Uwaga! Fałszywy konkurs i próba wyłudzenia. To nie jest komunikat Rock Radia

REKLAMA
Uwaga, Słuchacze Rock Radia! Nieprawdziwe komunikaty w mediach społecznościowych stacji. Ostrzegamy przed fałszywym konkursem i próbą wyłudzenia. Jeden ze Słuchaczy otrzymał wiadomość z warunkami "konkursu", który rzekomo był skierowany do miłośników Rock Radia, który rzekomo wygrał. Czujność uratowała go przed utratą pieniędzy. Miał do czynienia z oszustwem. Ostrzegamy przed próbami wyłudzeń!
REKLAMA

Uwaga na fałszywy konkurs! To nie jest oficjalny komunikat Rock Radia. Poniżej prezentujemy zdjęcie niebezpiecznej wiadomości, na którą natknął się jeden ze Słuchaczy Rock Radia. Mężczyzna skomentował jeden z postów na facebookowym profilu stacji, by po chwili otrzymać odpowiedź od tajemniczego "Jakuba Kalety". Oszust poinformował go o pokaźnej wygranej pieniężnej.

REKLAMA

Rock Radio ostrzega przed oszustwem. Na te komunikaty musisz uważać!

Oszust próbował wyłudzić dane od jednego ze Słuchaczy, oferując mu nagrodę pieniężną. Wygrana i oferowane pieniądze to oczywiście nieprawda. Wszelkie informacje i konkursy organizowane przez stację znajdują się na oficjalnej stronie Rock Radia.

Słuchacz Rock Radia dowiedział się z konwersacji z "Jakubem", że by odebrać nagrodę, musi zarejestrować się poprzez podanie danych swojej karty do bankomatu. Gdy oszust zorientował się, że próba wyłudzenia może mu się nie powieść, zaczął naciskać na Słuchacza Rock Radia. Sformułowania, których przy tym używał, przypominały zdania konstruowane przez bota, a nie prawdziwą osobę.

Nasi prowadzący, dziennikarze czy osoby odpowiedzialne za social media nigdy nie piszą bezpośrednio z prywatnych kont do Słuchaczy z prośbą o hasła, dane do karty debetowej, kredytowej i inne.

Na szczęście mężczyzna, który padł ofiarą oszusta, nie podał oszustowi swoich danych, co uratowało go najprawdopodobniej przed utratą pieniędzy. 

REKLAMA
Czy przegapisz tę okazję? [...] Możemy przetworzyć nagrodę tylko wtedy, gdy jesteś zwycięzcą, który ukończy rejestrację. Nie możemy wysłać nagrody bez procesu rejestracji, ponieważ jest to warunek, który musi zostać spełniony – brzmiały niektóre z wiadomości oszusta. 

Apelujemy, żeby nie ufać żadnym zaproszeniom do udziału w podobnych przedsięwzięciach. Podkreślamy ponownie, że organizatorzy konkursów w Rock Radiu nigdy nie wymagają od swoich Słuchaczy, aby podawali numery klienta i hasła do banków, dane kart kredytowych albo debetowych. Jeśli spotkacie się z podobną praktyką, pod żadnym pozorem nie zdradzajcie żadnych informacji, nie klikajcie też w linki od oszusta!

Istnieje prawdopodobieństwo, że po zdemaskowaniu oszust zmieni sposób działania albo dane, którymi się przedstawia.

Gorąco prosimy, aby informować nas o każdej sytuacji, jaka budzi w Was podejrzenia na Facebooku lub pod adresem mejlowym kontakt@rockradio.pl. Dokładamy wszelkich starań, by dbać o Wasze bezpieczeństwo.

Dziękujemy też serdecznie jednemu ze Słuchaczy Rock Radia za ostrzeżenie oraz zrzuty ekranu, na których udokumentował całą sytuację.

REKLAMA

Fałszywy wpis, na który NALEŻY UWAŻAĆ, znajduje się poniżej

Oszust wmawia słuchaczom Rock Radia, że mogą otrzymać wysoką kwotę pieniędzyOszust wmawia słuchaczom Rock Radia, że mogą otrzymać wysoką kwotę pieniędzy fot. Rock Radio

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory