Pandemia która napędza muzyków - kto wydał płytę siedząc w domu?

Dobry muzyk potrafi znaleźć inspirację do napisania piosenki nawet wtedy, gdy wszystko dookoła się wali, a świat jest jednym wielkim bałaganem. W czasie trwającej już rok pandemii wiele klasycznych rockowych zespołów i wokalistów musiało przystosować się do nowej rzeczywistości. Niektórzy poradzili sobie z całym tym chaosem w najbardziej naturalny dla nich sposób- komponując i wyżywając się za pomocą słów oraz dźwięków na walącym się otoczeniu. Nie próżnowali i nie pozwolili, by o nich zapomniano. Odważyli się wydać zupełnie nowe albumy, tym samym ożywiając mocnymi, energetycznymi brzmieniami ten ponury świat. W poniższym zestawieniu prezentujemy Wam kawałki promujące najświeższe albumy znanych i uwielbianych zespołów i solistów.

AC/DC ''POWER UP"

Być może nie spodziewaliście się kolejnego krążka od AC/DC po śmierci Malcolma Younga i chorobie wszystkich długoletnich członków zespołu. Ale oto są, cali i zdrowi- Brian Johnson, Phil Rudd i Cliff Williams, wracają z zupełnie nową płytą ''Power up''! Jak określają ma ona dawać ludziom siłę w dobie pandemii i "inspirować dzieci do kupowania gitar, zamiast oglądania tancerzy na TikToku''.

PAUL McCARTNEY ''McCARTNEY III"

To już trzeci, całkowicie samodzielny projekt tego legendarnego muzyka, który powstał, gdy tak jak my wszyscy utknął w domu, mając mnóstwo czasu do zagospodarowania. Nie przejmując się tym, że jest prawdziwą legendą chciał po prostu odprężyć się na kwarantannie, pobawić się muzyką i napisać kilka piosenek. Jakie warunki, takie finalne brzmienie- melodie na płycie kojarzą się ze spokojnym, sielankowym życiem farmera, którym w rzeczywistości McCartney w ostatnich latach się stał.

LADY PANK "LP40"

Na naszej polskiej arenie muzycznej, także wielkie powroty! Najnowsza płyta kultowego zespołu Lady Pank ma swoją premierę już 12 marca b.r. Po opinii Jordana Babuli nasze oczekiwania są naprawdę ogromne: "Dwanaście miniarcydzieł, mozaikowo różnorodnych, trzyminutowych mikrosymfonii, w których każde wykorzystane brzmienie lśni, każdy dźwięk jest na swoim miejscu, każde słowo trafia w sedno, a każda melodia - prosto w mózg". Czekamy z niecierpliwością, a tymczasem możemy posłuchać najnowszego singla zespołu, który promuje album.

FOO FIGHTERS ''MEDICINE AT MIDNIGHT''

Ci artyści-performerzy naprawdę nie zawodzą swoich fanów. Najnowszy krążek: optymistyczny, pełen dziwacznych rytmów i zabaw z technikami muzycznymi będzie dla nas najlepszym lekarstwem na trudne czasy.

OZZY OSBOURNE ''ORDINARY MAN''

To niemały cud, że ten album w ogóle powstał, gdyż król heavy-metalu zmaga się z niedorzeczną ilością problemów zdrowotnych. Osbourne pokazuje jednak, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i ma siłę tworzyć tak niespokojną w swoim brzmieniu muzykę. Pomimo tego, że śpiewa o długich latach trudnego życia, coraz bliższym spotkaniu ze śmiercią, to w jego głosie nie ma śladu znużenia. Jest za to zaraźliwa radość, która wynika z możliwości zaspokajania muzycznych pragnień swoich fanów.

Copyright © Grupa Radiowa Agory