Literackie wydarzenie maja- Wirtualne Targi Książki BookTarg

REKLAMA
Katarzyna Bonda, Katarzyna Nosowska, Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek, Beata Pawlikowska, Marta Frej, Alek Rogoziński, Jacek Galiński, Marta Kisiel, Aneta Jadowska, Łukasz Supergan, Drauzio Varella, Fido Nesti, Piotr Stankiewicz czy Maciej Siembieda, to tylko niektórzy pisarze, którzy spotkają się z czytelnikami podczas BookTargu - wielkiego święta książek online. To już trzecia edycja Wirtualnych Targów Książki organizowana przez Allegro, Lubimyczytać.pl oraz Legimi.
REKLAMA

W dniach 6-12 maja odbędzie się wielkie święto książki online - BookTarg. W tym czasie czytelnicy spotkają się ze swoimi ulubionymi polskimi i zagranicznymi pisarzami oraz będą mogli skorzystać z wyjątkowych promocji książkowych na Allegro. Nie zabraknie też inspirujących paneli dyskusyjnych o branży książki. Każdy miłośnik czytelnictwa znajdzie coś dla siebie wśród różnorodnych bloków tematycznych, które są wyróżnikiem Wirtualnych Targów Książki BookTarg. Wydarzenie organizowane jest już po raz trzeci, we współpracy trzech firm: Allegro, lubimyczytać.pl oraz Legimi.

REKLAMA

Poprzednie dwie edycje BookTargu obejrzały prawie 2 miliony widzów, a w programie wydarzeń znalazły się transmisje ponad 100 spotkań autorskich i około 30 konferencji. Dodatkowo na Allegro sprzedały się w sumie 684 tysiące egzemplarzy książek. Za pośrednictwem mediów, które objęły patronat nad wydarzeniem, informacje dotarły do ponad 6,6 mln osób. Organizatorzy zdecydowali się wesprzeć branżę literacką i przekazali 100 tys. zł na rzecz Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz Fundacji Powszechnego Czytania. Ponadto zorganizowali również Akcję Literacką, z której dochód za pośrednictwem Unii Literackiej trafił w formie zapomogi do pisarek i pisarzy.

Trzecia edycja BookTargu to również doskonały moment na spotkania branży książki i czas ogłoszenia wyników największego badania czytelników  w sieci, przygotowanego przez serwis lubimyczytać.pl wraz z Polską Izbą Książki. W badaniu wzięło udział przeszło 13 tys. internautów.  Wiemy, że książkowa branża odczuła skutki szalejącego wirusa. Ponad milionowy wzrost zadłużenia księgarń, 240 zamkniętych placówek, odwołane spotkania autorskie i stacjonarne targi, a z drugiej strony dwucyfrowy wzrost sprzedaży książek. Teraz ciekawi nas, jakie zmiany zaszły w postawach czytelników – tłumaczy Izabela Sadowska, prezeska lubimyczytać.pl. Trzecia edycja BookTargu to doskonały czas, aby podzielić się tą wiedzą i podyskutować na ten temat. Bardzo mnie cieszy,  że formuła targów on-line nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, a czas pokaże czy takie spotkania targowe staną się praktyką – dodaje.

BookTarg to nie tylko ciekawe i innowacyjne wydarzenie kulturalne, spotkania i dyskusje z pisarzami, ale również szansa znalezienia autorów i tytułów, które warto dołączyć do domowej biblioteczki. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 50 wydawnictw oraz księgarni, które będą prowadziły sprzedaż wybranych tytułów w ramach wirtualnych stoisk. Będzie to wyjątkowa okazja do zakupu wybranych tytułów w atrakcyjnych cenach z darmową dostawą w ramach Allegro Smart!

BookTarg to święto wszystkich miłośników czytelnictwa. Już trzeci raz będziemy mogli uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach z autorami i posłuchać branżowych dyskusji. W tym roku nasi klienci, oprócz wyjątkowych ofert na wybrane książki, będą mogli także skorzystać z promocji Smart! na start i zaopatrzyć swoją domową biblioteczkę bez dodatkowych kosztów dostawy - mówi Jacek Weichert, dyrektor segmentu Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka w Allegro.

REKLAMA

Osoby, które w ramach promocji aktywują Smart! na Start, będą mogły 5 razy skorzystać z darmowych przesyłek i zwrotów w ramach Allegro Smart!, a także zyskują dostęp do specjalnych okazji w Strefie Smart! i festiwalu zakupowego Smart! Week.*

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, tak i teraz odbędzie się BookTarg branżowy, czyli blok poświęcony rynkowi wydawniczemu, skierowany do profesjonalistów i profesjonalistek działających na rynku książki.

BookTarg po raz trzeci stwarza możliwości wydawcom i autorom dotarcia do szerokiego grona internautów dzięki połączonym potencjałom wiodących platform, doskonale znanych społeczności czytelników. Nasze przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie rozgłosu i sprzedaży nowościom przygotowanym przez wydawców na zwyczajowo odbywających się w maju targów książki, które już drugi raz nie mogą się odbyć ze względu na pandemię. Istotnym punktem programu majowych targów były seminaria branżowe, dlatego również w ramach BookTargu przewidzieliśmy taką przestrzeń. BookTarg przypada w tym roku w Tygodniu Bibliotek, zatem w części branżowej poświęcimy więcej uwagi temu ważnemu segmentowi rynku książki - komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Allegro, Lubimyczytać.pl i Legimi organizują BookTarg, aby wspomóc promowanie czytelnictwa i wzmocnić sprzedaż książek. Udział w BookTargu jest bezpłatny i dostępny dla każdego internauty.

REKLAMA

Pełen harmonogram wydarzeń będzie dostępny na stronach już po 4 maja: https://www.booktarg.pl oraz https://www.facebook.com/BookTarg/

*promocja jest dostępna dla osób, które w momencie jej trwania nie mają aktywnej usługi Allegro Smart!

O Allegro

Allegro jest platformą pierwszego wyboru dla polskich konsumentów, osiągającą wysoki wzrost przychodów, rentowność i przepływy pieniężne przy dużej skali działalności. Grupa prowadzi wiodącą platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz wiodącą porównywarkę cenową w Polsce – Ceneo.pl. Jako najbardziej rozpoznawalna marka e-commerce i największy podmiot prowadzący działalność w branży handlu detalicznego artykułami niespożywczymi w Polsce pod względem GMV, Allegro.pl jest również jednym z 10 największych portali e-commerce na świecie oraz należy do 100 największych portali internetowych na świecie pod względem miesięcznej liczby wizyt.

REKLAMA

Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl obejmuje następujące kategorie produktowe: elektronika, dom i ogród; sport i turystyka; produkty dla dzieci; motoryzacja; moda i obuwie; zdrowie i uroda; kultura, rozrywka, kolekcje i sztuka; oraz supermarket. Platforma Allegro.pl umożliwia sprzedaż nowych produktów przede wszystkim firmom prowadzącym działalność w formule biznes-klient i przyciąga średnio 21 mln internautów miesięcznie, co odpowiada 66% mieszkańców Polski w wieku 16 lat lub więcej oraz 78% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce.

Na koniec 2020 r., z platformy e-commerce Grupy korzystało około 13,0 mln aktywnych kupujących. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie Grupy osiągnęła wartość ponad 35 mld PLN w 2020 r.

O lubimyczytać.pl

Serwis lubimyczytać.pl to największy portal o książkach w polskim internecie. Miesięcznie odwiedza go ponad 3,5 mln użytkowników. W bazie znajduje się 24 mln ocen i prawie 500 tys. książek. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się 2,8 tys. książek z 80 wydawnictw. Laureat licznych nagród m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii “Kultura w sieci”, “Firmy Polskiego Internetu” i “Gazeli Biznesu”. Od początku istnienia spółki prezeską jest Izabela Sadowska.

REKLAMA

O Legimi

Legimi S.A. to prekursor i lider na rodzimym rynku abonamentowego dostępu do cyfrowych książek. Serwis www.legimi.pl, często określany jako „Spotify dla ebooków”, od 2012 r. umożliwia czytanie i słuchanie w subskrypcji, również w kooperacji z największymi polskimi operatorami komórkowymi. Legimi stworzyło unikatowa ofertę „czytnik za 1 zł”, a także udostępnia, na największą w na rodzimym rynku skalę, technologię synchrobooków, umożliwiającą naprzemienne czytanie i słuchanie książek na większości urządzeń mobilnych. Firma rozwija również usługę wypożyczeń bibliotecznych, a od 2016 r. obecna jest także na rynku niemieckim, prowadząc serwis www.legimi.de.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory