EUROPEJSKIE TARGI MUZYCZNE CO JEST GRANE

26-27 listopada 2011, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki (wejście główne)Koncerty: 25-27 listopada 2011, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki (Teatr Dramatyczny i Cafe Kulturalna)

W jesienny weekend: 26 i 27 listopada stylowe wnętrza Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie staną się międzynarodowym centrum spotkań fanów, artystów, producentów, dziennikarzy i przedstawicieli branży muzycznej z Polski i ze świata. Zapowiada się prawdziwe święto muzyki inspirowane najlepszymi światowymi wzorami, dedykowane szerokiej publiczności. Spotkania z artystami, autografy, dyskusje, premiery płytowe, atrakcje dla dzieci, specjalne ceny, promocje, filmy, muzyka na żywo - każdy znajdzie coś dla siebie, a także dla swoich bliskich, bo w końcu to także znakomita okazja, aby zdobyć prezenty pod choinkę.

Z muzyką będzie można się spotkać.

Na łowców autografów czekają spotkania z takimi artystami jak: Kayah, Kora, Anna Maria Jopek, Sebastian Karpiel Bułecka, Michał Urbaniak, Czesław Śpiewa,  Ania Rusowicz, Andrzej Smolik, Urszula Dudziak, Wojciech Waglewski,  Maleo Reggae Rockers, Trebunie-Tutki, John Porter, Krzysztof Grabowski, Candy, Marek Dyjak, KaCeZet & Fundamenty, Dagadana, czy Marcin Wyrostek. Swoją książkę pt. "Nie wierzę w życie pozaradiowe" będzie podpisywał także Marek Niedźwiecki.

To nie koniec spotkań z artystami. W ramach targów odbędą się tak lubiane przez publiczność specjalne spotkania w formie wywiadu-rzeki. Na pytania odpowiadać będą: Muniek Staszczyk, Aleksandra Kurzak, Michał Urbaniak, Kora, Wojciech Waglewski, Anna Maria Jopek, Czesław Śpiewa oraz Jerzy Owsiak.

Muzykę będzie można usłyszeć.

Czym byłyby targi muzyczne bez muzyki na żywo? Koncerty podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane to przegląd polskiej sceny muzycznej, najciekawszych zjawisk ostatnich lat bez ograniczeń gatunkowych. Podczas wieczornych koncertów w piątek i sobotę na scenach Teatru Dramatycznego i Cafe Kulturalna pojawią się m.in. Fisz Emade, Kamp!, Oszibarack, Twilite, The Lollipops, Sorry Boys, Machinedrum oraz Full Crate & Mar. Gwiazdą niedzielnego koncertu będzie Voo Voo z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek. W ciągu dnia zaprezentują się sceny Wszystko Płynie oraz Scena Przygraniczna, a na nich m.in. Dagadana, Paula & Karol oraz Coldair.

Także na terenie targów nie zabraknie muzyki granej na żywo. Na Scenie Prezentacji wystąpią m.in. artyści The Voice of Poland, Teatr Roma, Incarnations, KaCeZet & Fundamenty, Ania Rusowicz, Trebunie-Tutki, Kumka Olik, Marcin Wyrostek & Coloriage oraz Snowman.

Będzie też miejsce, w którym komfortowo poczują się instrumentaliści i profesjonaliści: Uliczna Galeria Dźwięku - mobilne studio, w którym można realizować sesje nagraniowe w dowolnie wybranym miejscu. Każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć jak to działa. Dla gości targów odbędą się specjalne warsztaty: w sobotę z nagrywania, w niedzielę - z miksowania.

Muzykę będzie można także obejrzeć.

W Kinotece do obejrzenia dziewięć starannie wyselekcjonowanych tytułów wybranych przez Artura Liebharta, szefa festiwalu Planete Doc Film. We wszystkich ogromnie ważną rolę spełnia muzyka. Niektóre z nich będą miały polską premierę , inne są już znane widzom. Oprócz "Control" czy "Beats of Freedom" pojawią się dokumenty o grupach U2 (film Davisa Guggenheima "From Sky Down") i A Tribe Called Quest. W odległe, złote lata muzyki soul zabierze nas "Soul Power".

Targi będą również okazją do zobaczenia m. in. wystawy fotografii Jana Bebela, artysty fotografika, który jako jedyny Polak zdobył najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie fotografii muzycznej "Diamond Awards" w Antwerpii. Zobaczymy też pokaz zdjęć koncertowych Music Foto Kolektiv.

O muzyce będzie można porozmawiać.

Ważnym elementem muzycznego weekendu jest konferencja. Panele dyskusyjne, wykłady i warsztaty związane z tematyką muzyczną: koncertową, festiwalową i obyczajową, które poprowadzą liderzy branży i prelegenci z Polski i ze świata. Na Targi do Warszawy przyjedzie ponad dwudziestu gości z zagranicy, wśród nich Martin Elbourne, jeden z głównych organizatorów festiwalu Glastonbury,  dyrektor kreatywny oraz współinicjator The Great Escape Brighton. Wśród tematów konferencji są m.in.: "Przyszłość festiwali muzycznych", "5 rzeczy: co polski hip-hop mówi o Polsce?", "Komeda - człowiek i artysta", i "Muzyka w sieci".

Program Roxy na targach:

sobota 26.11.2011

11:00 rozpoczęcie targów 12:00 - 14:00 2 Neurony i 3 Jądra - audycja live z targów 14:00 - 15:00 Max Cegielski - prezentacja książki autorstwa Maxa Cegielskiego "Mozaika. Śladami Rechowiczów" 15:00 - 16:00 Vienio 16:00 - 17:00 Detroit Zdrój 17:00 - 18:00 Last Robots

w tzw. międzyczasie Debata: kondycja polskiego POPu - POPISDEAD sala mikołajskiej godz. 11 start, koniec 12.15

POPISDEAD - debata Radia Roxy na Europejskich Targach muzycznych Dlaczego polski pop jest na tak skandalicznie niskim poziomie? Dlaczego - w przeciwieństwie do metalu, jazzu, czy muzyki poważnej - nasz pop nic nie znaczy na świecie? Dlaczego niemal żaden popowy artysta w Polsce nie jest w stanie sprzedać biletowanego koncertu? Co jest prawdziwym problemem polskiego popu? Branża? Media? A może powszechne beztalencie?

niedziela 27.11.2011

11:00 rozpoczęcie targów 12:00 - 13:00 Pablopavo 13:00 - 14:00 Sidney Polak 14:00 - 15:00 Twin Prix 15:00 - 17:00 Novika I Lexus

3 dni koncertowe, 2 dni targowe i wiele atrakcji dla odwiedzających. Zapraszamy!

Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.targicojestgrane.pl

SŁUCHAJ ROCK RADIA