SONGS FOR GEORGE - TYMON & TRANSISTORS w hołdzie Harrisonowi

29-go listopada 2011 upływa 10-ta rocznica śmierci George'a Harrisona - gitarzysty legendarnej grupy The Beatles, song writera i producenta filmowego.

29-go listopada 2011 upływa 10-ta rocznica śmierci George'a Harrisona - gitarzysty legendarnej grupy The Beatles, song writera i producenta filmowego.

Tymon Tymański wraz ze swą formacją The Transistors postanowili uczcić pamięć Harrisona okazjonalną trasą koncertową, która rozpocznie się 29 listopada.

Zespół (w skład którego weszli zarówno muzycy The Transistors, jak i zespołu syna Tymańskiego, Lukasa) w skład zespołu wchodzą Przemek Bartoś - bass wokal i Jakub Zwolan - gitara, wokal - z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku), wykona 20 utworów Harrisona z okresu współpracy z Beatlesami i kariery solowej). Na koncercie będzie można usłyszeć chociażby takie utwory jak: "Don't Bother Me", "I Need You", "Not Guilty", "Something", "Here Comes The Sun", "Taxman", "Wah- Wah" , itd.

"George jest moim duchowym wujkiem. Wychowałem się na Beatlesach, inspiracja ich muzyką nigdy mnie nie opuściła. Jako dzieciak słuchałem muzyki, jako student analizowałem ich teksty. Jako dorosły facet ciągle czytuję ich biografię i pasjonuję się historią produkcji ich muzyki. Muzyki wybitnej, głębokiej i pioniersko nagranej. George miał pecha, grając w Beatlesach. Wskutek twardej rywalizacji dwóch wybitnych singerów/songwriterów, Lennona i McCartneya, jego talent kompozytorski nie miał pełnej szansy rozwoju w ramach współpracy z The Beatles.

Dlatego wyraz z moim zespołem, równo w dekadę po odejściu George`a do Krainych Wiecznych Lwów, chcemy pochylić się nad jego pięknymi piosenkami. Nasza trasa będzie o tyle bardziej wyjątkowa, że w składzie grupy znaleźli się zarówno moi koledzy z The Transistors, jak i mój starszy syn Lukas oraz jego koledzy z zespołu..." - opowiadał Tymon Tymański w jednym z wywiadów

Trasa koncertowa: 29.11.2011 Warszawa - Huśtawka - premiera trasy 30.11.2011 Kraków - Alchemia 1.12.2011 Wroclaw - Niebo Cafe 2.12. 2011 Katowice - Scena Muzyczna Rialto 3.12.2011 Płock - POKiS 4.12.2011 Poznań - Klub Pod Minogą 5.12.2011 Łódź - Klub Wytwórnia

po koncercie w klubie Huśtawka niespodzianka - specjalna projekcja video a dla wszystkich posiadaczy biletów 20% rabat na wszystko w barze!

SŁUCHAJ ROCK RADIA