Le Corps Mince de Francoise

REKLAMA
Znamy gwiazdę zagraniczną, która wystąpi na zamknięciu projektu TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice 2 września przy ul. Mariackiej.  Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się energetyczny projekt z Finlandii - Le Corps Mince De Francoise. W charakterze supportu zagra formacja Paula i Karol.
REKLAMA

Znamy gwiazdę zagraniczną, która wystąpi na zamknięciu projektu TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice 2 września przy ul. Mariackiej. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się energetyczny projekt z Finlandii - Le Corps Mince De Francoise. W charakterze supportu zagra formacja Paula i Karol.

REKLAMA

Le Corps Mince de Francoise (Finlandia)

Nazywają ich europejską odpowiedzią na Cansei de Ser Sexy. Kwartet z Finlandii specjalizuje się bowiem w skocznym elektropopie podbitym punkową energią i ironicznymi tekstami. Ich muzyka jest równie eklektyczna i kolorowa jak miasta, z którymi są związani: pochodzą z Helsinek, płytę nagrywali w Berlinie, a na co dzień mieszkają w Londynie.  Le Corps Mince de Francoise to dwie rezolutne dziewczyny: Emma i Mia, które na koncertach wspiera perkusista. Przekaz ich muzyki opiera się na ciętej krytyce hipsterskiego świata oraz popowych melodiach, które zabarwione są eksperymentami brzmieniowymi. LCMDF są ulubieńcami muzycznych blogów takich jak brytyjskie Big Stereo czy Discobell. Koncert LCMDF na Mariackiej 2 września będzie ich pierwszym występem w Polsce.

Paula i Karol - niezwykły duet polskiej sceny alternatywnej. Grają niezależny pop z pogranicza alt country i folku. Ona to Paula Bialski - półkrwi Kanadyjka, doktorantka studiów w Lancaster, a On - Karol Strzemieczny - muzyk, socjolog, aktywista. Zaczęli grać w 2009 roku. Ciepło przyjęty debiutancki album "Overshare" to melodyjne opowieści o: "dorastaniu w północnym Ontario, pieczeniu chleba na Żoliborzu, przyjaźniach na całe życie i przypadkowych znajomościach".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory