Z tym zdjęciem chyba będzie problem?

Nirvana "Nevermind"
Jedna z najgłośniejszych spraw ostatnich lat. Spencer Elden pozwał zespół o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku. Zarzucił twórcom, że okładka przedstawiająca nagiego bobasa podchodzi pod udostępnianie dziecięcej pornografii. Absurdalne kwoty odszkodowań i prasowa afera z tym związana obiegła wszystkie media. Sprawa została umorzona, nie było żadnych prawnych podstaw oskarżeń, tym bardziej, że sam pozywający wielokrotnie gubił się w zeznaniach.

Korn "Korn"
Zespół od lat słynie z mrocznych artystycznych okładek. Na ich debiutanckim albumie, pojawiło się zdjęcie dziewczynki siedzącej na huśtawce spoglądającej na wysoką, straszną postać, której cień odbija się na ziemi. Dziecko z okładki to Jessica Ferrara, córka jednego z realizatorów albumu. Pomysł był spontaniczny tak jak i "umowa" podpisana a propos praw wizerunkowych. Ferrara wspomina sesję jako miły dzień w parku, jednak do 8 klasy nie mogła oficjalnie zobaczyć zdjęcia okładkowego ze względu na jego przerażający charakter.

Placebo "Placebo"
Okładka debiutanckiego albumu zespołu to zdjęcie małego Davida Foxa, który w wywiadzie dla Th Sun skomentował to tak: "To zdjęcie zniszczyło mi życie, od premiery albumu stałem się pośmiewiskiem wśród swoich rówieśników. Nikt nie chciał mnie znać, wszyscy mi dokuczali."
W 2012 roku pozwał fotografa i zaświadczył, że jego mama po sesji zdjęciowej, nigdy nie wyraziła oficjalnej zgody na wykorzystanie jego wizerunku.

Rolling Stones "Some Girls"
Album z 1978 promowała okładka zaprojektowana przez Petera Corriston'a. Jaskrawe kolory pomieszane z czarno białymi urywkami z gazet i twarzami znanych kobiet, między innymi Marylin Monroe czy Judy Garland. Niestety zespół nie zapytał o możliwość wykorzystania wizerunków i posypały się pozwy. Finalnie twarze artystek zostały zastąpione zdjęciami członków zespołu.

Dead Kennedys "Frankenchrist"
Naokoło zespołu krążyło dużo kontrowersji, artyści lubili prowokować. Tym razem ukradli fotkę z Newsweeka! Okładka z 1985 roku przedstawia kwartet The Shriners, społeczność znaną wcześniej jako Starożytny Arabski Zakon Szlachciców. Można się domyślić, że panowie nie byli zbytnio zadowoleni z wykorzystania ich wizerunku na płycie rockowej. Pozwali zespół i Newsweeka na 45 mln dolarów.