Wróżby andrzejkowe, jakich nie znacie

W tym roku zrezygnujcie z lania wosku, a skorzystajcie z pomysłów na wróżby andrzejkowe, którymi zaskoczycie znajomych. Andrzejki w Polsce świętujemy, jak nikt inny na świecie. To dzień, w którym Ci przesądni szykują się na coś więcej niż jedynie zwykłą zabawę. Przyszedł jednak czas aby spróbować czegoś nowego, czegoś co różni się od popularnych zabaw i przesądów. Zobaczcie sami!
woda z cytryną odchudzanie woda z cytryną odchudzanie Merve Sehirli Nasir/unsplash.com

Niewidzialne napisy

Na białych kartkach każdy z gości za pomocą soku z cytryny pisze dowolne imiona  (na jednej kartce - jedno imię). Goście je składają, wrzucają do miski, a następnie każdy z nich losuje jedną kartkę. Kolejnym krokiem jest zapalenie świeczki i odczytanie imion z kartek. Imię, które wylosujesz to imię twojej przyszłej drugiej połówki.

Lubicie się bać? A macie odwagę obejrzeć te zdjęcia do końca? Powodzenia! Lubicie się bać? A macie odwagę obejrzeć te zdjęcia do końca? Powodzenia! Fot. Acidcow.com

Twarz ukochanego w lustrze

O północy musisz zgasić światło i stanąć lub usiąść ze świecą przed lustrem. Przy dostatecznej koncentracji nad ramieniem powinny pojawić się rysy twarzy twojego przyszłego partnera. Ta wróżba brzmi całkiem upiornie ale... czemu by nie spróbować.

Kartki na wodzie, wróżby andrzejkowe Kartki na wodzie, wróżby andrzejkowe Fot. antonina

Pływające marzenia

Na małych karteczkach każdy z gości zapisuje swoje marzenie. Następnie po kolei każda osoba wrzuca swoją listę marzeń do miski wypełnionej wodą, a marzenie, które wypłynie na powierzchnię wody jako pierwsze, spełni się.

Papryka pepperoni uchodzi za słodko-ostrą, znacznie mniej pikantną niż na przykład piri-piri czy jalapeno Papryka pepperoni uchodzi za słodko-ostrą, znacznie mniej pikantną niż na przykład piri-piri czy jalapeno Fot. Shutterstock

Pikantne jedzenie... pikantne sny

Zróbcie sobie pikantną, andrzejkową ucztę. Ostre smaki i przyprawy mogą spowodować przypływ pikantnych marzeń sennych, a osoba, która ci się tej nocy przyśni... już wkrótce rozpali twoje serce.

Andrzejkowe wróżby, Będzin Andrzejkowe wróżby, Będzin B. Gawlik

Tajemniczy kleks z atramentu

Na kartkę papieru wylewamy kilka kropel atramentu tak, by powstał dość duży kleks. Sprawdzamy, jaki wyłoni się z tego kształt. Litera, która powstała z kleksa, to inicjał imienia twojej przyszłej drugiej połówki. Jeśli wyjdzie ci np. "J", zacznij bacznie się przyglądać wszystkim Jurkom, Jackom, Jankom, Jakubom czy Józefom.

Filiżanka Anna Maria Filiżanka Anna Maria materiały prasowe

Filiżanki przyszłości

Potrzebne będą filiżanki, pod które należy schować: różaniec, obrączkę, monetę, laleczkę, listek i chusteczkę. Pod jedną z filiżanek należy zostawić natomiast puste miejsce. Osoba ciekawa swojej najbliższej przyszłości podnosi jedną filiżankę. Co ją czeka?

Różaniec - stan zakonny,

obrączka - małżeństwo, moneta - pieniądze,

laleczka - dziecko,

listek - staropanieństwo,

chusteczka -  łzy,

pusta filiżanka - nic się nie zmieni.

Szklanki wody Szklanki wody fot.Shutterstock/SedovaY

Mąż poda wodę

Przed snem zjedz coś słonego tak, by chciało ci się pić. Pragnienie spowoduje, że na pewno przyśni Ci się szklanka wody podana przez jakiegoś atrakcyjnego mężczyznę. Według tej wróżby andrzejkowej, kto poda Ci we śnie szklankę wody, za tego wyjdziesz za mąż!

Otwarta Ząbkowska 2019. Nad ul. Ząbkowską zawisło 14 lampionów wykonanych z 100 tysięcy słomek Otwarta Ząbkowska 2019. Nad ul. Ząbkowską zawisło 14 lampionów wykonanych z 100 tysięcy słomek Fot. Otwarta Ząbkowska

Słomki przyjaźni

Goście otrzymują słomkę - każdy w innym kolorze. Następnie wrzucają je do miski z wodą. Jaka jest przepowiednia? Osoby, których słomki jako pierwsze się ze sobą zetkną, już na zawsze pozostaną przyjaciółmi.

pierogi pierogi Foodiesfeed

Placki i pierożki prawdę ci powiedzą

Ten typ przepowiedni przeprowadza się grupowo, z udziałem. psów. Nasi czworonożni przyjaciele odgrywają ważną rolę podczas tej wróżby! Każda z bawiących się osób serwuje psu pierożek lub posmarowany tłuszczem placek. Ta, której przysmak zostanie zjedzony w pierwszej kolejności, wkrótce znajdzie ukochanego/ukochaną.

Copyright © Grupa Radiowa Agory