Maciej Damięcki nie żyje. Aktor miał 79 lat

REKLAMA
Nie żyje Maciej Damięcki. Popularny aktor na swoim koncie miał wiele niezapomnianych kreacji aktorskich. Ostatnio mogliśmy zobaczyć go na ekranie w ekranizacji powieści "Znachor" w reżyserii Michała Gazdy.
REKLAMA

Maciej Damięcki nie żyje. Popularny polski aktor filmowy i teatralny zmarł w wieku 79 lat. Informację o jego śmierci potwierdzili w mediach społecznościowych syn gwiazdora, Mateusz Damięcki, oraz jego córka Matylda.

REKLAMA

Zmarł Maciej Damięcki. Wywodził się z rodziny aktorskiej

Maciej Damięcki wywodzi się z aktorskiej rodziny. Właśnie w tej profesji pracowali jego rodzice: Irena Górska-Damięcka i Dobiesław Damięcki. Wkrótce mężczyzna, podobnie jak jego starszy brat Damian, poszedł w ślady rodziców. W 1966 roku przyszły gwiazdor filmowy ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a następnie zaczął występować na deskach Teatru Dramatycznego.

Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]

Z tych ról zapamiętamy Macieja Damięckiego na zawsze

Maciej Damięcki zadebiutował na ekranie w 1956 roku. Wystąpił wówczas jako Franek Miksa w filmie przygodowym Wadima Berestowskiego pod tytułem „Tajemnica dzikiego szybu". Do najbardziej znanych produkcji, w których zagrał aktor, należą „Szatan z siódmej klasy", „Stawka większa niż życie", „Chłopi", „Dom", „Ekstradycja", „Rozmowy kontrolowane" czy „Plebania". Ostatnią rolą, w jakiej mogliśmy go zobaczyć, był woźnica z najnowszej ekranizacji powieści „Znachor" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Zobacz także: PAIN i Ensiferum zagrali w Krakowie. Koncert w skandynawskim klimacie z nutką egzotyki [RELACJA]

REKLAMA

Syn Mateusz poszedł w ślady ojca

Maciej Damięcki był dwukrotnie żonaty. Najpierw związał się z Anitą Dymszówną, jednak ich związek niestety się rozpadł. Po rozwodzie ożenił się ponownie. Tym razem jego wybranką została Joanna Stankiewicz. Para doczekała się dwojga dzieci.

Rodzinną tradycję aktorską kontynuował syn Macieja Damięckiego, Mateusz. Aktor jest absolwentem Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Dotychczas zagrał między innymi w „Przedwiośniu", „Kochaj i tańcz", „Serce nie sługa" oraz w „Furiozie". Córka zmarłego gwiazdora, Matylda, także występuje w teatrze. Poza tym zajmuje się także tworzeniem rysunków i karykatur, które publikuje w swoich mediach społecznościowych.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory