Oni nie muszą przebierać się na Halloween

Szukasz inspiracji na halloweenowy kostium? A może nudzi Cię standardowy ubiór muzyków na scenie? Zobacz, posłuchaj i zainspiruj się! (Gwarantujemy wrażenia, możliwe, że nie do zapomnienia).

Mac Sabbath

Tak, dobrze kojarzysz tę nazwę z Black Sabbath - to potraktowanie zespołu Ozzy'ego z przymrużeniem oka. Muzycy są samozwańczymi prekursorami gatunku "Drive Thru Metal", a swoją twórczość i kostiumy opierają na tematyce fast-foodowej. A tu legendarny Paranoid w wersji, o której nie da się już później zapomnieć.

Ghost

Szwedzka grupa hard rockowa ukrywająca nie tylko twarze pod maskami. Muzycy posługują się pseudonimami The Nameless Ghouls, a wokalista występuje jako Papa Emeritus. To właśnie dzięki utrzymaniu personaliów w tajemnicy, Ghost szybko wzbudził zainteresowanie wśród słuchaczy.

KISS

Doskonale ich znacie, to w końcu klasyka rocka. Na scenie wyróżniają się czarno-białym make-upem. Zianie ogniem, dymiące się gitary i setki wybuchających w rytm muzyki petard to w zasadzie nieodłączna oprawa koncertowa zespołu.

Los Straitjackets

Pomieszane z poplątanym, czyli amerykański zespół w maskach meksykańskich zapaśników. Brzmieniowo nie odstają od klasyki rocka, co więcej, jednolite garnitury dodają nie tylko wizualnej elegancji, ale wpływają na dość łagodny styl grania. A tutaj przykład:

RHCP (Woodstock 1994)

Nie jesteś zadowolony z oświetlenia na scenie? Uważasz, że podczas koncertu powinno pojawić się więcej źródeł światła? Bądź jak Red Hot Chilli Peppers i przebierz się za żarówkę. Tylko nie mów potem, że nie miałeś pomysłu na halloweenowy strój!

Zolar X

To pierwszy zespół glam rockowy z Los Angeles. Ich wizytówką są stroje kosmitów i językowe udziwnienia potęgujące wrażenie, że mamy do czynienia z muzyką spoza naszej planet

ZZ TOP

Za długa broda? Nic z tych rzeczy. Rockowi koledzy Dumbledore'a grają już ponad pół wieku, co więcej - w niezmiennym składzie! Przy okazji, krążą ploty, że jeszcze w tym roku wydadzą nową płytę.

Primus

Bass is base. Internet obiegają filmy z kotami grającymi na pianinie, śpiewającymi psami, ale o świni grającej na kontrabasie jeszcze chyba nie było wyjątkowo głośno. Do teraz. Tak, to ten sam Primus, który nagrał czołówkę do popularnej kreskówki South Park.

The Residents

Nie wiemy o nich zbyt wiele - od ponad 40 lat ani razu nie zdradzili swojej prawdziwej tożsamości. Rock eksperymentalny nie tylko w brzmieniu; kostiumy zespołu zasługują chyba na oddzielny rozdział w estradowej encyklopedii. Ostatnią płytę wydali 12 lat temu.

GWAR

To kolejny przykład zespołu, który zyskał popularność dzięki wyglądowi rodem z filmów grozy. Skóra i jeans? Nie, nie u nich. Lateks i styropian - oto przepis na kostium amerykańskiego zespołu heavy metalowego.