Hessle Audio European Tour

REKLAMA
Październikowa impreza Hessle Audio w Warszawie będzie jedną z 13 części europejskiego tournee tej londyńskiej wytwórni.
REKLAMA

Październikowa impreza Hessle Audio w Warszawie będzie jedną z 13 części europejskiego tournee tej londyńskiej wytwórni. Być może najciekawsza oficyna wydawnicza ostatnich lat, założona została przez trójkę młodych brytyjczyków - Bena Thomsona (Ben UFO), Davida Kennedy'ego (Ramadanman/Pearson Sound) i Kevina McAuley'a (Pangaea), którzy stanowią obecnie czołówkę najbardziej wpływowych młodych artystów muzyki elektronicznej. Ich doskonała intuicja i nos do odkrywania nowych talentów sprawiły, że Hessle Audio stało się papierkiem lakmusowym klubowej sceny na całym świecie, a na każde ich wydawnictwo, zarówno fani jak i konkurencja czekają z zapartym tchem. To właśnie ich nakładem ukazał się debiutancki materiał takich artystów jak Untold czy Cosmin TRG, których twórczośc miała ogromny wpływ na obecny kształt tanecznej elektroniki, jedne ze swoich pierwszych kompozycji wydał u nich także James Blake, na punkcie którego niedługo później oszaleli fani pod każdą szerokością geograficzną świata - jego nowy utwór ukazał się z resztą na wydanej w maju kompilacji Hessle Audio "116 & Rising".

REKLAMA

W ramach polskiego przystanku Hessle Audio European Tour zagrają:

PEARSON SOUND/RAMADANMAN

Jedna z najważniejszych postaci nowego pokolenia muzyki tanecznej, remiksował takich artystów jak M.I.A., Jamie Woon czy ostatnio Radiohead. W tworczości Davida Kennedy'ego można usłyszeć echa nie tylko pierwotnego dubstepu, ale także klasyki house czy chicagowskiego juke. W tym roku ukazała się jego kompilacja FABRICLIVE, a współprowadzona przez niego audycja Hessle Audio na antenie legendarnej rozgłośni Rinse FM, obchodziła w maju pierwsze urodziny. Pearson Sound zagrał w tym roku na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej, m.in. Sonar, Outlook czy Bestival, a ostatnio także Tauron Nowa Muzyka w ramach sceny Mary Anne Hobbs.

http://www.fabriclondon.com/store/fabriclive-56.html

REKLAMA

BLAWAN

Jamie Roberts w ciągu niecałego roku zdołał zrobić jedną z najbardziej zawrotnych karier sceny klubowej ostatnich lat. Od czasu jego debiutanckiego singla który ukazał się na łamach właśnie Hessle Audio, udało mu się nie tylko dostać do elitarnego grona takich artystów jak Aphex Twin, wydając na łamach słynnej wytwórni R&S Records, ale także stworzyć jeden z najchętniej granych utworów 2011 roku - "Getting Me Down". Jest także autorem oficjalnego remiksu 'Bloom', kompozycji pochodzącej z najnowszego albumu Radiohead. http://www.factmag.com/2011/03/14/fact-mix-230-blawan/

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory