GROLSCH MŁODE KINO

REKLAMA
Grolsch Młode Kino to cykl wakacyjnych pokazów filmowych młodych, polskich twórców. Projekcje odbędą się w Warszawie, Poznaniu, Dębkach oraz na Helu.
REKLAMA

Partnerem pokazów została Warszawska Szkoła Filmowa Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. To właśnie wykładowcy szkoły dokonali wyboru najciekawszych produkcji zrealizowanych przez studentów WSF. Podczas każdego wieczoru zostanie zaprezentowanych kilka filmów krótkometrażowych i etiud filmowych.

REKLAMA

Pokazy startują o 21:30 i odbywają się na świeżym powietrzu. A jeśli pogoda nie dopisze projekcje odbędą się w lokalach.

Wstęp na Grolsch Młode Kino jest bezpłatny!

Miejsca i daty pokazów:

Dębki 3 i 17 sierpnia Kontener Dębki wejście na plażę nr 21

REKLAMA

Hel 4 i 18 sierpnia Kemping Maszoperia Jastarnia, ul. Mickiewicza

Warszawa 10 i 24 sierpnia ogródek letni przed klubem Obiekt Znaleziony pl. Małachowskiego 3, Galeria Zachęta

Poznań 16 i 23 sierpnia Kontener ART Chwaliszewo, nad Wartą

Repertuar Grolsch Młode Kino

REKLAMA

Pokaz pierwszy (3, 4, 10, 16 sierpnia)

"Noc życia" reż. A. Królikowski, 31', 2010 "Edina" reż. N. Mikovic, 35', 2006 "Dłonie" reż. M. Jurewicz, 5', 2008 "Zły" reż. M. Biliński, 22', 2008 "Czego nikt nie wie" reż. M. Prykowski, 24', 2007

Pokaz drugi (17, 18, 23, 24 sierpnia)

"Kiński" reż. P. Aniusiewicz, 18', 2006 "Galerianki" reż. K. Rosłaniec, 30', 2006 "Koniec/Początek" reż. N. Kostenko, 22', 2009 "Koniec sezonu" reż. O. Kozłowski, 5', 2009 "Wstyd" reż. E. Sewruk, 17', 2009 "Powrót" reż. N. Kostenko, 13', 2010

REKLAMA

"Noc życia" reż. A. Królikowski, 2010, 31 min.

Film opowiada historię pewnego maturzysty, który ucieka z własnej studniówki i jako, że nie może wrócić do domu przed wschodem, błąka się po mieście i spotyka na swojej drodze bardzo specyficznych ludzi, dzięki którym przeżywa najdziwniejszą, a zarazem najlepszą noc w swoim życiu.

"Edina" reż. Nenad Mikovic, 2006, 35 min.

Edina jest Bośniaczką, która mieszka i studiuje w Krakowie. Z jednej strony zadziorna i wyzywająca, z drugiej wrażliwa i dziewczęco naiwna, jest zwyczajnie zagubiona w obcym mieście. Odnaleźć siebie pomaga jej związek z Serbem - Markiem, którego jednak nie akceptuje brat bohaterki. "Edina" to poetycki, wysmakowany stylistycznie film o fałszywych wyobrażeniach,, o dojmującej samotności i o tym, że ludzi wciąż więcej dzieli niż łączy.

REKLAMA

"Dłonie" reż. Maciej Jurewicz, 2008 , 4 min. 41 sek.

"Dłonie" to próba przeniesienia się do innego świata, który znajduje się tuż obok nas, i pokazania go oczami żyjących w nim ludzi.

"Zły" reż. Michał Bilinski, 2008, 22 min.

Film opowiada historię 17-latka, który zostaje pobity na ulicy iwalczy w szpitalu o życie. Film jest oparty na prawdziwej historii z młodości autora.

REKLAMA

"Czego nikt nie wie" reż. Maciej Prykowski, 2007, 24 min.

Film opowiada historię o tym, skąd w filmie "Popiół i diament" wziął się wątek białego konia.

"Kiński" reż. Przemysław Aniusiewicz, 2006, 18 min.

Film "Kinski" opowiada  historię mężczyzny, który żyje we własnym wykreowanym przez niego świecie.   Znika w porwanym przez diabła pociągu jadącym z Warszawy do Sopotu. Pociąg, w którym znika bohater   zdaje się być  bramą do innego wymiaru. W trakcie podróży wyobraźnia bohatera, silniejsza od rzeczywistości, rozpoczyna nad nim swe rządy. Mężczyzna przekracza pomost pomiędzy widzianymi obrazami i miejscami, a zakodowanymi w podświadomości  kreskówkami...

REKLAMA

"Galerianki" reż. Katarzyna Rosłaniec, 2006, 30 min

Film opowiada o 14-letnich gimnazjalistkach szukających w centrach handlowych sponsorów, 20-30 letnich mężczyzn, którzy w zamian za seks kupują im prezenty. Upragnione ciuchy, kosmetyki oraz wożą swoimi sportowymi samochodami. Główna bohaterka filmu - Alicja, odstaje od swoich szkolnych koleżanek nazywanych "szlaufami". Nie nosi charakterystycznych dla nich białych kozaczków, krótkich spódniczek i sztucznych paznokci. Jest nieśmiałą, nieco dziecinną nastolatką. Jednak największym jej marzeniem jest zaprzyjaźnić się z modnymi rówieśniczkami. Życie Alicji odmienia się kiedy wybawia z opresji Milenę, istną królową szlauf, a ta proponuje wprowadzenie jej w środowisko, mimo, iż wychodzi na jaw dyskwalifikujący fakt, że Alicja nie posiada telefonu komórkowego. Milena chce pomóc jej w znalezieniu sponsora, co ma odmienić jej życie. Alicja waha się, sprawę komplikuje zakochany w niej Michał, pełen uroku kolega z klasy...

"Koniec/Początek" reż. Natalia Kostenko, 2009, 22 min.

Koniec rozdziału w życiu pewnego małżeństwa nadchodzi niespodziewanie, stając się jednocześnie początkiem nowego etapu. Refleksja nad tym, jak możemy postrzegać przełomowe wydarzenia z perspektywy minionego czasu. Scenariusz powstał na podstawie rozdziału z książki "Hollywoodzkie zwierzę" Joe Eszterhasa, autora scenariusza "Nagiego instynktu".

REKLAMA

"Koniec sezonu" reż. Oskar Kozłowski, 2009, 5 min.

Jest to nostalgiczny i niepokojący zarazem filmowy poemat o przemijaniu. To opowieść o dualistycznym przeznaczeniu człowieka. Poczucie pełni życia równa się poddaniu nieuchronnej śmierci.

"Wstyd" reż. Edyta Sewruk, 2009, 17 min.

Gorączka przedświątecznych przygotowań, w której bohater filmu - Ryszard - tym razem nie uczestniczy. Wyjeżdża do Wiednia. Czeka go wyjątkowa podróż. Jej kres wyznaczy noworoczna niespodzianka.

REKLAMA

"Powrót" reż. N. Kostenko, 2010, 13 min.

Krótki film o tym, co dzieje się, gdy mąż wychodzi z domu po papierosy i wraca po 20 latach. Film o uczuciach, rozczarowaniach i niespełnionych nadziejach.

Warszawska Szkoła Filmowa jest trzecią szkołą filmową w Polsce, a największą wśród niepublicznych. Obecnie kształci 300 osób na 7 wydziałach i 3 kursach filmowych. Mieści się na Żoliborzu w budynku o pow. 2,600 m2. Studenci wydziałów reżyserii, operatorskiego, produkcji i montażu mogą uzyskać międzynarodowy dyplom licencjacki. Szkoła współorganizuje wiele wydarzeń, m.in.: Kameralne Lato, Europejski Festiwal Młodego Kina i Festiwal Polskich Filmów Niezależnych. Szkoła także koprodukuje filmy pełnometrażowe, ostatnio animację "Jeż Jerzy".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory