Zobacz listę 10 gwiazd rocka, które wylądowały za kratami

Znamy ich z legendarnych występów i wielkich światowych scen. Jednak życie gwiazd rocka nie zawsze jest kolorowe. Zapoznajmy się z wydarzeniami, które pozostawiły rysę na nieskazitelnych wizerunkach znanych artystów.
Paul McCartney OneOnOne tour 2017 Paul McCartney OneOnOne tour 2017 MJ KIM

1. Paul McCartney

16 stycznia 1980 roku muzyk został aresztowany na lotnisku Narita za posiadanie marihuany. Trasa koncertowa, w której miał uczestniczyć została odwołana, a sam McCartney w więzieniu spędził 10 dni.

2. Ian Brown

Były główny wokalista zespołu rockowego The Stone Roses trafił za kratki w 1999 roku, po tym jak w czasie lotu z Paryża do Manchesteru napadł na stewardessę i groził, że poobcina jej ręce. Za ten incydent został skazany na dwa miesiące odsiadki w słynnym więzieniu Strangeways.

Ozzy Osbourne podczas ostatniego polskiego koncertu Black Sabbath - w Krakowie w lipcu 2016 Ozzy Osbourne podczas ostatniego polskiego koncertu Black Sabbath - w Krakowie w lipcu 2016 FOT. KAROL MAKURAT/REPORTER

3. Ozzy Osbourne

W młodości artysta włamał się do sklepu odzieżowego, z którego ukradł paczkę spinek do włosów. Spędził za kratkami 6 tygodni, ponieważ jego ojciec odmówił wpłacenia kaucji.

4. Jan Borysewicz

1 czerwca 1986 roku we Wrocławiu odbył się koncert zespołu Lady Pank, którego liderem był Borysewicz. Podczas występu artysta obnażył się przed publicznością, w wyniku czego został skazany na 3 miesiące aresztu, a Lady Pank przymusowo zawiesiło swoją działalność na okres pół roku.

Pete Doherty Pete Doherty Pete Doherty fot. Kevin Westenberg

5. Pete Doherty

Były wokalista grupy The Libertines trafił za kratki na pół roku po tym jak został aresztowany za posiadanie narkotyków. Gwiazdor przyznał się do winy przed sądem. Doherty opuścił więzienie już po miesiącu odsiadki.

Mick Jagger Mick Jagger Instagram.com/ mickjagger

6. Mick Jagger

Lider zespołu The Rolling Stones niejednokrotnie łamał prawo. Na swoim koncie ma między innymi trzydniową odsiadkę w więzieniu. Policja zatrzymała artystę, który podczas jazdy ze swoją dziewczyną ostro się z nią awanturował. Jak się później okazało kłótnia dotyczyła amfetaminy, która para nielegalnie przewoziła w aucie.

Keith Richards Keith Richards Arthur Mola/Invision/AP

7. Keith Richards

W 1997 roku, gitarzysta zespołu The Rolling Stones trafił do więzienia w Toronto za posiadanie heroiny. Ilość narkotyków, jaką posiadał traktowana była jako przemyt, dlatego za to przestępstwo artyście groziła kara nawet dożywotniego pobytu w więzieniu.

David Bowie David Bowie HARALD MENK / AFP/EAST NEWS

8. David Bowie

21 marca 1976 roku legendarny artysta, wraz z Jamesem Osterbergiem i trzema innymi znajomymi, zostali aresztowani za posiadanie 182 g marihuany w Rochester w stanie Nowy Jork. Bowie wpłacił 2 tyś dolarów kaucji i mężczyźni opuścili więzienie jeszcze tego samego dnia.

Janis Joplin, 1960 Janis Joplin, 1960 Fot. Everett Collection/East News

9. Janis Joplin

Amerykańska piosenkarka została aresztowana w 1969 roku w Tampie. Powodem zatrzymania był incydent, w którym artystka miała ubliżać funkcjonariuszowi policji, po tym gdy ci zaczęli krzyczeć na fanów gwiazdy w trakcie trwania jej koncertu.

Maciej Maleńczuk Maciej Maleńczuk Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl

10. Macej Maleńczuk

Polski muzyk w 1981 roku odmówił służby wojskowej, za co został skazany na 2 lata więzienia. W rzeczywistości za kratkami spędził 1,5 roku, a okres ten miał ogromny wpływ na rozwój kariery artysty. To właśnie w więzieniu rozpoczęła się jego prawdziwa przygoda z muzyką.

Copyright © Grupa Radiowa Agory