Każdy fan rocka powinien zobaczyć te filmy!

Zapewne większość z was siedzi teraz w domu a powoli cały dom zaczyna błyszczeć, wszystkie papiery już posegregowane. Więc mam coś dla was. stworzyłam top listę 6 rockowych filmów które mogą umilić wam ten czas.

"Skazany na bluesa" 2005r.

Film przedstawiający historię zespołu Dżem i Ryszarda Riedla. Był niewątpliwie wielką postacią a jego piosenki niosą za sobą wielkie przesłanie. 

 Znajduje się na pierwszym miejscu też z pobudek prywatnych, Ryszard to mój idol z dzieciństwa a za każdym razem gdy oglądam ten film się wzruszam. Więc życzę wam wielu wzruszeń ;) 

"Brud" 2019

Film na podstawie książki autobiograficznej o
zespole Mötley Crüe. Pokazuje jaką cenę muzycy płacili za sławę oraz z jakim osobistymi problemom musieli stawiać czoła. Szczera do bólu opowieść o narkotykach seksie i rocku.

"I'm Not There" 2007

W niekonwencjonalny sposób przedstawiona biografia
Boba Dylana. Sześć postaci i każda pokazuje inny aspekt osobowości muzyka.

"Szkoła Rocka" 2003

Idealny film na popołudnie z dziećmi. 

Zwariowana komedia o muzyku który mając wizje bankructwa, postanawia przyjąć posadę nauczyciela muzyki w szkole podstawowej. Postanawia zaszczepić w tych dzieciach miłość do rocka. 

"Bohemian Rhapsody" 2018

Oczywiście nie mogło zabraknąć tego filmu, po premierze
bił rekordy popularności a zespół zyskał setki nowych fanów. Biografia Queen wspaniała i wzruszająca historia zespołu który wznosił się na wyżyny sławy.

"Beats of Freedom - Zew wolności" 2010

Jeśli ciekawi was polska scena muzyczna lat 80,
to ten film z pewnością wam się spodoba. Jedyny w swoim rodzaju film dokumentalny z wieloma archiwalnymi nagraniami.

Copyright © Grupa Radiowa Agory