Novika & Lovefineders z Oszibarackiem

REKLAMA
Zapraszamy na wyjątkowy, wspólny koncert Noviki & Lovefineders z Oszibarackiem.Artyści zaprezentują materiał ostatnich i nowych albumów.
REKLAMA

16.12.2011 Megaclub Katowice Wejście 20:30 po koncertach afterparty

REKLAMA

bilety w cenie: 35zł w przedsprzedaży 40zł w dniu koncertów

bilety do nabycia: Sieć TicketPro na terenie całego kraju Empik, Saturn i MediaMarkt (stoisko muzyczne)

NOVIKA & THE LOVEFINDERS Novika - wokal Agim Dzeljilji (Oszibarack) - gitara, elektronika Tomasz Dogiel - bas, elektronika Jan Młynarski - perkusja Manolo Alban Juarez - perkusja Kasia Piszek - chórki

OSZIBARACK, w skladzie: Patrysia Hefczyńska - śpiew Agim Dzeljilji - elektronika, pianino, elektryczne pianino, gitara, theremin, chórki Tomasz Dogiel - elektronika, bas Jan Emil Młynarski - perkusja

REKLAMA

NOVIKA & THE LOVEFINDERS Novika to jedna z najciekawszych polskich wokalistek nowego pokolenia, która od lat w perfekcyjny sposób łączy popową wrażliwość z upodobaniem do housowych rytmów i osobistych tekstów. Mając na koncie swój dojrzały, wyciszony debiut "Tricks Of Life" z końca 2006 roku, tym razem Novika chce się trochę zabawić. Najnowszy album "Lovefinder", którego premiera miała miejsce 25 stycznia ubiegłego roku, to mieszanka wielu gatunków. Można na niej znaleźć dużo aranżacyjnego szaleństwa w połączeniu z subtelnymi, wpadającymi w ucho melodiami. To płyta romantyczna, zaśpiewana z pazurem, pełna świeżości, intrygująca i wciągająca. Album rozszedł się w blisko 10 tys. egzemplarzy i zebrał świetne recenzje. Artystka została za niego uhonorowana nagrodą FRYDERYKA w kategorii Album Roku MUZYKA KLUBOWA I ELEKTRONICZNA.

Po wydaniu "Lovefinder" Novika zaprosiła do współpracy Agim'a Dzeljiji z formacji Oszibarack do stworzenia nowego zespołu pasującego do dynamicznego charakteru albumu. Po zagraniu wielu koncertów w całym kraju, w tym podczas festiwali; Open'er, Audioriver, Freeform, Selectror zespół stał się niezwykle zgrany,a każde spotkanie w sali prób kończyło się improwizowanym szaleństwem. W ten sposób powstało wiele nowych wersji piosenek z "Lovefinder'a" oraz zupełnie nowe utwory, spośród których udało się zebrać szesnaście i wydać je na płycie pt. "Mixfinder", promowanej piosenką pt. "Miss Mood" Hot Toddy ReMiX: http://www.youtube.com/watch?v=UFxXc5rxN5g&feature=player_embedded

Tak narodził się projekt Novika & The Lovefinders, którego energetyczna muzyka, często uciekająca w stronę improwizacji i zabawy dźwiękiem, dodaje dodatkowego uroku tym lekkim, delikatnym i bardzo dziewczęcym utworom. Premierowy występ formacji na żywo mieli okazję oglądać uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, którzy przyjęli go niezwykle ciepło, poddając się odświeżonym melodiom już od pierwszych dźwięków.

OSZIBARACK Trzecia płyta OSZIBARACK zatytułowana "40 SURFERS WAITING FOR THE WAVE"

REKLAMA

Jest to dojrzały, bardzo emocjonalny i energetyczny zapis, wolny od trendów i mód.40 SURFERS... to hipnotyczne, namiętne melodie i bezkompromisowa, plemienna wręcz, atawistyczna transowość. Kulminacyjne momenty utworów, to żywy ogień i punkowy pazur.

Czterdziestu serferów to tęsknota za podróżą. Nawet wtedy kiedy się z niej dopiero wróciło. Nieustająca potrzeba bycia w ruchu. Głód nowego. Budzenie się ciągle w nowym miejscu. Odwiązywanie lin, odkrywanie. Melancholia i przestrzeń zderza się z plemiennym tańcem.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory