomimo takiej oceny widzowie uznają postać czarnego charakteru Jaggera jako fenomenalny, oraz warty obejrzenia występ.

Oczywiście jeżeli mowa o wokaliście legendarnych The Rolling Stones, to nie mogło zabraknąć świetnego soundtrack'u. Niestety, w filmie nie doczekamy się piosenek Stonesów, natomiast będą nam towarzyszyły inne legendarne zespoły takie jak: Scorpions, The Jesus and Mary Chain czy Ministry.

5. Piętno (1997)


Bent 1997

Mick Jagger, Clive Owen, Ian McKellen

Produkcja z gatunku dramatu historycznego opowiadającego o dziejach głównego bohatera Max'a (Clive Owen), który ze względu na bycie homoseksualistą trafia do obozu koncentracyjnego.
Mick Jagger odegrał w tym filmie małą, aczkolwiek interesującą rolę, wcielając się w postać Drag Queen o imieniu Greta. Dzięki roli Grety możemy ujrzeć ulubionego wokalistę w skąpej sukience, czarnej peruce i czerwonych ustach.

W jednej ze scen mamy szansę zobaczyć oraz usłyszeć występ Jagger'a jako drag queen, która wykonuje piosenkę pod tytułem "Streets Of Berlin".

6.Gra w słowa (2001)

FILE - In this Nov. 14, 2016 file photo, Mick Jagger of the Rolling Stones poses for a portrait in New York. The Rolling Stones' latest album, 'Blue & Lonesome,' will be released on Friday, Dec. 2. (Photo by Victoria Will/Invision/AP, File)
VICTORIA WILL/AP

Mick Jagger, Andy Garcia, Julianna Marguiles

"Gra w słowa" jest dramatem, w którym piosenkarz wciela się w jedną z ważniejszych ról.
Film opowiada o dziejach ledwo łączącego koniec z końcem pisarza, Byrona Tiller'a (Andy Garcia).

Główny bohater spotyka tajemniczego mężczyznę imieniem Luther Fox (Mick Jagger), który okazuje się właścicielem firmy o nazwie "Elysian fields" zajmującą się wynajmem inteligentnych i przystojnych mężczyzn dla bogatych kobiet.

Niestety w filmie nie doczekamy się muzyki komponowanej przez wokalistę, natomiast możemy nacieszyć oczy jego eleganckim i pełnym wdzięku występem, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez publikę.

7. The Burnt Orange Heresy (2019)

Mick Jagger
Instagram.com/ mickjagger

Mick Jagger, Elizabeth Debicki, Claes Bang

W swoim najnowszym filmie wokalista The Rolling Stones wcieli się w rolę wpływowego kolekcjonera sztuki, Cassidy'ego.

"The Burnt Orange Heresy" został oparty na podstawie bestsellerowej powieści Charles'a Willefrod'a o tym samym tytule, i opowiada o dziejach krytyka sztuki (Claes Bang) mającego za zadanie ukraść pewien obraz.
Zdjęcia do filmu w większości kręcone były w Mediolanie, oraz nad malowniczym jeziorem Como.

Film nie został jeszcze udostępniony szerszej publiczności, natomiast według planu ma ujrzeć światło dzienne pod koniec tegorocznego festiwalu w Wenecji, 7 września.
Ze względu na fakt, że o filmie nie ma jeszcze zbyt wiele informacji, to soundtrack do tej produkcji nadal pozostaje tajemnicą.

Copyright © Grupa Radiowa Agory