Najdroższe albumy w historii rocka!

Nagranie płyty to nie jest tania sprawa! Jednak budżet niektórych z nich przekroczył najśmielsze oczekiwania producentów. Przedstawiamy zestawienie krążków prawdziwych gigantów rockowych, którzy nie rozmieniali się na drobne.
Metallica Black Album Metallica Black Album materiały prasowe

5. Metallica "The Black Album"

1 mln $

Uznany za jeden z najważniejszych albumów metalowych w historii rocka. Zmienił oblicze mocnych brzmień. 5 studyjny album zespołu, którego nagranie trwało przysłowiowe wieki ze względu na liczne kolaboracje przy nagrywaniu. Dodatkowo producenci i zespół chcieli nagrać jak najwięcej kawałków live, a wiadomo czas to pieniądz!

Queen A Night At The Opera Queen A Night At The Opera materiały prasowe

4. Queen "A Night At The Opera"

1,4 mln $


Klasyk klasyków rocka! Jedna z najlepszych płyt słynnej "Królowej", z której pochodzi przełomowe "Bohemian Rapsody" pobiła w swoich czasach rekord kasowy produkcji. Album nagrywany był przez około 4 miesiące, za to w 7 różnych studiach. Można się więc domyślić skąd ta cena...

Korn Untouchables Korn Untouchables materiały prasowe

3. Korn "Untouchables"

4mln $


Sam koszt produkcji nie był aż tak zawrotną sumą, za to zespół chciał sobie zagwarantować furtkę bezpieczeństwa. Muzycy płacili swojej ekipie podczas post produkcji, trwającej prawie dwa lata, regularne pensje, aby nie ryzykować ich rezygnacji z projektu. Do tego doszły koszty wynajmu ich pięciu domów, z których każdy miesięcznie zabierał 10 000 $, przez cztery miesiące.

Def Leppard Hysteria Def Leppard Hysteria materiały prasowe

2. Deff Lepard "Hysteria"

8 mln $


Jest to czwarty i najgłośniejszy album zespołu, sprzedany w ponad 20 mln egzemplarzy. Rockmani z Shiefield produkowali ten krążek przez 3 lata. Obsuwy czasowe związane były z tragicznym wypadkiem perkusisty, w którym muzyk stracił rękę. Niestety im dłużej nagrywasz tym więcej płacisz...

Guns N' Roses Chinese Democracy Guns N' Roses Chinese Democracy materiały prasowe

1. Guns N' Roses "Chinese Democracy"

13 mln $

Ranking wygrywa długo wyczekiwany album gigantów rocka, których gwiazda nieco przygasła pod koniec lat 90. Nagrywanie krążka zajęło około 10 lat. Perfekcjonizm wokalisty połączony z jego zaburzeniami obsesyjno - kompulsywnymi, praktycznie uniemożliwiły sprawną współpracę. Afery z producentami i wewnętrzne konflikty w zespole tylko dolewały oliwy do ognia.