Axl Rose z zarzutami o brutalną napaść. "Traktował ją jak własność"

REKLAMA
Axl Rose mierzy się teraz z poważnymi zarzutami. Była modelka Sheila Kennedy złożyła przeciwko niemu pozew do sądu, w którym utrzymuje, że lider Guns N' Roses dopuścił się w jej stosunku przemocy na tle seksualnym.
REKLAMA

Axl Rose nigdy nie uchodził w wzór cnót. Wywoływał skandale i kontrowersje. Samo ostre imprezowanie, do którego miał zamiłowanie, przestępstwem nie jest. Jednak podczas jednego z takich mocno zakrapianych alkoholem przyjęć 34 lata temu miał dopuścić się gwałtu. Tak wynika z pozwu, który wpłynął w środę do sądu w Nowym Jorku, skierowanego przeciwko 61-letniemu wokaliście legendarnego zespołu Guns N’ Roses.

REKLAMA

Zobacz także: Amorphis zagrali w Krakowie. Koncert był majstersztykiem pod każdym względem! [RELACJA]

Poważne zarzuty

Axl Rose został oskarżony o brutalną napaść seksualną przez byłą modelkę i gwiazdę magazynu erotycznego „Penthouse" Sheilę Kennedy. Zdarzenie miało mieć miejsce w 1989 r., kiedy artysta miał 27 lat, a powódka – 26.

Kobieta utrzymuje, że poznała muzyka w klubie nocnym, a stamtąd udała się z nim, oraz z inną dziewczyną i znajomym Rose’a, prezenterem Rikim Rachtmanem, do jednego z nowojorskich hoteli na imprezę z dużą ilością kokainy i wódki.

Jednak w pewnym momencie, kiedy chciała opuścić budynek, wokalista miał ją złapać w korytarzu, zaciągnąć siłą do pokoju hotelowego, rzucić na łóżko, związać ręce za plecami i skrzywdzić.

REKLAMA

Treść pozwu

W pozwie cytowanym przez amerykańskie media można przeczytać:

Rose zaciągnął Kennedy do swojej sypialni niczym jaskiniowiec i zachowywał się z niekontrolowaną wściekłością. Fizycznie powstrzymywał ją przed wyjściem. Kobieta została uwięziona (…). Nie zapytał jej o zgodę i traktował ją jak własność używaną wyłącznie dla jego przyjemności seksualnej.

Zobacz także: Gratka dla fanów The Rolling Stones. Legendy ruszają w wielką trasę!

Lider Guns N' Roses trafi przed sąd

W pozwie napisano, że Axl Rose „wykorzystał swoją sławę oraz status celebryty i artysty, żeby manipulować, kontrolować oraz dokonać brutalnej napaści seksualnej na Sheili Kennedy". 

REKLAMA

Przedstawiciele prawni kobiety podkreślili, że „to, co przeszła tamtej nocy, poważnie odbiło się na jej psychice". Doznała traumy i wciąż cierpi na stany lękowe oraz ciężką depresję.  

W wyniku tej agresji na tle seksualnym Kennedy doznała cierpienia emocjonalnego, fizycznego, finansowego i psychicznego – wskazano.

Kobieta już wcześniej zarzuciła publicznie piosenkarzowi, że ją zaatakował. Otworzyła się na ten temat na łamach autobiografii „No One’s Pet" z 2016 r. Powiedziała o tym również w filmie dokumentalnym o wykorzystywaniu w branży rockowej pt. „Look Away" z 2021 r.

Zobacz także: Insomnium zagrali w Krakowie. Finowie udowodnili, iż nie bez powodu są nazywani królami melancholii [RELACJA]

W cytowanym przez ABC oświadczeniu prawnik Rose’a, Alan S. Gutman, oznajmił z kolei, że roszczenia Kennedy są „fikcyjne". Dodał, że jego klient „nie przypomina sobie, aby kiedykolwiek spotkał się z powódką lub rozmawiał z nią".

REKLAMA
Mówiąc najprościej, taki incydent nigdy nie miał miejsca. Warto zauważyć, że te fikcyjne roszczenia zostały złożone dzień przed upływem terminu składania wniosków w stanie Nowy Jork (…). Pan Rose jest pewien, że sprawa zostanie rozstrzygnięta na jego korzyść – stwierdził. 

Gdzie szukać pomocy 

116 123  – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00 

116 111  – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory