Wszystkie głosy Freddiego - 29. rocznica śmierci muzyka [WIDEO]

Freddie Mercury to niepodważalnie jeden z najlepszych wokalistów w historii rocka. Jego 4-oktawowy baryton był na tyle charakterystyczny, że utwory zespołu Queen można poznać już po pierwszych słowach. Dziś mija 29. rocznica śmierci muzyka, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie naśladowców Freddiego.

1

Australijska edycja "Mam Talent" i Thomas Crane - uczestnik wykonał utwór "The Great Pretender" i spotkał się z wyjątkowo pozytywnym odbiorem ze strony jury i widowni. Nie macie wrażenia, że z wyglądu trochę przypomina partnera Freddiego, Jima Huttona?

2

Tutaj też talent show, a w roli głównej Ksana Sergijenko w istnej aktorskiej incepcji: kobieta przebrana za mężczyznę przebranego za kobietę! Przed Wami "I Want to Break Free".

3

Wyprzedzając komentarze i pytania, nie, to nie jest oryginalny zapis z amerykańskiego X FACTOR. Mimo wszystko doceniamy wysiłek włożony w postprodukcję ;) 

4

Kiedy budżet nie pozwala na zaproszenie oryginalnego zespołu, czasem można zaprosić naśladowców. Czasem, bo zdecydowanie nie zawsze - mimo wszystko, to poniekąd urocze, że są na świecie fani Queen zdolni do założenia własnej wersji brytyjskiego zespołu.

5

Rynek "Tribute Bandów" jest nasycony wieloma kopiami Queen'ów. Jak się tak delikatnie zmruży oczy (i może jedno ucho), to nawet noga sama zaczyna tupać w rytm piosenek. Jednego nie można zarzucić takim zespołom - dostarczają rozrywkę, starają się wizualnie jak najlepiej oddać oryginał, a co najważniejsze, kultywują rockową tradycję!

6

Tu warto zwrócić uwagę na wygląd wokalisty - głosem może nie przypomina Freddiego, ale wizualnie mógłby zawstydzić Rami Malka, odtwórcę głównej roli w filmie "Bohemian Rhapsody".

7

Wygląd sceny, układ świateł łudząco podobny do koncertów prawdziwego zespołu - w oczy najbardziej rzuca się chyba podświetlany podest dla perkusisty - na takim samym koncertował Roger Taylor.

8

A teraz coś z rodzimego rynku - Twoja Twarz Brzmi Znajomo i Sławomir. Tu chyba nie było problemu z charakteryzacją - aktor nie musiał pozbywać się wąsa!

9

Pamiętacie Ksanę Sergijenko i jej "I Want to Break Free"? Tu polska odpowiedź na zagraniczny talent show. Ciekawostka - Brian May gra tu na keytarze!

10

Śpiewanie pod prysznicem to już standard - pamiętajcie, że śpiewać można także w kuchni! Gotowanie z klasyką rocka to istna przyjemność i ta maksyma przyświeca także bohaterowi kolejnego nagrania.

11

Freddie Mercury pozostanie w naszych sercach już na zawsze. Wzbogacił historię rocka w utwory, które na długo pozostaną legendarnymi. Nie zapominajmy, że Queen wciąż gra, choć w nieco odmienionym składzie. Adam Lambert zyskał uznanie fanów przede wszystkim za to, że nie stara się na siłę naśladować niedoścignionego poprzednika. A co do naśladowców głosu Freddiego, warto na koniec wspomnieć o Marcu Martelu, kanadyjskim wokaliście, który nawet wsparł głosowo produkcję filmu "Bohemian Rhapsody".