Anna Calvi w Warszawie

REKLAMA
Anna Calvi, porównywana z PJ Harvey i Edith Piaf młoda artystka wytwórni Domino, według rankingu BBC jest jednym z największych objawień 2011 roku.
REKLAMA

Kariera Anny Calvi kwitnie, bardzo entuzjastycznie przyjęta na OFF Festiwalu artystka zbiera pozytywne recenzje na całym świecie. Niedawna nominacja debiutanckiego albumu Brytyjki do prestiż owej nagrody Mercury Music Prize potwierdza, że Calvi to jedno z najgorętszych nazwisk współczesnej muzyki alternatywnej, artystka znalazł a się w gronie takich postaci jak PJ Harvey, Adele, James Blake czy Katy B.

REKLAMA

Anna Calvi, porównywana z PJ Harvey i Edith Piaf młoda artystka wytwórni Domino, według rankingu BBC jest jednym z największych objawień 2011 roku. Na wspólne koncerty z grupą  Grinderman zaprosił ją  Nick Cave, przyjęła też propozycję występów z Interpol. Legendarny producent Brian Eno (U2, Coldplay) mówi o niej: "największy talent na kobiecej scenie od czasu Patti Smith". Jej debiutancki album "Anna Calvi" to niezwykła mieszanka klimatycznego rockowego grania w tradycji PJ Harvey i Nicka Cave'a oraz retro-glamour spod znaku Edith Piaf czy Niny Simone!

Dla Anny Calvi minimalizm środków wyrazu to domena prawdziwych rockowych herosów naszych czasów, artystka ma tu na myś li m.in. PJ Harvey, której spuściznę  świadomie rozwija, czy The White Stripes. Pomimo wyraźnych rockowych inspiracji debiut temperamentnej Angielki to płyta, na której słychać też odniesienia do tradycji flamenco i echa twórczości ukochanych przez Annę kompozytorów: Ravela i Debussy'ego, a takż eEnnio Morricone

17.10 - Warszawa, Palladium bilety: 99 zł  (od 17 września) dystrybucja: Ticketpro (m.in. salony Empik i Media Markt)

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory