Metallica, The Cure czy Depeche Mode - zobacz kto wydaje nowy album w tym roku!

Zaczynając od "72 Seasons" Metalliki, przechodząc do "Memento Mori" Depeche Mode, a kończąc na "Songs Of A Lost World" The Cure - i o wiele więcej! Czeka nas muzycznie bardzo interesujący 2023 rok...

Iggy Pop - Every Loser (6 stycznia)

Wokalista już niedługo wyda nowy, 19. solowy album. Premiera planowana jest na najbliższy piątek, 6 stycznia. "Jestem facetem bez koszuli, który daje czadu. Andrew i Gold Tooth rozumieją to, więc raz nagraliśmy coś w starym stylu. To kolesie, których znam od dziecka, a ta muzyka da Wam popalić" - przyznał Iggy Pop. Płytę promuje kawałek "Frenzy", którego możecie posłuchać tutaj:

The Smashing Pumpkins - Atum: Act Two (31 stycznia)

Lider Smashing Pumpkins, Billy Corgan, ogłosił swoje plany wydania gigantycznej, 33-utworowej trylogii. Muzyk dostarczył pierwsze 11 piosenek jako "Atum: Act One" w listopadzie. "Act Two" został zapowiedziany przez singiel "Beguiled" we wrześniu. Corgan powiedział "Mamy nadzieję, że w pewnym momencie ten album zawierający 33 utwory stanie się musicalem, w którym różni goście będą śpiewać różne partie". Sprawdźcie singiel "Beguiled" zapowiadający drugą część albumu.

Paramore - This is why (10 lutego)

Zespół Hayley Williams wydał tytułowy utwór we wrześniu, a w grudniu pojawił się inspirowany horrorami teledysk do drugiego singla "The News". Piosenkarka mówi, że zespół z Nashville musiał zrobić sobie przerwę, aby "odnaleźć swoją tożsamość poza Paramore".

Depeche Mode - Memento Mori (17 marca)

Dave Gahan i Martin Gore z Depeche Mode ogłosili na konferencji prasowej w Berlinie, w październiku zeszłego roku, że nadchodzi ich 15. album studyjny. Memento Mori (tłumacząc jako "Pamiętaj, że umrzesz") będzie pierwszą płytą zespołu od czasu śmierci klawiszowca Andy'ego Fletchera.

Metallica - 72 Seasons (14 kwietnia)

Zawierający 77 minut zupełnie nowej Metalliki, 12-utworowy album "72 Seasons" zostanie wydany 14 kwietnia. Płyta ma tytuł odnoszący się do pierwszych 18 lat życia i pokazuje, że zespół z San Francisco próbuje nadać sens jak jednostka może rozwinąć "idee i tożsamość siebie po tych pierwszych 72 sezonach", według ich frontmana.

The Cure - Songs Of A Lost World

Album początkowo miał się ukazać we wrześniu jednak jego premiera został przesunięta nie wiadomo do końca na kiedy. Wiele emocji związanych z zimową trasą koncertową The Cure w 2022 roku polegało na oczekiwaniu, że zespół Roberta Smitha uchyli rąbka tajemnicy i zaśpiewa coś czego jeszcze nikt nie słyszał. W wieczór zamykający trasę, 13 grudnia w londyńskiej OVO Wembley Arena, grupa zaprezentowała co najmniej cztery nowe utwory, które mają znaleźć się w "Songs Of A Lost World", a fani usłyszeli "Alone", "And Nothing Is Forever", "Endsong" i "I Can Never Say".

Copyright © Grupa Radiowa Agory