50 rocznica wydania debiutanckiej płyty "Black Sabbath"

Równo 50 lat temu brytyjski zespół Black Sabbath wydał swój debiutancki krążek zatytułowany "Black Sabbath". Przedstawiamy wam 10 ciekawostek na temat zespołu i jego członków, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia!
Black Sabbath - Black Sabbath Black Sabbath - Black Sabbath Black Sabbath

Zawrotne tempo

Album "Black Sabbath" został powstał w ciągu jednej sesji nagraniowej, która trwała jedyne 12 godzin. Była to w dużej mierze zasługa doskonałej współpracy członków zespołu.

Tony Iommi Tony Iommi www.facebook.com

Gitarzysta bez palców

Tony Iommi- założyciel grupy, przed nagraniem jej debiutanckiego krążka, stracił końcówki palców u prawej dłoni. Do dzisiaj muzyk nosi specjalne protezy.

Black Sabbath Black Sabbath www.facebook.com/BlackSabbath

Bezlitośni krytycy

Po premierze debiutanckiego krążka w USA, recenzenci muzyczni wylali na zespół Black Sabbath gigantyczną falę krytyki. Jednak zespół nie poddał się i dalej robił swoje.

Ozzy Osbourne i Bill Ward Ozzy Osbourne i Bill Ward heavyrock.pl

Otyły perkusista

Lider zespołu Ozzy Osbourne w jednym z wywiadów stwierdził, że Bill Ward- wieloletni perkusista Black Sabbath, jest zbyt otyły, by dalej grać. Ward poczuł się urażony słowami artysty i oczekiwał przeprosin.

Tony Iommi Tony Iommi Thomas Lohnes

Pomysłowy Iommi

Tony Iommy podczas jednego z koncertów uparł się, że zagra na flecie. Artysta wcześniej palił trawkę, co doprowadziło do tego, że nie był on w stanie trafić ustami w instrument, dlatego też przez cały występ dmuchał w mikrofon.

Zamek Clearwell Zamek Clearwell vintageheavymetal.com

Nawiedzony zamek

Piąta pyta grupy- "Sabbath Bloody Sabbath" powstawała na zamku, w którym członkowie zespołu ponoć widzieli duchy. Jak sami przyznali, było to przerażające doświadczenie.

Austen kupiła córce prawie 6 gramów kokainy Austen kupiła córce prawie 6 gramów kokainy fot. Zxc/Wikimedia Commons

Kompleksowa obsługa

Podczas sesji nagraniowej do albumu "Vol. 4" członkom zespołu dostarczano kokainę prywatnymi odrzutowcami.

Geezer Butler Geezer Butler Facebook

Ryzykowne zachowania

Geezer Butler przyznał, że po jednej z ostrych imprez z używkami, w której członkowie zespołu brali udział, próbował wyskoczyć z hotelowego okna.

Black Sabbath Black Sabbath Artykuł redakcyjny

Zespół, który straszy

Ozzy Osbourne w jednym z wywiadów wspomniał, że gdy zespół po raz pierwszy zagrał "Black Sabbath" przed widownią, dziewczyny wybiegały z piskiem z koncertu.

Pub The Crown Pub The Crown loadedradio.com

Historyczny pub

Pierwszy koncert legendarnego zespołu odbył się w pubie "The Crown" w Birmingham.

Copyright © Grupa Radiowa Agory