HUNDREDS

HUNDREDS - największe odkrycie electro-popu ostatniego roku na koncertach w Polsce!

Po zeszłorocznym debiucie płytowym i wyprzedanej trasie promującej wydawnictwo oraz występach na takich festiwalach jak Iceland Airwaves, SXSW czy Eurosonic, Hundreds wyruszają w kolejną europejską trasę i odwiedzą po raz pierwszy Polskę.

Muzyka tego niemieckiego rodzeństwa czerpie otwarcie ze zdobyczy rodzimej sceny elektronicznej z techno na czele. Stanowią one krajobraz dla intymnych ballad przywodzących na myśl dokonania Low. Bo to piosenki właśnie są sercem i duszą tego zespołu. I towarzysząca im elektronika, w wielu momentach koronkowa i wysmakowana, jest kapryśna, pełna nieoczekiwanych rozwiązań, podporządkowana emocjom i nastrojom. Pewnie dlatego nazywani są romantyczniejszą wersją The Knife.

Hipnotyzujące koncerty duetu z perfekcyjnie dopasowanym oświetleniem i wizualizacjami, zdobyły natychmiastowe uznanie międzynarodowej publiczności. Charakterystycznie intymne i jednocześnie porywające występy stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. Podczas jesiennej trasy zespół odwiedzi 10 krajów, w tym także Polskę z aż czterema występami. Supportem na wszystkich koncertach będzie Tellavision - tajemniczy amalgamat akustycznych piosenek, znalezionych dźwięków, obrazów i rysunków. I to wszystko w postaci jednej, niezwykłej dziewczyny na scenie.

HUNDREDS + Tellavision: 17.11.2011 - Klub Puzzle, Wrocław 18.11.2011 - Fabrika, Poznań 19.11.2011 - Cafe Kulturalna, Warszawa 21.11.2011 - Rozrywki Trzy, Kraków

SŁUCHAJ ROCK RADIA