GROLSCH MŁODE KINO

REKLAMA
Grolsch Młode Kino to cykl pokazów filmowych młodych, polskich twórców. Projekcje odbywają się w sześciu miastach: Warszawie, Toruniu, Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
REKLAMA

Grolsch Młode Kino to cykl pokazów filmowych młodych, polskich twórców. Projekcje odbywają się w sześciu miastach: Warszawie, Toruniu, Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

REKLAMA

Podczas każdego wieczoru zostanie zaprezentowanych kilka filmów krótkometrażowych, animacji i etiud studentów trzech polskich uczelni: Łódzkiej Szkoły Filmowej (PWSFTviT), Warszawskiej Szkoły Filmowej i Krakowskiej Szkoły Filmowej.

Wśród filmów znajdą się prace zupełnie nowe, niepokazywane jeszcze szerszej publiczności, jaki i takie, które pokazywane były już na polskich festiwalach i zdybyły już wiele nagród, jak np. "MC. Człowiek z winylu" Bartosza Warwasa.

Grolsch Młode Kino to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z twórczością początkujących polskich filmowców. To także duża promocja dla samych twórców. Wakacyjna edycja pokazów Grolsch Młode Kino przyciągnęła łącznie ponad 1500 widzów w Warszawie, Poznaniu, Dębkach i na Helu.

Wstęp na Grolsch Młode Kino jest bezpłatny! Na barze nie zabraknie też specjalnych promocji piwa Grolsch.

REKLAMA

Miejsca i daty pokazów:

Warszawa, 3 i 17 listopada start 21:00 Nowy Wspaniały Świat Nowy Świat 63 www.facebook.com/NowyWspanialySwiat

Toruń, 7 i 21 listopada start 20:00 Klub Studencki KADR Żeglarska 5 www.kadr.torun.pl

Gdynia, 8 i 22 listopada start 20:00 Contrast Café Bulwar Nadmorski www.facebook.com/ContrastCafeGdynia

REKLAMA

Kraków, 9 i 23 listopada start 20:00 Klub Piękny Pies Sławkowska 6a/1 www.piekny-pies.pl

Wrocław, 14 i 29 listopada start 21:00 Klub Puzzle Przejście Garncarskie 2 (II p.) www.facebook.com/klubpuzzle

Poznań, 15 i 28 listopada start 20:00 Meskalina Stary Rynek 6 www.meskalina.com

Repertuar Grolsch Młode Kino

REKLAMA

Pokaz pierwszy (3, 7, 8, 9, 14, 15 listopada)

MC. Człowiek z winylu reż. B. Warwas, 21', 2010, PWSFTviT Półprawdy reż. E. Werwińska, 5', 2011, KSF Chcę wstąpić do policji reż. A. Mania, 29', 2010, WSF Stormdance reż. K. Górniak, 3', 2011, KSF Sing Me to Sleep reż. M. Arnesen, 29', 2010, PWSFTviT Na dobry początek reż. Wojciech Klimala, 22 min, 2011, WSF Motur reż. M. Ściegliński, 13', 2010, PWSFTviT

Pokaz drugi (17, 21, 22, 23, 28, 29 listopada)

Barbakan reż. B. Żmuda, 22', 2010, PWSFTviT Królowa śniegu reż. D. Woźnica, 4', 2010, KSF Koniec świata reż. N. Kostenko, 38', 2010, WSF Drżące Trąby real. N. Brożyńska, 4', 2010, PWSFTviT I Bóg stworzył samotność reż. G. Dębowski. 19', 2010, PWSFTviT Dżungla real. M. Makowski, 6', 2010, PWSFTviT Mój weltschmerz reż. T.Sikora, 15', 2010, KSF Pralnia reż. M. Dąbal, 13', 2008, WSF

REKLAMA

OPISY FILMÓW

MC. Człowiek z winylu reż. B. Warwas, 21', 2010, PWSFTviT Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tyle jednemu człowiekowi... Bliska prawdy, choć mało znana historia życia człowieka bez którego nie byłoby ani upadku muru berlińskiego, ani zerwania żelaznej kurtyny, ani nawet opuszczenia spodni w kroku. A dokonał tego wszystkiego tytułowy MC Człowiek z winylu. Mówią o nim m.in. Piotr Bikont, prof. Tadeusz Lubelski, Zbigniew Hołdys, Krzysztof Skiba, Jerzy Urban, Hieronim Wrona, Krzysztof Zanussi.

Półprawdy reż. E. Werwińska, 5', 2011, KSF Animacja ilustrująca baśń Feliksa Dawidowicza. Wykonane z prostotą projekty postaci i animacja, wspomagają naszą wyobraźnię i skłaniają do wielowątkowych refleksji na temat pojęcia prawdy i kłamstwa.

Chcę wstąpić do policji reż. Agnieszka Mania, 29', 2010, WSF Historia młodej dziewczyny, która zostaje policjantką wbrew wszystkim i wszystkiemu. Opowieść o walce o własne marzenia, odwadze, sile i miłości.

REKLAMA

Sing Me to Sleep reż. M. Arnesen, 29', 2010, PWSFTviT 45-letni pracownik poczty, Robert, mieszka ze swoją chorą matką. Chcąc wypełnić jej ostatnią wolę, mężczyzna wybiera się w desperacką podróż w poszukiwaniu dziewczyny lub kogoś, kto mógłby ją udawać.

Na dobry początek reż. Wojciech Klimala, 22', 2011, WSF "Na dobry początek" to historia dwojga młodych ludzi, którzy w obliczu niespodziewanej ciąży muszą nauczyć się akceptować siebie nawzajem, pomimo różnych światów z których pochodzą.

Motur Reż. M. Ściegliński, 13', 2010, PWSFTviT "Motur" to historia o potrzebie znalezienia swojego miejsca na ziemi. Po śmierci matki, relacje ojca i wkraczającego w dorosłe życie syna wystawione są na ciężką próbę. Między nimi staje Kasia, wiejska piękność, która burzy skostniałe zasady i przyczynia się do odnowienia stosunków ojca i syna.

Barbakan Reż. B. Żmuda, 22', 2010, PWSFTviT Emil po okresie zarobkowania wraca z Niemiec do, będącej w zaawansowanej ciąży, Ani. Przyjazd do Polski ma rozwią zać nie tylko finansowe problemy pary. Nieoczekiwanie los krzyżuje plany Emila tuż przed rozpoczęciem podróży tytułowym "Barbakanem", ekspresem relacji Szczecin - Kraków. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

REKLAMA

Królowa śniegu reż. D. Woźnica, 4', 2010, KSF Wielokrotnie nagradzana opowieść o mrocznej kobiecie pragnącej zakosztować ludzkiej miłości.

Koniec świata reż. Natalia Kostenko, 38', 2010, WSF Nieudana randka. Kac. Więcej kaca. Stażysta psychopata. Szef choleryk w napadzie szału. Ból głowy. Badania rynku. Bankiet w pracy. Dzień bez końca. Nadzieja. Koniec świata.

Drżące Trąby real. N. Brożyńska, 4', 2010, PWSFTviT Pafnucy, futrzany stwór z lateksową trąbą, nie jest zbyt zadowolony ze swojej fizjonomii. Wśród gazet ma zdjęcie Kalasantego, postaci charakteryzującej się twarzą tryskającą zdrowiem i pogodą ducha. Pafnucy porusza się na wrotkach, ma kłopoty z koordynacją ruchową, daleko mu do Kalasia. Wpada w szał.

I Bóg stworzył samotność reż. G. Dębowski. 19', 2011, PWSFTviT Błażej jest organistą kościelnym, który całe życie podążał ścieżką wiary. Jest już jednak w takim wieku, że dokucza mu samotność. Postanawia zatem znaleźć dziewczynę i zapisuje się na kurs uwodzenia.

REKLAMA

Dżungla real. M. Makowski, 6', 2010, PWSFTviT "Dżungla jest krótką, animowaną historią chłopca, który budzi się w świecie zamieszkanym przez zwierzęta. Film wykonany jest dzięki połączeniu techniki animacji rysunkowej i wycinankowej.

Mój weltschmerz reż. T.Sikora, 15', 2010, KSF Weltscherz to termin powstały w XIX wieku, określający ból istnienia, smutek, wynikający z permanentnej myśli o niedoskonałości świata. Tomek Sikora w swoim filmie pokazuje, że "weltscherz" to termin aktualny także w XXI wieku.

Pralnia reż. Michał Dąbal; czas 13min, 2008 Płatny zabójca (Mirosław Zbrojewicz), wynajęty przez cyrkowego clowna (Iwo Pawłowski) do wykonania wyroku na swoim bracie bliźniaku, wyrusza w senną podróż po ciemnych i dziwnych miejscach.

Warszawska Szkoła Filmowa jest trzecią szkołą filmową w Polsce, a największą wśród niepublicznych. Obecnie kształci 300 osób na 7 wydziałach i 3 kursach filmowych. Mieści się na Żoliborzu w budynku o pow. 2,600 m2. Studenci wydziałów reżyserii, operatorskiego, produkcji i montażu mogą uzyskać międzynarodowy dyplom licencjacki. Szkoła współorganizuje wiele wydarzeń, m.in.: Kameralne Lato, Europejski Festiwal Młodego Kina i Festiwal Polskich Filmów Niezależnych. Szkoła także koprodukuje filmy pełnometrażowe, ostatnio animację "Jeż Jerzy". Z dniem 29.09.2011 roku Warszawska Szkoła Filmowa decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego stała się  jedną z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce.

REKLAMA

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół filmowych na świecie. Założona w 1948 r. wykształciła całe grono wybitnych reżyserów, operatorów i twórców animacji, zdobywców Oskarów, najważniejszych nagród w Cannes, Berlinie i Wenecji. Obecnie w Szkole studiuje ponad 1300 studentów z Polski i zagranicy na kierunkach: reżyseria filmowa, sztuka operatorska, film animowany i efekty specjalne, scenariopisarstwo, montaż filmowy, produkcja filmowa i telewizyjna, aktorstwo, fotografia.

Każdego roku powstaje ponad 150 etiud filmowych (z czego ponad połowa na taśmie światłoczułej 35 mm) o łącznej długości odpowiadającej 12 pełnometrażowym filmom. Pod tym względem Szkoła jest największym studiem produkcyjnym w Polsce.

PWSFTviT to ponad 60 lat tradycji, prestiż i marka rozpoznawalna na całym świecie, wybitna kadra dydaktyczna, najnowocześniejszy sprzęt filmowy, coroczna promocja studentów na ponad 100 krajowych i zagranicznych festiwalach filmowych.

Krakowska Szkoła Filmowa powstała w 2007 r. Aktualnie kształci się w niej ok. 70 studentów na kierunkach: filmowym o specjalnościach: operatorsko-montażowej, reżysersko-scenopisarskiej i filmu animowanego oraz na kierunkach fotografii i grafiki użytkowej. Nauka w szkole ma charakter praktyczny. Szkoła dopracowała się już pierwszych sukcesów swoich wychowanków m.in. nagród na festiwalach filmowych, wygranych konkursów graficznych i co najważniejsze zawodowych realizacji na rynku multimediów.

REKLAMA

Z końcem 2009 r. Szkoła przyjęła imię Wojciecha Jerzego Hasa. Oficjalna uroczystość odbyła się 20 marca 2010 r. podczas finałowej fali pierwszej edycji Festiwalu Filmów Jeszcze Krótszych - SnapFilm Festiwal w kinie Kijów-Centrum w Krakowie. Nadania imienia dokonały Wanda Ziembicka-Has oraz Barbara Krafftówna.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory