koncerty British Sea Power

REKLAMA
British Sea Power to szóstka muzyków grających indie-rocka. Ich twórczość porównywana bywa do muzyki tak różnych grup jak The Cure,  Joy Division, Pixies czy Arcade Fire.
REKLAMA

British Sea Power to szóstka muzyków grających indie-rocka. Ich twórczość porównywana bywa do muzyki tak różnych grup jak The Cure, Joy Division, Pixies czy Arcade Fire. Zespół powstał w 2000 roku w Brighton i wydał do tej pory pięć albumów. Można śmiało powiedzieć, że siła zespołu tkwi w występach na żywo. British Sea Power mają na koncie występy u boku takich formacji jak Manic Street Preachers czy Interpol. Dla samych artystów inspiracją pozostaje David Bowie, Mercury Rev oraz Flaming Lips. Muzycy otwarcie mówią o sympatii do Europy Środkowo-Wschodniej, a utwór "Waving Flags" z płyty "Do You Like Rock Music?" poświęcony jest fali polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

W tym roku wydali album "Valhalla Dancehall", który promować będzie jesienna trasa koncertowa. Zespół znany jest fanom w Polsce: koncertował latem 2008 roku na OFF Festivalu oraz tegorocznym Open'erze. Już niedługo zagrają w Polsce na pierwszych koncertach klubowych! Koncerty pod patronatem Radia Roxy odbędą się:

02.10.2011 klub Forty Kleparz, przy ulicy Kamiennej 2-4, Kraków 03.10.2011 klub Hydrozagadka, przy ulicy 11 Listopada 22, Warszawa

BILETY OCZYWIŚCIE DO WYJĘCIA W ROXY!!!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory